K: tagumised istmesojendused.

Interjööri & Eksterjööri puudutavad postitused
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2716
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: K: tagumised istmesojendused.

Postitus Postitas Martin »

Vanemal autol on piklik pistik ja minu omal 98 juba selline neljakandiline. Mina ei tea mis juhtmed sinna lähevad, või mis eesmägil. Kindel on see, et istme soojendus vajab ainult ühte neljakandilist pistikut. Mis on nii vanemal kui ka uuemal ühesugused. Kas tagumised istmed mingi a'la mašaasi funktsiooniga on tulnud äkki, et sinna panna.... endalegi paras mõistatus igastahes.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Kasutaja avatar
Tomzz
Administraator
Postitusi: 2264
Liitunud: 24 Jaan 2010 12:13
Auto: Ainult head autod😎
Asukoht: P.ä.r.n.U
Tänanud: 91 korda
Tänatud: 78 korda

Re: K: tagumised istmesojendused.

Postitus Postitas Tomzz »

Martink91 kirjutas:Vanemal autol on piklik pistik ja minu omal 98 juba selline neljakandiline. Mina ei tea mis juhtmed sinna lähevad, või mis eesmägil. Kindel on see, et istme soojendus vajab ainult ühte neljakandilist pistikut. Mis on nii vanemal kui ka uuemal ühesugused. Kas tagumised istmed mingi a'la mašaasi funktsiooniga on tulnud äkki, et sinna panna.... endalegi paras mõistatus igastahes.
just just... ajasin ise sassi autol millel tulid oli piklik ja mul on 2 4kandilist. Kas need pistikud tulevad ka sul juhipoolselt küljelt? istmesoojendused ju mõlemal pool istmel..ja nagu kuidagi ei ulata..ühepoole ome teisele..
Old Opels Never Die,They Just Go FASTER!
Y32SE + LSD manu/3,2 ATM /3.0 manu
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2716
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: K: tagumised istmesojendused.

Postitus Postitas Martin »

Seal on selline värk, et juhipoolsest kimbust tuleb üks pistik. Sinna otsa läheb juhtmestik, kuhu külge käivad veel releed 2tk ja siis sellest juhtmestikust lähevad istmete küljes olevatesse juhtmetesse alles. See joonis mis mul eelnevalt tehtud, selle üks ots on see nelja kandiline pistik ja väljund on siis istmete all olevad juhtmed. Joonistatud on siis pm. see juhtmekimp mis käib auto ujutmestiku ja istme soojenduselementide vahele.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2716
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: K: tagumised istmesojendused.

Postitus Postitas Martin »

Kuna hetkel tagumiste istmesoojenduste remont teemas, siis sain vahepeal jälle targemaks ja jagan siia ka.
Kui seljatoe soojendus on korras, siis peaks takistus olema 1oom. Kui mitte midagi ei näita, siis kuskilt juhe katki. Õnneks seljatoe puhul see harvaesinev nähtus, kuid veakoha leidmine on äärmiselt keeruline(minul tuli viga kiirelt kätte ja lahti-leidmine-parandus-kokku, läks ühele seljatoele ca 2h. esimest korda tehes).
Istme osa on keerulisem mõõta, kuna seal mingitsorti termistor ja relee vahel. Takistusi mõõtes ei näitab 200koomi takistust(isegi kui seljatugi on ühendamata, ehk soojendus kärge ei mõõdeta) ja nii ma istme lahti tõmbasingi. Need kilooomid tulid aga rellee takistusest, mis istme sees paiknevad. Kõige õigem on lasta istme soojendusele 12v peale, relle teeb plõksu. Kui seljatugi on ühendamata, siis soojendus tööle ei hakka. Koos seljatoe ühendusega tuleb mõõta amperaaži. 15 kraadise garage tempi juures peaks tarbimimine olema 8A ja hakkama langema(soojenedes tarbimine väheneb). Umbes 15 minuti päras peaks juba (nahk)iste käega katsutavalt soe olema.

Mina lähen ja panen nüüd oma tagumiku soojenduse kokku tagasi 8)
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: K: tagumised istmesojendused.

Postitus Postitas Rax »

Täitsa pees kus ma kadestan selliseid asjalikke vendi :D
Sooviks ise ka remonditeemast rohkem teada.
Kuigi kõik mis võimalik, teen ise ära ja ülejõu käiva jätan spetsi hooleks.
Rihma vahetust võiks ka veel osata, siis oleks OK :mrgreen:
56232754
Vasta