K: Tekkinud küsimuses seoses isu vahetuse plaaniga

Interjööri & Eksterjööri puudutavad postitused
Suur
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 20 Veebr 2015 22:45
Asukoht: Eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K: Tekkinud küsimuses seoses isu vahetuse plaaniga

Postitus Postitas Suur »

Tervist!

Nüüd kus ressursid natuke vabanenud, tekkis plaan teha oma Omegat natuke ilusamaks. Kõigepealt muidugi teeb tehnilise osa korda, aga mõtlesin, et teeks natuke eeltööd.

Esiteks tekkis küsimus, et kas Pre-FL sisu sobib FL-ile? Nagu ise olen aru saanud siis istmed vist enamvähem sobivad, aga polstrid jms.

Siis tekkis ka küsimus lisade paigaldamise suhtes. Mul auto suht plank(kiilma ja püsikiirusehoidja). Seega kas nende võimaluste lisamine on raske.

Kunagi ühes teemas oli ka vist veidi juttu turvapatjadest, et nende arv mängib rolli. Kas peaks siis jälgima, et ostetaval sisul oleks sama palju turvapatju?

Plaan oleks ka vahetada display ja makk ära. Originaal CD makk ja display ka näitab ainult radio kanalit, kella ja õue tempi, ning enamus pikslid on kustus. Seega kas kellegil midagi huvitavat pakkuda. Natuke olen audio osas ringi jõudnud surfata, aga ei ole midagi huvitavat veel leidnud. Maki puhul tahaks mingit kangemat originaali, mis mängiks USB/Micro SD, kui sellist üldse on.
Ketas007
Klubiliige
Postitusi: 303
Liitunud: 27 Okt 2006 08:13
Asukoht: kaugel tallinnast 30km
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Tekkinud küsimuses seoses isu vahetuse plaaniga

Postitus Postitas Ketas007 »

mis isu sul on?
omega caravan MV6 97a 3.0l 155kw
Suur
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 20 Veebr 2015 22:45
Asukoht: Eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Tekkinud küsimuses seoses isu vahetuse plaaniga

Postitus Postitas Suur »

Hetkel riidest sisu(ilma elektita). Tahaks nahksisu ja võimalikult luks versiooni. Sobiks nii hele, kui ka tume, aga rohelist ei tahaks väga(kas omegatel on üldse tumedat sisu mis ei ole roheline?). Istmesoojendused ja muu kraam ka.
Viimati muutis Suur, 02 Okt 2015 21:44, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: K: Tekkinud küsimuses seoses isu vahetuse plaaniga

Postitus Postitas Jospa »

Osta ketas007 pill ära. Rikkalik varustus, navi, multirool jne. Kusagilt pead neis lisasid saama ja veel kaabeldus ka, lihtsam on sul see auto osta
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Suur
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 20 Veebr 2015 22:45
Asukoht: Eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Tekkinud küsimuses seoses isu vahetuse plaaniga

Postitus Postitas Suur »

Jospa kirjutas:Osta ketas007 pill ära. Rikkalik varustus, navi, multirool jne. Kusagilt pead neis lisasid saama ja veel kaabeldus ka, lihtsam on sul see auto osta
Mul sedaan kere. Kõik polstrid vist ei sobi, aga muidugi pean täpsemalt mõtlema/vaatama mida üldse vaja läheb. Ja kas Pre-FL uksepolstrid üldse sobivad FL-ile?

Kui õigesti mäletan, siis mul lagi ja postid heledad. Vaatan homme üle. Aga muidu hea pakkumine, tänud!
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2716
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: K: Tekkinud küsimuses seoses isu vahetuse plaaniga

Postitus Postitas Martin »

sedaani ja universaali ukse alumised osad suht sama, proovinud pole, aga polstrid peaksid klappima. Sammuti sobivad fl ja pre fl uksepolstrid, aga siin on see keiss et pr fli klaasitõstukite nupud keskkonsoolis, flil aga ukse peal...
Omegatel suur enamus sisusid mustad, siis tuleb hall ja beeš, ning mina olen ainult ühte rohelist sisu näinud...
IStmed iseenesest sobivad flil ja pre filil, sedann universaal aga on tagumistel istmetel arusaadaval põhjusel vahe sees.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
viljar
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 27 Juul 2009 14:55
Asukoht: Tallinn/Kehtna
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Tekkinud küsimuses seoses isu vahetuse plaaniga

Postitus Postitas viljar »

Ei mäleta täpselt aga minu teada tulid esiistmetele -98 aasta mudelitel esiistmete külgmised turvapadjad ning sellet ajast kuni Omega tootmise lõppemiseni oli turvapatju 4. Istmesoojenduses on ka erinevus, faceliftil on soojenduselemendil reostaat võimsuse reguleerimiseks, pre faceliftil aga on/off reziim.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: K: Tekkinud küsimuses seoses isu vahetuse plaaniga

Postitus Postitas Jospa »

Sisu poolest on sedaan ja universaal samad va. Lagi, tagumiste istmete seljatugi...ja ning kaubaruum? Hea kui tõstad asjad lihtsalt ümber, saad kiire 3.0 L kaasa
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Suur
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 20 Veebr 2015 22:45
Asukoht: Eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Tekkinud küsimuses seoses isu vahetuse plaaniga

Postitus Postitas Suur »

Aga mis universaali ja sedaani tagumise istme seljatoel vahet on? Ja kaubaruumi ümber tegema vist ei hakka, sest see ei salongiga seotud ja ei häiri.

Ja mul muidu 2003 a. auto. Seega mul vist need õhupadjad seal istmete kõrval(uste sees on ka seega ei tea kas ikka on istmete kõrval). Aga nende kohta juba leidsin mingi teema, kus vist kirjutas, et saan oma praegustelt istmetelt võtta need istme külje katted, kui vaja.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: K: Tekkinud küsimuses seoses isu vahetuse plaaniga

Postitus Postitas Jospa »

Tagumistel seljatugedel peaks olema kinnituste vahe teistsugune aga pead ei anna. Kui.sul on FL siis see on juba piisavalt ilus, polstrid jätaksin rahule, polstri liistupeale saad panna uue kleepsu vms.....improviseeri :) ja tee seda mis sulle meeldib
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: K: Tekkinud küsimuses seoses isu vahetuse plaaniga

Postitus Postitas raudpats0 »

sedaani ja universaali tagumised istmed pole omavahel vahetatavad. välja arvatud istme põhi. seljatugi sedaanil nn neljast osast, universaalil 2 osa
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
viljar
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 27 Juul 2009 14:55
Asukoht: Tallinn/Kehtna
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Tekkinud küsimuses seoses isu vahetuse plaaniga

Postitus Postitas viljar »

Suur kirjutas:Aga mis universaali ja sedaani tagumise istme seljatoel vahet on? Ja kaubaruumi ümber tegema vist ei hakka, sest see ei salongiga seotud ja ei häiri.

Ja mul muidu 2003 a. auto. Seega mul vist need õhupadjad seal istmete kõrval(uste sees on ka seega ei tea kas ikka on istmete kõrval). Aga nende kohta juba leidsin mingi teema, kus vist kirjutas, et saan oma praegustelt istmetelt võtta need istme külje katted, kui vaja.
Kui sa esiistmeid vaatad küljepealt siis näed seal airbag kirjasi, vot nende taga asuvadki padjad. Mingeid ustesiseseid patju pole Omegal kunagi olnud, see on mingisugune linnalegend mida kõik jahuvad. Realselt on turvapadi roolil, kindalaeka kohal ning esiistmete väliskülgedel.
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: K: Tekkinud küsimuses seoses isu vahetuse plaaniga

Postitus Postitas Rax »

Esimeste uste sees on andurid.
56232754
Suur
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 20 Veebr 2015 22:45
Asukoht: Eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Tekkinud küsimuses seoses isu vahetuse plaaniga

Postitus Postitas Suur »

ragenor kirjutas:Esimeste uste sees on andurid.
Täitsa võimalik jah. Kui keskluku mootoreid vahetasin, siis nägin seal mingit vidinat ja oli kirjas "airbag". Rohkem väga lugeda ei näinud.

Ei saa aru, miks need Opeli targad need FL-i istmed nii kehvad tegid. Vanal Omegal (Pre-FL) olid ka riidest istmed, mis olid väga mugavad ja mõnusad. Nüüd istmed nii jäigad, et vend käis Hiiumaal ja ütles, et tagumik jäi kangeks. Ta muidugi suht kondine ka, aga ega ka minule need istmed väga mugavad ei tundu.

Tekkis ka selline küsimus, et kas riidest sisul leidub ka el. istmeid. Või on see luksus ainult nahkistmetel?
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: K: Tekkinud küsimuses seoses isu vahetuse plaaniga

Postitus Postitas Jospa »

Ja, mul on täitsa olemas sellised istmed preFL omega peal,täis elektrilised istmed välja arvatud mälu funktsioon. Opel Omega CD peale topiti neid. Mina näen selliseid näiteks esimest korda. Kusjuures omegal võiks olla külje toed toekamad, mis järgmine aasta läheb mul ümber tegemiseks. Lasen külje padjad toestavamateks teha, mul olid omega Recaro originaal korvistmed aga 120kg inimesele jäid nad väikseks.
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Vasta