mootor hüppab

Interjööri & Eksterjööri puudutavad postitused
Priit
Tänanud: 0
Tänatud: 0

mootor hüppab

Postitus Postitas Priit »

Autoks on Opel Omega 2.6 (bensiin) automaatkast ja 2001 a väljalase.

Oskab keegi öelda, milles võib probleem olla, kui tühikäigul mootor hüppab ja pläriseb?
Samuti ei ole tal jõudu, kui käigu(Drive) sisse panen.
Küünlad vahetasin ka ära.

Ette tänades abi eest.
GertK
Huviline
Postitusi: 763
Liitunud: 16 Nov 2011 16:52
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: mootor hüppab

Postitus Postitas GertK »

Priit kirjutas:Autoks on Opel Omega 2.6 (bensiin) automaatkast ja 2001 a väljalase.

Oskab keegi öelda, milles võib probleem olla, kui tühikäigul mootor hüppab ja pläriseb?
Samuti ei ole tal jõudu, kui käigu(Drive) sisse panen.
Küünlad vahetasin ka ära.

Ette tänades abi eest.
Tee video. Siis saan öelda kas samad sümptomid mis mu omal olid. :) kontrolli vaakumvoolikud ära ja kas drosselklapp toimetab ilusti ja on puhas, samuti multirami vahel olev klapp.
● 5866 5966
Mercedes-Benz ML350 06' [761BBX]

Wir Rasen Nicht, Wir Fliegen Tief :twisted:
Priit
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: mootor hüppab

Postitus Postitas Priit »

Hetkel video tegemise võimalus puudub.
GertK
Huviline
Postitusi: 763
Liitunud: 16 Nov 2011 16:52
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: mootor hüppab

Postitus Postitas GertK »

Kas summuti terve? Sellesuhtes et summuti võib ka pläriseda kasvõi näiteks väljalaske kollektoris auk. Aga kui oleks video saaks võibolla anda soovitusi mida veel ko trollida aga kõige parem lase arvuti järgi panna.
● 5866 5966
Mercedes-Benz ML350 06' [761BBX]

Wir Rasen Nicht, Wir Fliegen Tief :twisted:
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: mootor hüppab

Postitus Postitas Rax »

Kas kõik silindrid on töös?
Hetkel on selline kahtlus et süütemoodul kutu.
56232754
omega1996
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: 03 Veebr 2008 14:39
Asukoht: Viimsi Vald, Tammneeme Küla
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

Re: mootor hüppab

Postitus Postitas omega1996 »

Süütemooduliga peaks mootori tuli ka põlema, kas sul põleb? Tee ise diagnostikat,filmi ja pane siia üles, ehk vilgutab mingi veakoodi. Diagnostikat teed nii,et vajutad mõlemad pedaalid korraga alla ja hoiad,süüde sisse ja siis peab hakkama autokujukesega mutrivõti vms vilkuma.
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: mootor hüppab

Postitus Postitas Rax »

Ma fl kahuks ei tea, aga mul eelmisel v6-l moto tuli põlema ei läinud kui 4.5 pütiga ringi vurasin ja kütuse kadu oli 11L/100 km maanteel.
56232754
omega1996
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: 03 Veebr 2008 14:39
Asukoht: Viimsi Vald, Tammneeme Küla
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

Re: mootor hüppab

Postitus Postitas omega1996 »

Rax kirjutas:Ma fl kahuks ei tea, aga mul eelmisel v6-l moto tuli põlema ei läinud kui 4.5 pütiga ringi vurasin ja kütuse kadu oli 11L/100 km maanteel.
Fl-l hakkab algul vilkuma ja siis pärast jääb põlema
omegaruulib
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 02 Okt 2014 20:13
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: mootor hüppab

Postitus Postitas omegaruulib »

omega1996 kirjutas:Süütemooduliga peaks mootori tuli ka põlema, kas sul põleb? Tee ise diagnostikat,filmi ja pane siia üles, ehk vilgutab mingi veakoodi. Diagnostikat teed nii,et vajutad mõlemad pedaalid korraga alla ja hoiad,süüde sisse ja siis peab hakkama autokujukesega mutrivõti vms vilkuma.

Pole kindel aga minu omegal 3.0 oli ka süütemoodul pekkis, plödises ja jõudu polnud, aga mootori tuld põlema ei ajanud. Ma ka vahetasin esimese laksuga küünlad, ja siis nägin, et pooled olid tahmased, sain aru, et süütemoodul. Vahetasin kogu jama koos küünlajuhtmetega välja. Arvan ka, et süütemoodul ära koolenud.
Priit
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: mootor hüppab

Postitus Postitas Priit »

omegaruulib kirjutas:
omega1996 kirjutas:Süütemooduliga peaks mootori tuli ka põlema, kas sul põleb? Tee ise diagnostikat,filmi ja pane siia üles, ehk vilgutab mingi veakoodi. Diagnostikat teed nii,et vajutad mõlemad pedaalid korraga alla ja hoiad,süüde sisse ja siis peab hakkama autokujukesega mutrivõti vms vilkuma.

Pole kindel aga minu omegal 3.0 oli ka süütemoodul pekkis, plödises ja jõudu polnud, aga mootori tuld põlema ei ajanud. Ma ka vahetasin esimese laksuga küünlad, ja siis nägin, et pooled olid tahmased, sain aru, et süütemoodul. Vahetasin kogu jama koos küünlajuhtmetega välja. Arvan ka, et süütemoodul ära koolenud.

Sümptomid tunduvad samad olema. Mul ka pläriseb ja möliseb(mootor) ja jõudu pole. Mootori tuld ka põlema ei hakanud.
Kas on võimalik süütemoodulist pilti saada? Kus ta täpsemalt asub ja milline välja näeb?
viljar
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 27 Juul 2009 14:55
Asukoht: Tallinn/Kehtna
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: mootor hüppab

Postitus Postitas viljar »

Sellel on kaks süütepooli, näevad välja sellised http://i.ebayimg.com/00/s/MzAwWDMzNQ==/ ... w8/$_1.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
Peugeot Expert Tepee 2.0 HDI -2013
2x Opel Monza
Priit
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: mootor hüppab

Postitus Postitas Priit »

viljar kirjutas:Sellel on kaks süütepooli, näevad välja sellised http://i.ebayimg.com/00/s/MzAwWDMzNQ==/ ... w8/$_1.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

Tänud. Uurin asja. :)
Priit
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: mootor hüppab

Postitus Postitas Priit »

Priit kirjutas:
viljar kirjutas:Sellel on kaks süütepooli, näevad välja sellised http://i.ebayimg.com/00/s/MzAwWDMzNQ==/ ... w8/$_1.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

Tänud. Uurin asja. :)
Aga oskab keegi veel öelda, kust kohast täpsemalt kogu selles süsteemis kapoti kaane alt ma peaksin otsima süütemoodulit?
GertK
Huviline
Postitusi: 763
Liitunud: 16 Nov 2011 16:52
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: mootor hüppab

Postitus Postitas GertK »

Kui süütepooli vaja siis mul olemas korralikud.
● 5866 5966
Mercedes-Benz ML350 06' [761BBX]

Wir Rasen Nicht, Wir Fliegen Tief :twisted:
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: mootor hüppab

Postitus Postitas Rax »

Klapikambri kaanes, mõlemal pool.
Pilt
56232754
Vasta