Jälle need udused aknad

Interjööri & Eksterjööri puudutavad postitused
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas kait »

Krt ma isegi julgeks väita, et enamusel markidel ei hakka külmaga tööle....
Ja mitte kliima vaid konditsioneer ehk AC.

Vaakumtesti läbimine ei tähenda kohe kindlasti, et kuskil leket ei ole! :D
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Kui välistemperatuuri andur näitab aiateibaid + kraade ja nn kliimasidur toimib elektrooniliselt siis peaks töötama.Kait on pädev vastama.
arkst
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas arkst »

Temp näitab korralikult. Kõikumine on ainult 0,5 kraadi. :idea: Eks paistab siis kevadel, kas töötab või mitte.
mihkelmihkel
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas mihkelmihkel »

Endal oli ka probleem uduste ja jäätund akendega. Õhku tuli üsna vähe. Foorumit lugedes tekkis juba hirm, et mida kõike peab tegema. Probleemseid kohti nii palju. Hakkasin siis otsast vaatama ja kohe esimese asjana leidsin probleemi üles. Nimelt salongi õhufilter oli süsimust ja kivikõva :D Selle vahetasin 10 minutiga ära ja hoopis teine tera. Õhku tuleb korralikult ja ventikas on ka palju vaiksem.

Üldiselt olen õnnelik, et sügavam probleem ei olnud.
Soebralik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Soebralik »

Mina olin selle meeletu udutamisega hädas aastast 2007. Kuni siiamaani. Otsisin ja pusisin ka hiljuti, et midagi leida ja nägin filtrit ära võttes, et sissevõtu luuk või kaan või klapp on siiski suletud. Olin seda ka varem märganud ja püüdnud avada, aga see käis üle jõu. Sel korral otsustasin toore jõuga ja ennäe, saingi selle lahti ja ventilaatorilabad tulid nähtavale. Kõik need aastad oli auto siseõhku ringi ajanud ja nii kui külmaga sai auto soojemaks, hakkas meeletu udutamine ja kiire jäätumine pihta. Praegu pole veel väga teada, mis miinuskraadidega saab, aga kui vahel ongi visanud udu esiklaasile, siis samas kaob see hetkega. Eks pärast esimesi külmi postitan lisaks, mis on saanud. Igatahes soovitan selle salongifiltri taguse klapi üle vaadata neil, kel udutamine liiga hull.
Soebralik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Soebralik »

Ei ole küll veel eriti külmi ilmu olnud, miinimum -7, aga vahe on sees tõepoolest.
Vahel küll viskab hooti udu, aga sellest saab kiirelt lahti.
Nii et ka minu soovitus neile, kel liigset udu akendel, vaadake salongi filtri taha, kas õhu sissevõttu klapp/kaan on avatud või mitte. Kui on avatud, siis on ventilaatori labad ilusasti näha.
Soebralik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Soebralik »

Nüüd siis tõsisemad külmad ka üle elatud ja aknad kuivad ning puhtad igal ajal. Vahel hetketi lööb uduseks, aga siis suunan puhuma aknale ja udu kaob kiirelt.
Nii et ikka see kinnine õhu sissevõtu luuk on kurja juur kui Omega liialt udune ja talvel seest ära jäätub.
Kui nüüd veel auto soojaks tagasi saaks, siis oleks asi suurepärane.
rein
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Juul 2007 16:58
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas rein »

Kuidas sa selle klapi lahti said, et oli vaja jõudu, ja kas ta siis jäigi pärast seda alaliselt lahti?
rein
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Juul 2007 16:58
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas rein »

Soovitage Pärnus tegijat, kes teeks venttorustiku läbipesu vm puhastuse.
Boobush
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Juun 2015 16:34
Asukoht: Tartu / Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Boobush »

Minu universaalkerega FL Omega on rahvast täis olles ka täielik akvaarium, filter vahetatud, välisõhu klapp tundub, et on lahti.
Esiklaas ja küljeklaasid püsivad puhtana vaid akna peale õhku puhudes, ehk siis defrost nupp sees. Muud kombinatsioonid ajavad aknad uduseks.

Kaablit sappa pannes avastasin, et.. kui suunata õhku ainult esiklaasile, siis on defrost valve 100% avatud ja kui panna näiteks õhku jalgadele üles (klaasile) ja jalgadele, siis on defrost valve ainult 30% avatud. Mul varbad külmetavad kui pikka otsa sõita ning tahaks jalgadele ka sooja saada, äkki oleks lahendus defrost valve üles otsida ning see koguaeg avatuks teha ?
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2716
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Martin »

Oled kindel, et autos kuskil mati all lompi pole? igasugu äravoolud kipuvad ummistuma.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
rein
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Juul 2007 16:58
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas rein »

Põrandad on kuivad. Tean, et salongifiltri kopsik võib ummistuda, aga mul on see alt alati lahti.
Mulle tundub, et autot käivitades jääb mingi klapp suletuks, kui korra panna siseringlusse (või akendele) ja kohe tagasi, hääl muutub ja on tunda, et on õueõhk.
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2716
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Martin »

Õue ja siseõhu võttu reguleeritakse vaakumiga. Vb sul lekkib vaskum.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
arxsss
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 25 Veebr 2008 19:56
Asukoht: Harjumaa raasiku vald
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas arxsss »

mul oli ka jama nende uduste akendega,ja süüdlane oli salongi vaakumklapp.pistsin käe kindalaega alt sisse ja tõmmbasin selle vooliku ültse küljest, ( sinine vaakumvoolik oli)panin pimeda ette ja korras. ja talvel kindlasti on mul ajalehed kummimatti all ka veel ja pole mingeid probleemi.
Boobush
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Juun 2015 16:34
Asukoht: Tartu / Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Boobush »

Nii, mul vist on asi ikkagi filtris. Panin puhuri täistuuridel klaasi peale puhuma ning vaatasin filtri tagant, kas klapp on lahti või kinni. Minu üllatuseks oli filtrit peaaegu võimatu küljest ära võtta, hõrendus ventikast oli nii kõva, et imes filtri oma õigesse asendisse tagasi. Järelikult on filter umbes. Kui filter ees oli, siis läbi filtri ei tundnud ma mingit imemist/hõrendust. Nädalavahetusel võtan poest uue filtri, raporteerin ka tulemustest.
Vasta