Jälle need udused aknad

Interjööri & Eksterjööri puudutavad postitused
Asjamees
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 30 Okt 2007 22:46
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Asjamees »

Kuulge poisid, ei ole siin asi kummimattides või talves. Ma sõidan Opel Vectra B-ga ja sellel olgu kui lumised ja märjad kummimatid tahes, uduseks ei lähe. Viga ikka selles et Omega kipub õhku seest võtma.
FFBI
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas FFBI »

See ikka kahtlane et kui jalgealune lumest märg et siis selleks udutab. KAs ei võiks olla see et radikas lekib ja jahutusvedelik salongi tilgub. Et sellisel juhul tõmbab salongi uduseks. Ning noh pakuks veel et õhk tuleb sisse aga ei taha nii lihtsalt välja minna. Et taga otsas on augud kust peaks liigne õhk ja niiskus välja jooksma, et see minu teooria. Ja noh muidugi võib olla see klapp tuksis mis suunab välisõhk või siseõhk. :D
BadJ77
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas BadJ77 »

Ajalehed on mati all ja vahetan neid ka (antud hetkel nad jääs seal) :)
Aga siiski ma usun et ainupõhjus minul on selles, kuna udutama hakkab AINULT siis kui jalgadele suunata sooja õhku, kui õhk on suunatud esiklaasile või/ja külgedele/inimese peale (aga mitte jalgadele), siis udu ei teki üldse, niipea kui aga soe õhk jalgadele suunata tagasi, kohe hakkab küljeklaasidele ja ka pikapeale esiklaasile udu tekkima.
Kuna matt on selline karvane ja mingist riidematerjalist ja paks, siis on ta ka hästi imav ja kuivab kaua + alumine kate märg.

Õhku võtab väljast, filtrikopsik on täiesti kuiv. Õhu äravool võimalik et on halvem, kuna pagasnik kipub kinni jäätuma pidevalt, ja kust see õhk siis veel välja saab.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Tim »

BadJ77 kirjutas: Õhu äravool võimalik et on halvem, kuna pagasnik kipub kinni jäätuma pidevalt, ja kust see õhk siis veel välja saab.
Õhk saab välja spets.õhutusavadest,seal kummist vent.katted mis ülerõhu korral avanevad.Caravanil on seed avad taga otsas,stange sees peidus,kudas asi sedaanil on seda ei tea,tõenäoliselt sama moodi.
Väga lihtne proovda,et kas õhk ka välja saab,keera salongi vent põhja,uksed-aknad kinni ja siis auto taha neid õhu väljalaske klappe kontrollima.Kui süsteem toimib,siis tuleb väljalaske klappidest pahinal õhku.

See märja jalamati teooria peab ka minuarust paika,kui ikka soe õhk paneb matist niiskuse eralduma,siis see niiskus kondenseerub klaasidele,eriti tagumistele küljeklaasidele.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
BadJ77
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas BadJ77 »

Pean uurima veidi seda väljalaskevärki, minu arvates sedaanil olid nad tagalambi kõrval külgedel, võimalik et ei toimi.
Asjamees
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 30 Okt 2007 22:46
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Asjamees »

Siin on natuke mõttetu vaielda, aga eelmisel leheküljel juba leidis kinnitust teooria, et siseõhu peale läheb klapp ise üle kui mootorile pöördeid anda ja tühikäigul või seisva mootoriga on kõik korras.

Kontrollida saab nii, et sel ajal kui aknad udutavad pane raadio kinni ja kuula sõites puhuri mühinat. Siis vajuta rahulikult siseõhu klappi korra sisse-välja ja vaata kas õhu mühina hääl muutub. St kui vajutad sisse, peaks korras autol muutuma ja välja vajutades endise peale tagasi muutuma.

Mul nt sisse vajutades ei muutu ja välja tagasi vajutades läheb hääl teiseks ja aknad puhtaks. See oli siis sel ajal kui mu auto veel sõidukõlblik oli. Praeguse talvega pole saanud proovida.

Jalgade peale õhku suunates hakkab mattide pealt vett aurustuma, aga korras autol ei tohiks see klaase uduseks teha.
chandler
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas chandler »

mina olen igatahes oma oomiga väga rahul selle koha pealt. uduseks midagi ei lähe ja väga kiiresti lähevad aknad ilusti puhtaks :D
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Tim »

Asjamees kirjutas:Kontrollida saab nii, et sel ajal kui aknad udutavad pane raadio kinni ja kuula sõites puhuri mühinat. Siis vajuta rahulikult siseõhu klappi korra sisse-välja ja vaata kas õhu mühina hääl muutub. St kui vajutad sisse, peaks korras autol muutuma ja välja vajutades endise peale tagasi muutuma.

Jalgade peale õhku suunates hakkab mattide pealt vett aurustuma, aga korras autol ei tohiks see klaase uduseks teha.
Mul sedasi ongi,kui udutab siis olen seda siseõhu nuppu näppinud,õhumühina hääl nati nagu muutuks aga siseõhuklapp kohe kindlalt ei sulgu või siis ei avane.Üldsegi see klapp ei lähe kinni.

Ja kui ongi niiskus salongis siis külma klaasi peale ju tekibki kondents uduse klaasi näol,korras vent.süsteemi korral peaks klaasid üsna kergesti puhtaks puhuma(eriti konditsoneeri abil)aga tundub,et omega(eriti caravani puhul)ei toimu õhuvahetus nii efektiivselt nagu vaja.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
BadJ77
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas BadJ77 »

pean tunnistama, et õhuklapi sise/välja osas võib õigus olla, kui auto seisab, ja mootor töötab, siis aknad uduseks ei lähe, udu kaob, sõidu ajal aga tuleb udu klaasidele ja läheb jäässe ka suurema külmaga ruttu. Ainult et sellisel juhul peaks uduseks minema kohe ka esiklaas aga lähevad ainult küljeaknad. Kui panna puhuma ainult esiklaasile, siis sõidu ajal udutamist ei toimu kusagil (va tagaklaas).
Asjamees
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 30 Okt 2007 22:46
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Asjamees »

Kaevaks selle teema taas üles, kuna mu faceliftil lähevad ikka aknad suht kergesti uduseks, kui rohkem inimesi autos. Siseõhuklapi lülitamine selgelt aitab, aga midagi on seal veel.

Kui meenutada koolifüüsikat, siis hakkab vesi kondenseeruma 100% niiskusega õhus.

Seega tuleb väljast sisse külm õhk, mis ei ole 100% niiskusega (kui just väljas udu pole) ning soojeneeb üles

Külma klaasi lähedal õhk jahtub kuni ei jõua enam kogu veeauru mahutada ja see kondenseerub klaasile.

Klaasi temperatuur saab olla võrdne välistemperatuuriga või on auto salongipoolel siiski veidi kõrgem

Nüüd tekibki küsimus, et kuidas saab õhk välisõhu temperatuurini jõudes olla küllastunud. See saab juhtuda ainult siis kui juba soojendatud õhk läbib mingi märja koha autos ning haarab kaasa lisaniiskust.

Lisaniiskus tuleb ka lume sulamisveest mattidel ja hingeõhust. Kuid pideva õhu ringluse tõttu peaks see välja minema kui õhul ikka on kuskilt välja minna.

Suvel konditsioneeri väljalülitamisel muutus salong uduseks mõne minutiga. Nii et suure tõenäosusega koguneb kuskile sinna vett (õhufilter ja selle esine koda olid kuivad). Kes on auto lammutanud, äkki omavad paremat ülevaadet sellest.
arts
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas arts »

mul on siiani aidanud vähe pikema sõidu tegemine. Kui auto on täiesti soe, salong samuti - hoian sõites aknaid praokil, et niiskusel oleks kuskile minna.
Sõbralik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Sõbralik »

Minul on asi nii hull, et ei sõidagi sel talvel oma Omega B-ga. Mitte ükski õpetus ega soovitus pole aitanud. Ja huvitav on see, et vahel kaob udu akendelt paari minutiga ja nii kui sõitma hakkan, olen taas allveelaevas. Selline tunne, et kusagilt pääseb niiskus, tegelikult vesi või lumi sinna, kus seda õhku soojendatakse-keerutatakse. Ja seal kusagil peab olema mingi koht, kuhu vesi pidama jääb.
Sel talvel olen sunnitud kasutama oma 1989 aasta omegat. Selle autol uduga erilisi probleeme pole olnud. Mitte just ideaalne, kuid käib kah.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Tim »

Varjant on ka selline,et vett kogub konditsoneeri(kui on selline asi olemas) radika alla vee kogujasse ja sealt on vee äravool kas puudulik või puudub üldse.
See,et põhja all(kardaani tunnelis,k.kasti kohal) olevast vee äravoolutorust õhku puhub,sellest on vähe.Kahtlustan just seda akende udutamise varjanti oma masinal.Kui masin suurema kallaku peale ajada,siis hakkab vee äravoolust kenasti vett nirisema aga tasase pinna peale tagasi ajades ei tule vett,uuesti kalde peale ja vett tuleb jälle.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Tim »

Natuke mõtteainet siseõhu klapi kohta.Mul see klapp on normaaltingimustel avatud aga teinekord klappi kasutades jääb see kinni ja siis ongi aknad udused.Viga oli siis selles,et see varras mida vaakum liigutab üles-alla jäi mürasummutus mati serva taha kinni,lõikasin sealt noaga tüki eest ära ja nüüd toimib siseõhu klapp täiesti norm.
Pilt
Väike videolõik kahh kudas see klapi varras liikuma peab.
http://omegaclub.multiply.com/video/ite ... 160675.MOV" onclick="window.open(this.href);return false;
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
rohelineomega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas rohelineomega »

Koht mis pildil.Kuidas sinna ligi pääseb?
Vasta