Salong jahe (pool autot ikka külm)

Interjööri & Eksterjööri puudutavad postitused
Zoa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Salong jahe (pool autot ikka külm)

Postitus Postitas Zoa »

Eelmine talv sai jauratud salongisoojendusega, ilmad läksid soojemaks ja probleem kadus tasapisi.
Nimelt juba praegu tundub et auto salong jääb aga jällegi jahedaks (mis veel -15 C on??? .... hakkab lausa hirm, eelmine talv oli nina külm ja varbad lausa kukkumas otsast)

Mis tehtud eelmine talv: vahetatud termostaat, salongiradikas, jahutusvedelik (tase normis) + süsteemi läbipesu ning jahutusradikas ise ka (oli peale puhastust kinni jäänud ja lekkis plastikvannist).

Aga ikka vead endiselt olemas: tagaistujatele tuleb ainult külma, juhipoolsed vendiavad (keskmine, esiaknale ja küljele) tuleb oluliselt jahedamat kui kõrvalistuja poolsetest avadest (aken, keskkonsool, esiklaas). Vendi kiirustel 3 ja 4 jahtub puhutav õhk maha, kuumemat tuleb kõrvalistuja poolsetest 1,2 astmega.
Omega peaks olema väga soe auto, minu oma kui pooletoobine sealaut.
kris282
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 28 Jaan 2009 13:23
Asukoht: Põlvamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Salong jahe (pool autot ikka külm)

Postitus Postitas kris282 »

Kas soendusradikas läheb ikka soojaks? Äkki õhk sees?
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Salong jahe (pool autot ikka külm)

Postitus Postitas Tim »

Hakkab jälle pihta...pole veel hiljaks jäänud oma probleemi lahendamisega aga kuuldavasti on hommikuti aknad juba härmas :) Tee kõigepealt kindlaks kas soojendusradikas ikka kuumaks läheb,kui läheb siis tuleb hakata viga otsima õhusiibrite vaakum ajamist.Kas vaakum voolikute õige paiknemis järjekord on kontrollitud?
Zoa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Salong jahe (pool autot ikka külm)

Postitus Postitas Zoa »

Tim kirjutas:Hakkab jälle pihta...pole veel hiljaks jäänud oma probleemi lahendamisega aga kuuldavasti on hommikuti aknad juba härmas :) Tee kõigepealt kindlaks kas soojendusradikas ikka kuumaks läheb,kui läheb siis tuleb hakata viga otsima õhusiibrite vaakum ajamist.Kas vaakum voolikute õige paiknemis järjekord on kontrollitud?
soojendus radikas läheb soojaks, puhub sooja õhku jalgadele (mõlemalt poolt võrdselt), lausa kuuma puhub, ka siis kui nuppudest on keeratud külmale. Suvel kinnise jalanõuga oli väga kehv sõita, varbavahed olid lausa putru täis sest kuum õhk puhub peale.
Kuidas vaakumajamit ja voolikute paiknemist kontrollida?
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Salong jahe (pool autot ikka külm)

Postitus Postitas Tim »

arhiiv/viewthread.php?tid=77" onclick="window.open(this.href);return false;
Zoa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Salong jahe (pool autot ikka külm)

Postitus Postitas Zoa »

täiesti mittekonstruktiivne teema, kui välja arvata kodanik GTI juttu, mul ei susi ja vilise kuskilt, kapotialune vaakum on ka kinni selle karbi küljes, kus need suunamise klapid asuvad on ikka küsimus, niisama ei hakka ju autot lõhkuma (ma üldse selle armatuuri maha kakkumise vastane), salongiradikat vahetasin ka küljepealt läbi plastiku.
Zoa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Salong jahe (pool autot ikka külm)

Postitus Postitas Zoa »

HULLUMAJA, absoluutselt soojaks masin ei lähe.
Papp ees, temperatuur põhjas (jahutus möllab ka sõites maanteel) praeguste ilmadega. Sees on nagu põhjanabal. Kas keegi oskaks öelda mida kirvega lõhkuda et seest soojaks saada. Varsti kütan raisa puusse ja jätan vedelema. Lihtsalt võimatu on seda autot pidada nii... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
1.)salongiradikas vahetatud
2.) termostaat vahetatud
3.) uus jahutusvedelik (tase normis)
4.) uus salongifilter
bensiinikulu 7,5/100 (mingi elektroonika kala ei ole), käib kui õmblusmasin uue täissündiga... tuba kui laut raisk!!!!!
urki79
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Salong jahe (pool autot ikka külm)

Postitus Postitas urki79 »

Katsu loogiliselt läheneda.
Eks siis katsu soojendus radikasse mineva ja väljuva vooliku temperatuuri- näiteks käega.
Kus ja mis eesmärgil tuleb sooja rohkem, kust vähem- miks?
Kui veepump pumpab kuuma vee korralikult läbi radika, siis miks ei tule sooja? Kas vahetuva vee hulk on piisav, et kütta ära salong?
Ehk ikkagi ummistus kusagil, et vee hulk on piiratud ja radikas-ahi jahtub liigselt?
Radika vahetasid esinduse uue vastu? Kui mitte, kas kontrollisid uut-vana?
Õhku üldse puhub normaalselt, salongi filter umbes? - Sorry nägin, et uus pandud.
Võimalusi ju palju, miks salong ei soojene.
Ma pakkusin hulga mõtteid, ehk mõni selline, mis sind veani juhatab. Loodame :wink:
Eks anna märku, mis saab või saama hakkab.
Zoa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Salong jahe (pool autot ikka külm)

Postitus Postitas Zoa »

aitäh proovimastki... salonagiradika torud on nii kuumad et põletasin väljaminevaga nimetissõrme ära.. sise ja välisõhu klapp vaakumiga töötab nagu mõned pakkunud on.
urki79
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Salong jahe (pool autot ikka külm)

Postitus Postitas urki79 »

No kui sul ka väljuv nii kuum on, et põletab, siis radikas ei täida enda ülesannet- jahutada vedelikku, soojendades salongi.
Kui torud kuumad, siis eeldan ka kuuma radikat.
Kui radikas on kuum (räägime ikka salongi radikast) ja salong jahe, siis ei jahutata salongiradikat piisavalt. Nimetame seda jahutajat siis puhuriks või ventilaatoriks. Kui ta ikka ringi käib ja mühiseb, siis 2 varianti, kas ei ole kohta, kust võtta jahutamiseks(radika) ehk salongi soojenduse õhk? Või vastupidi. Et pole teed, kuhu see soe puhuda- kinni klapid ja ei lase õhku edasi.
Minu meelest siin ei ole muid lahendusi.
Ja kui muu ei aita, siis tuleb hakata lammutama. Kõik, mis segab ja puhuri ega radiaatori tööd ei halva, eemaldada ja oma silmaga järgi vaadata, mis pagana pull on.
Väga kummaline tundub igatahes.
Jõudu!
Kasutaja avatar
Omega 978
Huviline
Postitusi: 522
Liitunud: 09 Sept 2008 16:54
Asukoht: Tallinn/Anija
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Salong jahe (pool autot ikka külm)

Postitus Postitas Omega 978 »

Teema jätkuks siis mul sarnane probleem,kuigi minul see salongi filtri tagune klapp ei liigu,soojaga liikus ja toimis kõik,nüüd kui kõva külm tuli ei liigu ja salongi tuleb ka soojemat õhku,kuid mitte nii nagu oleks vaja!
Termostaat on uus ja sellega paranes viga et sõites läks mootori temp.alla,nüüd püsib ilusti!
lapik
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 12 Veebr 2007 20:14
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Salong jahe (pool autot ikka külm)

Postitus Postitas lapik »

Minu 2000a isendil esineb sama jama, et pool autot külm teine pool soe. sis olen teinud kliima restardi ja kõik toimib suurepäraselt.
Autopesula Riia 20 Tartus
avatud E-L 8-20 P 9-18
telefoni nr. mul 58346872
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Salong jahe (pool autot ikka külm)

Postitus Postitas arska »

lapik kirjutas:Minu 2000a isendil esineb sama jama, et pool autot külm teine pool soe. sis olen teinud kliima restardi ja kõik toimib suurepäraselt.

kuidas sa seda restarti teed siis????? :shock: :shock:
Image
lapik
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 12 Veebr 2007 20:14
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Salong jahe (pool autot ikka külm)

Postitus Postitas lapik »

hoian OFF ja AUTO nuppe all ja keeran süüte sisse. nuppe umbes 5 sekundit all hoida pärast süüte sisse keeramist. kohe kuulda kui hakkab klappe liigutama.
Autopesula Riia 20 Tartus
avatud E-L 8-20 P 9-18
telefoni nr. mul 58346872
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Salong jahe (pool autot ikka külm)

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Ega radikas ei peagi täitma ülesannet jahutada vedelikku.Kui radika enda "jahutus" ei toimi ei saagi radikas omakorda nii toimida nagu eelpool kirjeldatud.

Radikast käib lihtsalt vedelik läbi.Radikas on küttekeha ju sisuliselt.Küsimus on kuidas õhk radika ümbert läbi käib.Soojusvahetus.


Peaks sellised teemad kusagile tyypvea või tihti esineva teema alla panema ja kokku korjama.
Tundub, et need on korduma kippuvad jamad ja paljudel.

Endal sama jama, aknad udused, ja õhk välja ei pääse.Ei leia tagumiste istmete juurest jooksvat välja kanalit üles.Väideti , et on seal ja klapp vahel jne
Vasta