K:Esiistme seljatoe lahtivõtmine

Interjööri & Eksterjööri puudutavad postitused
Vasta
yro
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K:Esiistme seljatoe lahtivõtmine

Postitus Postitas yro »

Seljatoe sees on mingi traat, mis jääb täpselt keset selga ning pikemal sõidul suisa paneb selja valutama.
Leidsin siit foorumist õpetuse, kuidas istet autost välja saada ning osaliselt lahti võtta. Samas oli see kirjeldus seal poolik ning ma ei saa aru kuhumaani seljatoe lahti saab. Minu '97 masina puhul on tegemist SRS-iga istmetes, mida ei julge uisapäisa lammutada. Teiseks ei tea, kas selle traadini jõudmine aitaks ka probleemile lahenduse leida või tuleb iste välja vahetada?
vivaldi
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 12 Jaan 2008 20:10
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 5 korda

Re: K:Esiistme seljatoe lahtivõtmine

Postitus Postitas vivaldi »

SRS padjaga iste käib veidi teist moodi lahti, aga küsi ja ma üritan sulle vastata, kuna olen neid istmeid kül ja veel lahti katkunud.
Ise ma ju tegin selle teema kuidas istmeid lahti saab võtta!
MB W211 E320CDI, Opel Omega B C20NE
yro
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Esiistme seljatoe lahtivõtmine

Postitus Postitas yro »

Aga palun anna teada, kas lahti võttes pääseb nende traatideni ning kas neid on võimalik siis kuidagimoodi õigeks ajada?
vivaldi
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 12 Jaan 2008 20:10
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 5 korda

Re: K:Esiistme seljatoe lahtivõtmine

Postitus Postitas vivaldi »

Nagu ma aru sain siis sul on umbes sellised istmed:
http://senatorman.de/v2/omega-b/bilder/Omega_b-025.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Et saada seljatoe traatideni ei pea isegi istet välja võtma. Seljatoe "tasku" all on kaks kruvi (ristpea või torx25 alumistes nurkades). Keera need kaks kruvi lahti, tasku kukub küljest ära ja siis hakkad juba nägema mis seal sees valesti on.
MB W211 E320CDI, Opel Omega B C20NE
yro
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Esiistme seljatoe lahtivõtmine

Postitus Postitas yro »

Istmed on sellised küll.
Tasku on tagapool, aga mina istun tavaliselt eespool. Kas tasku äravõtmisega pääseb seljatoe esimese külje juurde?
vivaldi
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 12 Jaan 2008 20:10
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 5 korda

Re: K:Esiistme seljatoe lahtivõtmine

Postitus Postitas vivaldi »

Eespool ei tohiks ühtegi traati olla. Kõik on taga pool ja nähtavad peale selle tasku eemaldamist. Ühesõnaga keera korraks see tasku maha, tee pilt sisust ja postita siia. Siis oskab kasvõi üldsus midagi tarka öelda kui ise aru ei saa.
MB W211 E320CDI, Opel Omega B C20NE
yro
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Esiistme seljatoe lahtivõtmine

Postitus Postitas yro »

Kakkusin seljatoe lahti.
Järjekord:
1. akujuhe maha
2. sahtel maha
3. SRS-i juhe lahti
4. SRS-i moodul maha (vt teine pilt)
5. istmesügavuse reguleerimistross lahti
6. istmesügavuse reguleerimisnupp trossi otsast lahti
7. istmekate niipalju maha kui andis
8. peatugi maha
9. peatoe tüüblid maha (neil on küljepeal stopperid, aga nende kokkuvajutamine vajab suurt osavust ning jõudu. Väga frustreeriv töö)
10. Istmekate maha ja tuppa

Lisan pildid.
Esimesel pildil on välja toodud piirkond, mis seljavalu valmistab.
Image
SRS-moodul
Image
Kurja juur
Image
Ja polster, mida nüüd hakkan modima.
Image
yro
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:Esiistme seljatoe lahtivõtmine

Postitus Postitas yro »

Tehtud!
Image
Painutasin plastiktoru taga oleva traadi kõveramaks, tegin vaibanoaga väikesed sisselõiked, et plastiktoru ja traati lähendada, kinnitusrõngad surusin kõvemini kokku, väike riba põdralooni ning iste tagurpidi kokku tagasi. Probleem lahendatud.
Vasta