Müra isolatsioon.

Interjööri & Eksterjööri puudutavad postitused
maarek62
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas maarek62 »

o:mega kirjutas:
maarek62 kirjutas:
Lähiajal on plaanis ka originaalmakk ja kõlarid välja vahetada aga selles osas ootan ka klubiliste abi, et millised kõlarid sobivad, mahuvad omegasse ja teevad ka head heli.
Pildi järgi ütleks, et need pole originaalkõlarid.
See on vana omaniku poolt pandud ja üksik. Ülejäänud 3 tk on orig. Oli ka minu jaoks üllatus et miks siis ainult üks aga see mängib veel kehvemini kui originaal.
paikas
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas paikas »

lixsaks sellele su tehtud isolatsioonile võiks muidugi panna pigimatiga kinni ka mõned augud sisemises plekis seal uksel. Lisaks veel polstrile sissepoole müraisolatsiooni matt.

lisaks muidugi uhtmed võiksid olla ikka jämedama läbilõikega, väiksema moonutuse tagamiseks ning läbi 4 kanalise võimendi juhtida.

ise teinud selliseid projekte mitmeid, üks neist praegu müügis mis sai tehtud aastaid tagasi, enne seda kui avastasin kihilise isolatsiooni mati.

natuke näiteid leiab huvilistele, muidugi materjalid võivad nüüd teised olla.
http://forum.honda-club.ee/viewtopic.ph ... c&start=50" onclick="window.open(this.href);return false;
maarek62
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas maarek62 »

paikas kirjutas:lixsaks sellele su tehtud isolatsioonile võiks muidugi panna pigimatiga kinni ka mõned augud sisemises plekis seal uksel. Lisaks veel polstrile sissepoole müraisolatsiooni matt.

lisaks muidugi uhtmed võiksid olla ikka jämedama läbilõikega, väiksema moonutuse tagamiseks ning läbi 4 kanalise võimendi juhtida.

ise teinud selliseid projekte mitmeid, üks neist praegu müügis mis sai tehtud aastaid tagasi, enne seda kui avastasin kihilise isolatsiooni mati.

natuke näiteid leiab huvilistele, muidugi materjalid võivad nüüd teised olla.
http://forum.honda-club.ee/viewtopic.ph ... c&start=50" onclick="window.open(this.href);return false;
Kahjuks ma sellele lingile ei pääse kuna küsib parooli. Aga selle isolatsiooni koha pealt et ma sisemised avad panin kinni selle pehme matiga mis on ka mõeldud justkui müra isoleerimiseks ja juhtmed vahetasin ka ära (2x1,5mm). Aga ma olen üsna võhik selle heli arendamise pealt siis küsin mis on kihiline isolatsioon. Äkki tood mõne lingi vms?
paikas
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas paikas »

see mis sul pandud see ongi kihiline, teine varjant on ju tavaline pigimatt, kuid see talvel ei toimi eriti hästi, sest see külmub ära.
maarek62
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas maarek62 »

Aga mis kõlarite ja võimudega oled proovinud. Ise tahaks kah lõpuks 4 kanalise võimenduse panna koos komponentidega, aga valik on nii kirju et ei oska misotsast vaadatagi :? .
Makk on mul selline:
http://www.clarion.com/ee/et/products/2 ... 89844.html
paikas
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas paikas »

makk hea, võimudest oleks hea kas magnati; boshmani toodang, sest omast kogemusest tean, et neil väikseim moonutus 4 või 6 kanali kasutamisel.

aga muidugi tweeerid soovitaks mina otse makist filtriga jätta, sest läbi võimu kõrghelid moonduvad.
maarek62
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas maarek62 »

Küsimus: kas peaks ennem valima kõlarid või võimendi, Ja ütleme et näiteks kõlarid on 4x 70W RMS, siis kui suur võiks olaa võimendi näitajad.
zapik
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 16 Dets 2007 18:33
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas zapik »

igasugustest boshmannidest magnatitest ja arisoona tuvidest hoia küll eemale.
Pigem osta kasutatud kuid korralik. Vaata midagi hertzi audisoni autostudio alpine ja muude selliste seast. See et tweetrid läbi võimu moonutavad on jamade võimude ja oskamatu paigalduse mure. Ukse sisemise pleki avad katsu kuidagi muudmoodi kinni saada. Näiteks plekk sinna neetida või klaasplastiga natuke jaurata ning kinni katta. Ja siis kogu see jama pigimatiga üle. See mis sul seal praegult on see aitab jah healjuhul polstri plärisemise vastu.
Kui aga need augud normaalselt kinni panna, siis tekib kõlarile kinnine kast ning heli paraneb kordades
maarek62
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas maarek62 »

zapik kirjutas:igasugustest boshmannidest magnatitest ja arisoona tuvidest hoia küll eemale.
Pigem osta kasutatud kuid korralik. Vaata midagi hertzi audisoni autostudio alpine ja muude selliste seast. See et tweetrid läbi võimu moonutavad on jamade võimude ja oskamatu paigalduse mure. Ukse sisemise pleki avad katsu kuidagi muudmoodi kinni saada. Näiteks plekk sinna neetida või klaasplastiga natuke jaurata ning kinni katta. Ja siis kogu see jama pigimatiga üle. See mis sul seal praegult on see aitab jah healjuhul polstri plärisemise vastu.
Kui aga need augud normaalselt kinni panna, siis tekib kõlarile kinnine kast ning heli paraneb kordades

Võimendi sai juba suht ammu teglt ära otsustatud: http://www.noortehnik.ee/grupid/action/ ... t_id/2441/
Kõlareid vaatan mis veel tuleb, aga noh eks kõik paneb paika kui palju ma raha tahan kulutada sellele projektile.
Nende sisemiste avade kohalt on sul täiesti õigus. Üks sõber rääkis kah et kata kasvõi niisamagi need pigimatiga kinni.
Ja nende avadega on nii ka et neid on esiteks päris palju ja kõiki kinni ei saagi panna. All servas on vee ära jooksimseks avad ja päris mitmed selliseid väikseid avasid kuhu ei saa ligi.

Tänud zapik nõuande eest!
zapik
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 16 Dets 2007 18:33
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas zapik »

See võimendi oleks päris hea valik 8)
Päris kõike auke ei saa jah kinni lappida muidu saab vihmaga ilusa akvaariumi ukse sisse. Omegal peaks olema kolm suuremat auku ukse sisemisel plekil. Kui juba need jäigalt kinni saaks oleks päris hea. Palja pigimatiga pole vast eriti hea mõte panna, kuna vähemalt see kõige alumine auk on ikka päris suur. Omegal need augud väga ulmelise kujuga pole, peaks andma suht lihtsalt sinna mõni plekitükk neetida ning siis pigimatt selga.
Vasta