Müra isolatsioon.

Interjööri & Eksterjööri puudutavad postitused
maarek62
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Müra isolatsioon.

Postitus Postitas maarek62 »

Ma ei tea mis mul selle postituse eesmärk üldse on, aga tahaks lihtsalt öelda, et kes tahab ja viitsib tegeleda heli "tuunimisega" ja supakast on kõrini, siis soovitan soojalt sellist lahendust, nagu mina ette võtsin.
Oodatud on kindlasti kommentaarid mis komponentidega on hea heli kooslus tekkinud. Sest mul ei ole valitud veel makki ja kõlareid (hetkel originaal).
Esialgu sai siis selline asi ette võetud:
Polster maha ja eemaldasin nii palju kui võimalik
Pilt

Seejärel tuli vastu mingi plekk mis oli neetidega kinni ja mille küljes oli mingi andur, ilmselt airbag-i oma
Pilt
Ning siis hakkaski pigimatiga pleki katmine. Tegin seda väiksemate tükkide näol sest suured tükid takerduvad igale poole kinni ja on väga ebamugav teha. Samuti kuumutasin ennem kleepimist et paremini nakkuks.

Ning märkamatult ongi kogu uks tehtud :D
Pilt

Muidugi kulus mul esimese ukse koos polstriisolatsiooni ja korraliku lisa helikaabli paigaldamisele ca 6 tundi rahulikku tööd aga see ei ole üldse oluline:)
Polstri ja uksepleki suuremate avade ette sai svamm pandud et polster plärisema ei hakkaks.
Pilt

Kokku kulus mul nelja ukse tegemiseks kaks rahulikku päeva, kusjuures ma ei pannud ei ainult pigimatte vaid vedasin ka juhtmeid ja veel muid töid. Materjali kulus neljale uksele umbestäpselt 4 lehte. Ühe lehe suurus on 530x750x2,5 mm ja kaalub üks leht 1,4 kg.
Effekt mis saavutasin oli väga hea, nagu oli ka oodata. Kindlasti muutus ka auto vaiksemaks, aga see ei ole Omegate probleem seega võrrelda väga ei oska, aga mis muutus oli heli kvaliteet kindlasti. Lähiajal on plaanis ka originaalmakk ja kõlarid välja vahetada aga selles osas ootan ka klubiliste abi, et millised kõlarid sobivad, mahuvad omegasse ja teevad ka head heli.
Viimati muutis maarek62, 21 Mär 2011 22:43, muudetud 1 kord kokku.
mariom
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas mariom »

väga hea töö tundub:) endal ka plaanis originaal kõlarid välja vahetada uste sees. Aga kas ilma uste tegematta pole vist väga mõtet korralikke kõlareid panna?
maarek62
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas maarek62 »

mariom kirjutas:väga hea töö tundub:) endal ka plaanis originaal kõlarid välja vahetada uste sees. Aga kas ilma uste tegematta pole vist väga mõtet korralikke kõlareid panna?
Kui ma ausalt ütlen, siis ma mingi helispetsialist ei ole. Aga kindlasti aitab ka see kui sa ainult kõlari taha midagi summutavat paned, et helilained otse ukseplekini ei jõuaks.
Kusmaal see mõtekas piir on seda ma ei tea aga eks ma lähiajal tuunin veel natuke siis update-in teemat. Kuulata saab ka rajapäeval sellel kevadel :) , kui just midagi ootamatut ei juhtu.
o:mega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas o:mega »

Päris kindlasti pead tweeteri jalgade juurest tooma ülespoole, kus teda kuulda ka oleks. Selleks pead komponentkõlarid soetama. Eks nendega on see, et mida kallimad, seda paremad. Kas bassikasti ei ole plaanis üldse? Mõni tagasihoidlik võiks ju ikka olla. Kasvõi freeair taga aknalaua all.
maarek62
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas maarek62 »

o:mega kirjutas:Päris kindlasti pead tweeteri jalgade juurest tooma ülespoole, kus teda kuulda ka oleks. Selleks pead komponentkõlarid soetama. Eks nendega on see, et mida kallimad, seda paremad. Kas bassikasti ei ole plaanis üldse? Mõni tagasihoidlik võiks ju ikka olla. Kasvõi freeair taga aknalaua all.
No esiustel on üsna normaalse koha juures tweeter (originaalis ukse lahtitegemis lingi juures) aga taga on jah originaalis jalgade juures. Ilmselt tuleb taga samamoodi lingi juurde panna kus tuhatoosid on, niikuinii ma autos suitsetada ei luba 8) . Esialgu on plaanis vaadata mis ma kõlaritega saavutan, kui ma näen, et makk ei anna piisavalt võimu siis panen võimendi nendel taha ja kindlasti ei ole ma ka supaka mõtet maha matnud. Seda on kõige lihtsam juurde installida.
opelist
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas opelist »

Korraliku heliisolatsiooni, heade elementide ning võimendi korral võib olenevalt kuulamiseelistustest ka subwoofrist loobuda. Samas kui on soov, et juuksed muusika taktis liiguksid, siis ei pääse ühe kasti pagasiruumi paigaldamisest :D

Võimendi on vajalik, kuna enamike raadiote väljundvõimsus on 4x14W RMS ning liikuvas sõidukis nii väikse võimsusega piisavalt madalsagedusi ei tekita. Samuti ei hiilga raadiote sisseehitatud võimendid erilise kvaliteediga.
Jyrka
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas Jyrka »

Originaalraadiol peaks vististi olema 4x7w RMS 8) Oma Pioneeri paberites on 4x22w RMS. Kohati oleks nagu sõites isegi mõnusat bassilaadset soundi kuulda :D Esiustes kasutusel Hertz EV165s kompod.
Sai nüüd soodsalt üks Boschmanni 4 kanaliga võim ligi võetud ja siis, kui ilma ja aega on, panen võimu esiuste komposid toitma, tagumised kanalid sildan subwoofri jaoks.

Uste sisse jooksvad kõlarijuhtmed tuleb kindla peale välja vahetada, sest originaaljuhtmed ei pea isegi 22w RMS kanali kohta vastu.
maarek62
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas maarek62 »

Väga hea, et on huvilisi kes jagavad oma helikogemusi kah minuga.
Jyrka
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas Jyrka »

maarek62, räägi lühidalt juhtmete vedamise protsessist! Ise olen mõelnud, et juhtmete vedamisel saab kõige kriitilisemaks kohaks ukse pistik. Kuidas sul kaabel sealt läbi õnnestus ajada?
opelist
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas opelist »

Jyrka kirjutas:Oma Pioneeri paberites on 4x22w RMS.
Selle võimsuse juures moonutab juba päris kenasti (5% THD), 14W kanali kohta on enam-vähem ilma moonutuseta. Omast kogemusest võin öelda, et üks 4x25W orignaalraadio tegi tunduvalt mehisemat heli, kui 4x22 RMS Pioneer.
Jyrka kirjutas:Uste sisse jooksvad kõlarijuhtmed tuleb kindla peale välja vahetada, sest originaaljuhtmed ei pea isegi 22w RMS kanali kohta vastu.
Nii hull see õnneks pole, isiklikult ei hakkaks ilma võimendit paigaldamata vaeva nägema.
Jyrka
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas Jyrka »

Oli minugi üllatus suur, aga tõsiasi on see, et juhtme kiud on tuhmunud/põlenud. Seda nägin siis, kui üks klemm ära väsis ja uue jaoks juhet rüüsist puhastasin. Ebaloogiline eneselegi.
opelist
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas opelist »

Jyrka kirjutas:Oli minugi üllatus suur, aga tõsiasi on see, et juhtme kiud on tuhmunud/põlenud. Seda nägin siis, kui üks klemm ära väsis ja uue jaoks juhet rüüsist puhastasin. Ebaloogiline eneselegi.
Tõenäoliselt oli lihtsalt niiskus isolatsiooni vahele pugenud ning juhe oksüdeerunud. Suure võimsuse korral hakkab kõigepealt sulama isolatsioon, seejuures eritades haisu, mis kuidagi märkamatuks ei jää.
Jyrka
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas Jyrka »

opelist kirjutas:
Jyrka kirjutas:Oli minugi üllatus suur, aga tõsiasi on see, et juhtme kiud on tuhmunud/põlenud. Seda nägin siis, kui üks klemm ära väsis ja uue jaoks juhet rüüsist puhastasin. Ebaloogiline eneselegi.
Tõenäoliselt oli lihtsalt niiskus isolatsiooni vahele pugenud ning juhe oksüdeerunud. Suure võimsuse korral hakkab kõigepealt sulama isolatsioon, seejuures eritades haisu, mis kuidagi märkamatuks ei jää.
Ei oska ei poolt ega vastu olla..
kunagi tuli ühe rimakaga kaasa kilomeeter juhtmeid ja siis nende seas oli kõlarikaabel (läbipaistva isolatsiooniga), mis on täies pikkuses samasuguste sümptomitega. Niiskus vististi ei tohiks u1 meeter pika juhtme sisse ometi täies pikkuses levida!?
maarek62
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas maarek62 »

Jyrka kirjutas:maarek62, räägi lühidalt juhtmete vedamise protsessist! Ise olen mõelnud, et juhtmete vedamisel saab kõige kriitilisemaks kohaks ukse pistik. Kuidas sul kaabel sealt läbi õnnestus ajada?
Taga on lihtne, pistik on alles kere sees, aga ees on jah mul natuke leiutatud. Enne pistikut tegin kaablikõrisse väikese sisselike ja tõin juhtme sealt väjla. Ukse sisse puurisin kah paraja väikese ava et kõlarijuhe ukseni jõuaks. Silikooniga lasin nii juhtmekõri kui ka ukse ava täis, kas see on nüüd kõige õigem tegu... kindlasti mitte aga läbi pistiku kindlasti viia ei saa ja teise kõri jaoks omegal kahjuks avasid ei ole. Pildil on kah näha.
Pilt
o:mega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Müra isolatsioon.

Postitus Postitas o:mega »

maarek62 kirjutas:Pilt

Lähiajal on plaanis ka originaalmakk ja kõlarid välja vahetada aga selles osas ootan ka klubiliste abi, et millised kõlarid sobivad, mahuvad omegasse ja teevad ka head heli.
Pildi järgi ütleks, et need pole originaalkõlarid.
Vasta