Teeks juttu geneka laadimid pingetest.

Elektroonika jamab - anna teada
Vasta
MegaHabe
Klubiliige
Postitusi: 1976
Liitunud: 02 Mai 2006 13:08
Asukoht: lääne-virumaa tapa 55903622
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 7 korda

Teeks juttu geneka laadimid pingetest.

Postitus Postitas MegaHabe »

Mul ilmselt akku vana, mõõtsin pinget ja tühjalt oli 14,10-14,20V ja panin tarbimise taha siis vajau tühikäigul 12,75V peale,antsin gaasi siis tõusis 13,20-13,40V
tarbimine oli siis soendus(täisvõimsusel),tuled(lähi),makki(ilma võimuta).
kas need on norm näitajad?
MInu õigekiri ei kuulu komenteerimisele!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=kFBVY8oH83A
KenKam
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Teeks juttu geneka laadimid pingetest.

Postitus Postitas KenKam »

mõõtsin kah huvi pärast siis enda autol
ilma tarbimiseta oli 14,36V tühikäigul ja pööretega oli sama
tarbimisega (raadio, täistuli, udutuled, soojendusmootor, tagaklaasisoojendus) 13,68V pööretega ja tühikäigul sama.
pole külmadega jama olnud, et käima ei saaks, siis peaks vist näitajad korras olema!
caravan94
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Teeks juttu geneka laadimid pingetest.

Postitus Postitas caravan94 »

Paistab, et sul megahabe on pingeregulaator minekul või harjad. Muidugi võib mass olla ka oksüdeerunud. Normaalne ongi kuskil kõigi targijatega 13,5V ja edasi.
vwman
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Teeks juttu geneka laadimid pingetest.

Postitus Postitas vwman »

Mul omal sama asi värskelt läbitud.
Elektruik ütles: koormuse juures peaks olema 13,5-13,8 . Mõõta tuleks siis kusagil 2500.- pöördel. Alla 13,5 ei tohiks olla

Aga sõltub ka pingeregulaatorist, Omegatel neid 14V ja 14,5V
MegaHabe
Klubiliige
Postitusi: 1976
Liitunud: 02 Mai 2006 13:08
Asukoht: lääne-virumaa tapa 55903622
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Teeks juttu geneka laadimid pingetest.

Postitus Postitas MegaHabe »

mul plaan akut ostma hakata aga aku garanti ei kehti kui pinged korras ei ole.kiil rihm ka minekul :D (uuesti)eks siis võtan ka geneka ka maha ja vaatan harjad üle.
MInu õigekiri ei kuulu komenteerimisele!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=kFBVY8oH83A
vwman
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Teeks juttu geneka laadimid pingetest.

Postitus Postitas vwman »

Ma just ostin omale uue aku.
Nohh, huvitav, kuidas akumüüja su auto pinged kindlaks teeb? Ma ei usu, et sa saada akuga kaasa 15 lehekülge kasutusjuhendit.
Soodsaim aku, mis ma letihinnaga leidsin, on automaailmas ( vajalik kliendikaart ) Exide EB620 799.-
http://automaailm.ee/index.php?lang=est&main_id=4" onclick="window.open(this.href);return false; . Mul on samasugune . Grr..väga kindel ei ole muidugist, aga selle koera ilmaga ei viitsi õue vaatma ka minna .
megahabe kirjutas:mul plaan akut ostma hakata aga aku garanti ei kehti kui pinged korras ei ole.kiil rihm ka minekul :D (uuesti)eks siis võtan ka geneka ka maha ja vaatan harjad üle.
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Teeks juttu geneka laadimid pingetest.

Postitus Postitas kait »

vwman kirjutas:Ma just ostin omale uue aku.
Nohh, huvitav, kuidas akumüüja su auto pinged kindlaks teeb? Ma ei usu, et sa saada akuga kaasa 15 lehekülge kasutusjuhendit.
Soodsaim aku, mis ma letihinnaga leidsin, on automaailmas ( vajalik kliendikaart ) Exide EB620 799.-
http://automaailm.ee/index.php?lang=est&main_id=4" onclick="window.open(this.href);return false; . Mul on samasugune . Grr..väga kindel ei ole muidugist, aga selle koera ilmaga ei viitsi õue vaatma ka minna .
megahabe kirjutas:mul plaan akut ostma hakata aga aku garanti ei kehti kui pinged korras ei ole.kiil rihm ka minekul :D (uuesti)eks siis võtan ka geneka ka maha ja vaatan harjad üle.

Kui pinged korras ei ole, siis garantii ei kehti.....kui aku garantiisse viid siis kontraollitakse, et auto poolt oleks kõik ok. Aku jaoks ei ole mingit kasutusjuhendit vaja on ainult garantii tingimused.....ja kui paigaldusega hakkama ei saa siis oled ka ise süüdi ja garantii ei kehti. Seega tuleks "asjapulkadel" aku vahetus jätta kasvõi esinduse või mõne muu pädevama remondi koha ooleks.
vwman
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Teeks juttu geneka laadimid pingetest.

Postitus Postitas vwman »

Tahad minuga vaielda sellel teemal :D ? Tore, sest tarbija probleemide lahendamine on minu igapäeva töö.
Seadusest tulenevalt, ei ole meil sellist mõistet nagu garantii, vaid on pretensioonide esitamise tähtaeg 2 aastat.VÕS §-s 218 lg 2.
Kõgil toodetel EV-s peab olema Eesti keelne kasutus/paigaldus juhend. See, et ei ole, see on juba tootja/maaletooja asi.
Kellele ei meeldi, võib alati pööruda tarbijakaitsesse. Kogu see jutt kehtib ainult eraisikust lõpptarbija kohta.
Firmade vahel toimunud tehing.. pretensioonide puhul, saab kaevata ainult kohtusse.Seadusest tulenevalt, ei pea üks frima teisele andma mitte mingisugust garantiid ( loe pretensioonide esitamise tähtaega ) . Ehk siis kui teil on vaja osta tehniline vidin ja on etteaimatav, et kahe aasta jooksul see läheb katki, võimalusel ostke alati eraisiku nimele


kait kirjutas:
vwman kirjutas:Ma just ostin omale uue aku.
Nohh, huvitav, kuidas akumüüja su auto pinged kindlaks teeb? Ma ei usu, et sa saada akuga kaasa 15 lehekülge kasutusjuhendit.
Soodsaim aku, mis ma letihinnaga leidsin, on automaailmas ( vajalik kliendikaart ) Exide EB620 799.-
http://automaailm.ee/index.php?lang=est&main_id=4" onclick="window.open(this.href);return false; . Mul on samasugune . Grr..väga kindel ei ole muidugist, aga selle koera ilmaga ei viitsi õue vaatma ka minna .
megahabe kirjutas:mul plaan akut ostma hakata aga aku garanti ei kehti kui pinged korras ei ole.kiil rihm ka minekul :D (uuesti)eks siis võtan ka geneka ka maha ja vaatan harjad üle.

Kui pinged korras ei ole, siis garantii ei kehti.....kui aku garantiisse viid siis kontraollitakse, et auto poolt oleks kõik ok. Aku jaoks ei ole mingit kasutusjuhendit vaja on ainult garantii tingimused.....ja kui paigaldusega hakkama ei saa siis oled ka ise süüdi ja garantii ei kehti. Seega tuleks "asjapulkadel" aku vahetus jätta kasvõi esinduse või mõne muu pädevama remondi koha ooleks.
MegaHabe
Klubiliige
Postitusi: 1976
Liitunud: 02 Mai 2006 13:08
Asukoht: lääne-virumaa tapa 55903622
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Teeks juttu geneka laadimid pingetest.

Postitus Postitas MegaHabe »

no tegelt oli jutt meil pingetest aga see (nn) :D garantii teema kas häää teada.
MInu õigekiri ei kuulu komenteerimisele!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=kFBVY8oH83A
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Teeks juttu geneka laadimid pingetest.

Postitus Postitas kait »

vwman kirjutas:Tahad minuga vaielda sellel teemal :D ? Tore, sest tarbija probleemide lahendamine on minu igapäeva töö.
Seadusest tulenevalt, ei ole meil sellist mõistet nagu garantii, vaid on pretensioonide esitamise tähtaeg 2 aastat.VÕS §-s 218 lg 2.
Kõgil toodetel EV-s peab olema Eesti keelne kasutus/paigaldus juhend. See, et ei ole, see on juba tootja/maaletooja asi.
Kellele ei meeldi, võib alati pööruda tarbijakaitsesse. Kogu see jutt kehtib ainult eraisikust lõpptarbija kohta.
Firmade vahel toimunud tehing.. pretensioonide puhul, saab kaevata ainult kohtusse.Seadusest tulenevalt, ei pea üks frima teisele andma mitte mingisugust garantiid ( loe pretensioonide esitamise tähtaega ) . Ehk siis kui teil on vaja osta tehniline vidin ja on etteaimatav, et kahe aasta jooksul see läheb katki, võimalusel ostke alati eraisiku nimele
Ei taha vaielda....seadused seaduseks, reaalsusel on sellega vähe pistmist....seda peaksid sa ka teadma.:lol: Ja VÕS-is võib kirjas olla mistahes termin, lihtrahva jaoks on see ikkagi "garantii" :)

Aga kui auto laeb liiga suure/väikese pingega ja sellega aku ära rikub? Kes siis süüdi on? Seda võib ju tõlgendada toote vale kasutamisena.
Ja siit paneks veel pisut OT-et ma pole veel näinud rooliotsa, õhufiltrit, pukse jne. eesti keelse kasutusjuhendiga! Näit. kes siis süüdi on probleemis, kas see kes õõtsa vales asendis kiinni keerab ja sellega puksi ära lõhub või tootja - või hoopis müüja, kes IT-mehest klienti mehaanikuks ei õpetanud?

EDIT: et mulle võib PM ka vastata, et teemat enam mitte risustada.
Viimati muutis kait, 03 Veebr 2010 18:10, muudetud 3 korda kokku.
MegaHabe
Klubiliige
Postitusi: 1976
Liitunud: 02 Mai 2006 13:08
Asukoht: lääne-virumaa tapa 55903622
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Teeks juttu geneka laadimid pingetest.

Postitus Postitas MegaHabe »

karm teema! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
MInu õigekiri ei kuulu komenteerimisele!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=kFBVY8oH83A
Sõbralik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Teeks juttu geneka laadimid pingetest.

Postitus Postitas Sõbralik »

Täis akul on pinge 13,3 volti. Et saaks aku täis laadida, peab laadimispinge sellest vähemalt 0,5 volti kõrgem olema. Kui on madalam, siis aku tegelikult täis ei lae. Tühikäigul tulede, aknasoojenduse ja ventilaatoriga peab pinge olema ikka vähemalt 13,8 volti. Suvel elab ka poolikult laetud akuga ära, kuid külmadega enam mitte.
Vasta