Välis temperatuuri näiduk jamab.

Elektroonika jamab - anna teada
aiku440

Välis temperatuuri näiduk jamab.

Postitus Postitas aiku440 »

Mure siis selline et Omega 2001 aasta 2.5 diisel 110 kw peale seda kui aku oli tühjaks läinud külma ilmaga ja uuesti masina käima saanud hakkas jamama välis temperatuuri näiduk, näitab seal kraade 60-80 sooja pidevalt või siis vaid triibud ees. Vahepeal jälle näitab ja siis kaob ära.Kus ma muidu selle temperatuuri anduri leida võiks ja mis nagu probleem võib olla, kindlasti teistel ka sellist muret kunagi olnud?
Teine mure sama asjaga on see et kui ta näitab nii palju sooja siis ei hakka ka see mootori lisa soojendus ebersprächer tööle. Kui lööb korralikult näidu ette siis hakkab ka tööle.
Kolmas jama mis sellega kaasnes on see et kliima näitab peale seda farreleid temperatuurina mitte celsjust.
Kui keegi oskab midagi soovitada siis kuulan huviga.
Ette tänades Aivar
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139

Re: Välis temperatuuri näiduk jamab.

Postitus Postitas arska »

äkki onse andur ise 6htale läinud mis esi stanges all pool on,aga proovi se lahti yhendada ja tagasi panna ehk see aitab ja hakkab tööle!!!
Image
aiku440

Re: Välis temperatuuri näiduk jamab.

Postitus Postitas aiku440 »

Aga kas siis see temperatuuri andur on ka seotud selle lisa soojendusega?
Homme lähek otsin ülesse anduri ja vaatan kas või mis ta seal on.
Imelik on see et ta vahepeal näitab õieti ( mis suht arv juhus) ja siis + 60- ja siis vahepeal ültse vaid kriipsud ees.
Kasutaja avatar
reims86
Huviline
Postitusi: 1107
Liitunud: 26 Jaan 2009 11:05
Asukoht: Pärnumaa

Re: Välis temperatuuri näiduk jamab.

Postitus Postitas reims86 »

Kas oled lumevallides ukerdanud :D Võib juhtuda, et oled tänu lumele anduri paigast sõitnud ja seepärast jamabki :?
aiku440

Re: Välis temperatuuri näiduk jamab.

Postitus Postitas aiku440 »

Ega siin ime ei ole jah tänase talve puhul, et autol nina vähe lund künd kuna tegemist ikkagi väga madala esiotsaga. Eelmise omaniku poolt paigaldatud metalist karteri kaitse et ega see ei jää segama selle anduri leidmist, sai siin kuu tagasi korra all käidud siis ei süvenenud sellesse asja väga. Homme juhi poolse nurga alla siis piiluma äkki leian ülesse anduri.
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139

Re: Välis temperatuuri näiduk jamab.

Postitus Postitas arska »

se peaks olema minu meelest k6rval istuja pool.
Image
Kasutaja avatar
Argo
Klubiliige
Postitusi: 384
Liitunud: 08 Jaan 2010 15:56
Asukoht: Läänemaa
Has tänanud: 5 korda
Been tänatud: 3 korda

Re: Välis temperatuuri näiduk jamab.

Postitus Postitas Argo »

b Omegal on küll juhi poolses stange nurgas. Mul oli eelmine aasta ka nii et sõitsin hange ja tempi andur hakkas valetama 10 kraadid siis sai ka see ära vahetatud, see suht odav asi nii. et arvan kui selle ära vahetad siis asi korras.edu :D
Kasutaja avatar
reims86
Huviline
Postitusi: 1107
Liitunud: 26 Jaan 2009 11:05
Asukoht: Pärnumaa

Re: Välis temperatuuri näiduk jamab.

Postitus Postitas reims86 »

B omegal ja fl on sama kohapeal temp. andur.
lapik
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 12 Veebr 2007 20:14
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Välis temperatuuri näiduk jamab.

Postitus Postitas lapik »

Minu 2000a isendil oli täpselt keskel stange ribide sees. Hästi väike jublakas on. Maksis forsis 135 endist raha.
Autopesula Riia 20 Tartus
avatud E-L 8-20 P 9-18
telefoni nr. mul 58346872
aiku440

Re: Välis temperatuuri näiduk jamab.

Postitus Postitas aiku440 »

Aga kuida ma saan selle kliima näidiku uuesti celsiust näitama, kuna see näitab ka farreleid?
Ja kas see mootori lisa soojendus seotud siis välise temperatuuri anduriga? :oops:
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: Välis temperatuuri näiduk jamab.

Postitus Postitas Tim »

forum/viewtopic.php?f=16&t=585&p=4116&h ... ndur#p4116" onclick="window.open(this.href);return false;
B omega stangetagune,punasega märgitud välistemperatuuri anduri asukoht.
Pilt
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
aiku440

Re: Välis temperatuuri näiduk jamab.

Postitus Postitas aiku440 »

Andur leitud Siemensi kiri peal ja 2001 aasta omal asus keset stanget sai ka kapoti alt ligi. Aga ilma kanalita jäi arusaamatuks kuhu tal see juhe välja jooksis ma mõtlen teist otsa.
Kui andurit käes hoida langes temperatuur +17 ja tagasi panid siis vaikselt jälle + 50 kuni +70.
Q-tok

Re: Välis temperatuuri näiduk jamab.

Postitus Postitas Q-tok »

aiku440 kirjutas:Andur leitud Siemensi kiri peal ja 2001 aasta omal asus keset stanget sai ka kapoti alt ligi. Aga ilma kanalita jäi arusaamatuks kuhu tal see juhe välja jooksis ma mõtlen teist otsa.
Kui andurit käes hoida langes temperatuur +17 ja tagasi panid siis vaikselt jälle + 50 kuni +70.
Andur õhtul omadega, tuleb uus muretseda.
aiku440

Re: Välis temperatuuri näiduk jamab.

Postitus Postitas aiku440 »

Selge vaatan uue ja eks siis näha kas toimib loodan parimat. Kuhu muidu tal teine ots välja läheb see pistiku pool? Ja kellegil äkki aimu kas ilma arvutita saab ka kliimal näidu F ära muuta Celsjuseks?
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Has tänanud: 13 korda
Been tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Välis temperatuuri näiduk jamab.

Postitus Postitas mardus72 »

aiku440 kirjutas:Selge vaatan uue ja eks siis näha kas toimib loodan parimat. Kuhu muidu tal teine ots välja läheb see pistiku pool? Ja kellegil äkki aimu kas ilma arvutita saab ka kliimal näidu F ära muuta Celsjuseks?
tundub,et ei saa ise seda muuta.Vaatasin oma kompust ja sealt selle vahetamise võimalust pole.kuidas see sul üldse ära muutus.
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Vasta