K: Tagurpidikäik põletab F15 kaitsme läbi

Elektroonika jamab - anna teada
Vasta
bomber
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K: Tagurpidikäik põletab F15 kaitsme läbi

Postitus Postitas bomber »

Tegemist on 96a Omega B 25TD manuaalse isendiga.
Eelmine nädal tekkis "huvitav" asi, et tagurpidikäigu sissepanemisel põleb kaitse F15 läbi. Sarnane asi oli ka aasta tagasi, kuid siis põles kaitse läbi mõne nädalase vahega ning tagurpidikäiguga ei osanud ma seda siis seostada. Peale seda, kui suve alguses sai generaator vigaste dioodide tõttu ära vahetada, siis siiani seda muret pole olnud ja arvasin, et F15 põles vigase geneka pärast läbi.
Praegu kontrollisin ära, et pirnide koormusega pole tegemist kuna kaitse põleb läbi ka siis, kui pirne pole pesas. Pesast mõõtes ei ole "kuum" ots massiga koos ning maa otsad on ilusti korpusega koos. Kolmelt erinevalt skeemilt näen, et ainus potensiaalne ühendus mujale on istmete ja peeglite mäluploki ees olev sisepeegli mootori moodul M29. Mäluplokki mul ei tohiks küll olla, kuid äkki see M29 on, kuigi ka sisepeegli mootorit mul nagu pole. Ülejäänud juhtudel tundub asi olevat vigasaanud juhtmetes, kuid nende otsimine pole eriti lõbus tegevus, kui pole infot, kust kaudu need juhtmed jooksevad.

Kas kellelgi on äkki mingeid ideid või kogemusi, kust otsast alustada või kust saada täpsemat infot juhtmete paiknemise kohta autos?
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Tagurpidikäik põletab F15 kaitsme läbi

Postitus Postitas arska »

vaata ehk on taga luugi vahel juhtmed katki läinud,väga palju juhuseid on olnud kus kesk luku mootor ytleb yles(näiteks mul oli se juhus)ja tagurpidi tuled ytlevad yles ja iga sugu jamasid,alusta sealt,ehk on viga seal! :wink:
Image
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Tagurpidikäik põletab F15 kaitsme läbi

Postitus Postitas Q-tok »

Kontrolli näiteks aku karbi all olevad juhtmed üle, et ega seal pole miskit juhet puruks hõõrunud, kui mul F15 kaitset läbi peksis, oli seal mõndadel juhtmetel isolatsioon maha hõõrunud ja läks lühisesse seal..
Hagar
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 25 Veebr 2007 23:39
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Tagurpidikäik põletab F15 kaitsme läbi

Postitus Postitas Hagar »

Soovitaks selliste sümptomite puhul kontrollida tagurpidikäigu tulede lülitit. Vahest hoopis see vigane.
Vasta