Kesklukk ei lukusta parempoolseid uksi

Elektroonika jamab - anna teada
hjuumen
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Kesklukk ei lukusta parempoolseid uksi

Postitus Postitas hjuumen »

Mure siis selline, et täna hommikul ei avanud ega sulgenud kesklukk enam parempoolseid uksi (autoks 1994a Omega B 125kw, kesklukk käib puldist koos Gemini signaga). Juhipoolsed töötavad korrektselt. Kas võib seos olla külma ilmaga? Äkki võib mõni kaabel katki olla, või on sel äkki eraldi kaitsmed? Ma hästi ei usu, et mõlemad mootorid korraga katki läksid. Olen hetkel Soomes ja tööl ning pole aega praegu lammutama hakata. Foorumi arhiivist ma sellist juhust ei leidnud, äkki on kellelgi sarnane mure olnud, või on aimu, mis järjekorras hakata viga otsima.
Tänud ette.
guits
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: 18 Okt 2006 16:07
Auto: Cadillac Catera 3,0 155kw 97a, datsunnissan patrol 2,8 gr
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda
Kontakt:

Re: Kesklukk ei lukusta parempoolseid uksi

Postitus Postitas guits »

külm ilm, minu saanil samamoodi suvaliselt avanesid, ölitamist tahvad lukud :wink:
fallschirmjager
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kesklukk ei lukusta parempoolseid uksi

Postitus Postitas fallschirmjager »

mul sama jama kylmaga..mis õliga neid määrima peax? mingi paxema? mootori õli ei kõlba?
hjuumen
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kesklukk ei lukusta parempoolseid uksi

Postitus Postitas hjuumen »

Niipalju vaatasin nüüd, et ukse nurgas see tuli ka ei põle, kui ukse avan, kui ma ei eksi, siis see oli ka seotud selle luku mootoriga?
nibiru
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 08 Juun 2009 18:27
Asukoht: Nõo-Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kesklukk ei lukusta parempoolseid uksi

Postitus Postitas nibiru »

Külmaga võib igasuguseid anomaaliaid välja tulla. Mul kunagi 96 a. astra tegi -17 kraadiga ainult esimesed uksed lukust lahti. Natuke aega töötas kuni seest soojaks läks ja siis hakkas kõik jälle normaalselt tööle. Ja vanal passatil oli kombeks töötava mootoriga uksed lukku panna kui ise aknaid kraapisin.
Omega 2.0 100kw ´94
Chrysler Grand Voyager 3,8 AWD ´97
fallschirmjager
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kesklukk ei lukusta parempoolseid uksi

Postitus Postitas fallschirmjager »

fallschirmjager kirjutas:mul sama jama kylmaga..mis õliga neid määrima peax? mingi paxema? mootori õli ei kõlba?
peale 150km sõitu hakkasid tööle...aga tahaxki teada..mis õliga määri neid wigureid.
rohelineomega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kesklukk ei lukusta parempoolseid uksi

Postitus Postitas rohelineomega »

Minu Omegal juhiuks ei avane puldist.Keeran võtmega lahti.
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kesklukk ei lukusta parempoolseid uksi

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Õliks võiks olla lukuõli siis või kui meeldib siis würthi kataloog on ikka äga suur
chandler
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kesklukk ei lukusta parempoolseid uksi

Postitus Postitas chandler »

mul oli kunagi külmaga sama mure, aga juhipoolse tagumise uksega ja juhi kõrvalistuja uksega. lasin seda sinise ballooniga(hetkel nime ei mäleta) õli lukuauku ja keskluku mootori hoobade vahele ja nüüd töötab edasi nagu kellavärk
arxsss
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 25 Veebr 2008 19:56
Asukoht: Harjumaa raasiku vald
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

Re: Kesklukk ei lukusta parempoolseid uksi

Postitus Postitas arxsss »

mul sama jama ustega.vahest avab ja vahest mitte.ju külmast see ikkagi.sooja ilmaga on ok.ja kunde poolne ukse valgustus ka ei tööta,ja eile lakkas töötamasd ka salongituli.[see mis lae all paikneb} lukke olen määrinud wd-40 2.0 100 94.
hjuumen
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kesklukk ei lukusta uksi

Postitus Postitas hjuumen »

Nüüd haigus areneb, enam ei lähe puldist ükski uks ega luuk kinni, ainult signa läheb peale. Võtmega keerates läheb lukku ainult juhiuks ja pagasiruum, ülejäänud tuleb eraldi kinni vajutada. Kusjuures nupud ei lähe nagu päris alla asendisse nagu peaks, aga lukustavad ära küll õnneks. Eelmine talv mul sellist jama polnud, loodan et mootorid vms. õhtal pole :(
Kasutaja avatar
reims86
Huviline
Postitusi: 1107
Liitunud: 26 Jaan 2009 11:05
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kesklukk ei lukusta parempoolseid uksi

Postitus Postitas reims86 »

Lammuta uksed laiali ja õlita kogu süsteem korralikult ära.
paksmagu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kesklukk ei lukusta parempoolseid uksi

Postitus Postitas paksmagu »

rohelineomega kirjutas:Minu Omegal juhiuks ei avane puldist.Keeran võtmega lahti.
Minu hakkas ka külmadega juhiuks jamama ei tee puldist lahti iga kord .Korra varem ka nii olnud,siis sai polster maha ja wd-40 taolist õli vahele igale poole ja hakkas tööle,pool aastat töötas nüüd uuesti ette võtma selle tegevuse :)
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kesklukk ei lukusta parempoolseid uksi

Postitus Postitas Tim »

reims86 kirjutas:Lammuta uksed laiali ja õlita kogu süsteem korralikult ära.
Hea õpetus!Ise selle läbi teinud ja nüüd juba aasta mureta.Muidugi läheb terve ringi lahtivõtmiseks,puhastamiseks ja õlitamiseks terve päev ära aga asi on seda väärt.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
chandler
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kesklukk ei lukusta parempoolseid uksi

Postitus Postitas chandler »

reims86 kirjutas:Lammuta uksed laiali ja õlita kogu süsteem korralikult ära.
just minu mõte. tegin ise sedasama kui kahel uksel süsteeme õlitasin
Vasta