K:audio jõnksutab intervallis

Heli ja videotehnikaga puudutavad postitused
taifunk
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K:audio jõnksutab intervallis

Postitus Postitas taifunk »

Autoks Omega B 2001 2,5TD Caravan, Bose stereoga, makiks NCDC2015 (tel, raadio, CD + 4xCD box)
Külma mootoriga käivitades töötab heli (CD, raadio, telefon) normaalselt aga peale 10 min sõitu (et mootor läheb soojaks) seisma jäädes ja mõne aja pärast uuesti käivitades hakkab jama pihta. Muusika mängib umbes 5 sek, seejärel tekib vaikus 5 sek, muusika mängib uuesti 5 sek, vaikus 5 sek ja nii see tsükkel korduma jääbki. Paremal juhul aitab korra süüte väljavõtmine ja uuesti käivitamine, halvemalt juhul tuleb seda teha kuni 6-7 korda. Mõnikord on heli ka sooja mootoriga korras. Kusjuures tsükkel käib nii autotelefoni kasutades kui ka raadiot ja CD plaati kuulates. Võimendi või kõlarite juurest peaks otsima ehk....
Ühe elektrikuga mõtlesime ka võimalikud variandid läbi aga kuna ta oomit hästi ei tundnud, lahti ei hakanud kiskuma. Ta arvas, et kuskil mikropragu või külmjoode mis hakkab jamama. Aga selle otsimine ilma eelinfota läheb väga ajamahukaks. Andke palun nõu ja ideid.
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Audio jõnksutab intervallis

Postitus Postitas kait »

jah...eelinfo oleks muidugi tore aga kahjuks pole tegmist tüüpveaga. Oled sa proovinud ka mootorit mitte käivitada ja lihtsalt raadiot kuulata? Kas siis hakkab ka jamama? Makile saab ka diagnosti teha, kuid arvan, et ega sealt midagi ei tule. Hea oleks teist makki või võimu proovida :) .
Üldiselt tundub olevat võimu viga. Kas heli kadusmise ja taastumise hetkel mingit "krõbinat" pole kõlaritest kuulda?
taifunk
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Audio jõnksutab intervallis

Postitus Postitas taifunk »

Huvitaval kombel eile viga ei avaldunud, kuigi sai tehtud ligi 130 km ots ja siis veel linnas 10 km, nii et käisin autost sisse-välja mitu korda. Kõik tip-top.
Üldiselt mäletan, et kui audio on jamama hakanud, siis võtmega sisse-välja mängimine ei ole üldjuhul aidanud, vaja on olnud ka käivitamine, et audio tööle jääks. Krõbinat ei ole nagu täheldanud, eks üritan hoolikamalt kuulata järgmine kord.
Mis võimu juures seda viga võiks põhjustada? See intervall on väga huvitav, mis sellist käitumist võiks põhjustada?
Mis seadmega maki diagnosti saaks teha ja kui palju infot see näitab?

.
taifunk
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Audio jõnksutab intervallis

Postitus Postitas taifunk »

up
Wearder
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Audio jõnksutab intervallis

Postitus Postitas Wearder »

samasugune viga võib olla ka sellest et toite pinge võimul madal...kogub..hakkab tööle... esimese mütsupeale lööb pimedaks...kogub..hakkab tööle..jne. Ma kontrolliks toite juhtmeid kapotialt äkki mingi üleminek ära oksudeerunud, kuna jama esineb ainult siis kui mootor soojaks läinud, mingi lüliti /metall/mis iganes paisub/kahaneb ja kaotab ühenduse ja sädeleb... kõige hullema stsenaariumina võib auto sul maha põleda... seda arvan mina...
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Audio jõnksutab intervallis

Postitus Postitas Q-tok »

Wearder kirjutas:samasugune viga võib olla ka sellest et toite pinge võimul madal...kogub..hakkab tööle... esimese mütsupeale lööb pimedaks...kogub..hakkab tööle..jne. Ma kontrolliks toite juhtmeid kapotialt äkki mingi üleminek ära oksudeerunud, kuna jama esineb ainult siis kui mootor soojaks läinud, mingi lüliti /metall/mis iganes paisub/kahaneb ja kaotab ühenduse ja sädeleb... kõige hullema stsenaariumina võib auto sul maha põleda... seda arvan mina...
Jutt suht täitsa õige,mul kogemus ühe teist marki autoga ning seal oli genekas pingeregulaator otsa lõppenud,et võid selle üle vaadata igaksjuhuks ;)
risto
Huviline
Postitusi: 458
Liitunud: 28 Dets 2008 20:09
Asukoht: tartu/turku
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Audio jõnksutab intervallis

Postitus Postitas risto »

Q-tok kirjutas:
Wearder kirjutas:samasugune viga võib olla ka sellest et toite pinge võimul madal...kogub..hakkab tööle... esimese mütsupeale lööb pimedaks...kogub..hakkab tööle..jne. Ma kontrolliks toite juhtmeid kapotialt äkki mingi üleminek ära oksudeerunud, kuna jama esineb ainult siis kui mootor soojaks läinud, mingi lüliti /metall/mis iganes paisub/kahaneb ja kaotab ühenduse ja sädeleb... kõige hullema stsenaariumina võib auto sul maha põleda... seda arvan mina...
Jutt suht täitsa õige,mul kogemus ühe teist marki autoga ning seal oli genekas pingeregulaator otsa lõppenud,et võid selle üle vaadata igaksjuhuks ;)
kui pingeregulaator õhtal,siis peaksid auto tuled ka vilkuma vast..arvan,et võimule pealetulev vool on korras,aga need juhtmed mis kõlaritesse laiali lähevad on kuskilt lühises..algul külmana võib mängida,aga lõpuks kuumeneb nii üle,et hakkab välja lülitama võimu...kas sel võimul protect tuld ei ole?
taifunk
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Audio jõnksutab intervallis

Postitus Postitas taifunk »

Kuidas seletada aga seda, et kohati probleemi ei esine sooja mootoriga isegi peale mitmeid käivitusi ja seda, et peale mõned korrad uuestikäivitamist jääb audio tööle.
Kuidas lühist diagnoosida multimeetriga? Aku pidamisega probleeme ei ole, nii et kuskilt vool maha ei jookse.
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Audio jõnksutab intervallis

Postitus Postitas mardus72 »

Tekkis põhim.sama probleem.(originaalmakk facelift omegal)Aga mingit kindlat intervalli maki väljalülimisel pole suvalisel hetkel jääb seisma ja samas läheb kohe ka käima.Probleem veel selline,et kui maki lülitad nupust välja siis ise läheb mingi hetk käima.Vahet pole kas auto käib või mitte.ikka läheb ise ka käima,ja jääb seisma kui võti süütelukus on.
Probleem tekkis peale seda kui aku oli maas laadimisel,kas tõesti võib akult tulev juhtmel halb ühendus olla.aga miks ta ise käima läheb.Seda käima minemist juhtub küll harvem.
Kuida sa taifunk asjast üle said,kui said.
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
taifunk
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Audio jõnksutab intervallis

Postitus Postitas taifunk »

Ei ole veel enda murele lahendust leidnud.

Külmade ilmadega saab vast lühemaid otsi rohkem sõita ennem kui tõrkuma hakkab. Samas täna pärast 6 tunnist seismist õues, hakkas esimese hooga juba jamama. Teine korduskäivitus aitas helil pidama jääda.
Muideks, mõni nädal tagasi sai ka uus aku peale pandud. Heliprobleemi puhul muutusi ei toimunud.
maku0
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:audio jõnksutab intervallis

Postitus Postitas maku0 »

Mul ka sama jama omega facelift-il! Kui CD siise panin siis 4s mängis ilusti aga kui kõik jälle 10s vait lööb siis samal ajal makis muusika ikka mängib, lihtsalt mina ei kuule! Tähendab et kõik kõlarid kustuvad ära ja siis hakkavad uuesti korraks mängima! Võib mingi kaitse ? relee ?
Wearder
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:audio jõnksutab intervallis

Postitus Postitas Wearder »

Äkki on makile süütelukust tulev toite juhtme või ühenduste viga. Kui süütelukust tulev toite ahel katkeb, siis lülitab maki välja.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:audio jõnksutab intervallis

Postitus Postitas Tim »

Wearder kirjutas:Äkki on makile süütelukust tulev toite juhtme või ühenduste viga. Kui süütelukust tulev toite ahel katkeb, siis lülitab maki välja.
maku0 kirjutas:... siis samal ajal makis muusika ikka mängib, lihtsalt mina ei kuule! Tähendab et kõik kõlarid kustuvad ära ja siis hakkavad uuesti korraks mängima! Võib mingi kaitse ? relee ?
Makul ikka suurem probleem,makk tundub norm.toimivat.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
oblikas
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:audio jõnksutab intervallis

Postitus Postitas oblikas »

selline probleem võib tekkida ka siis kui maki korpus ei ole auto massiga ilusti ühenduses. makk ei saa õiget miinust kätte. tavaliselt makil mutriga selline koht taga osas.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K:audio jõnksutab intervallis

Postitus Postitas Tim »

oblikas kirjutas:selline probleem võib tekkida ka siis kui maki korpus ei ole auto massiga ilusti ühenduses. makk ei saa õiget miinust kätte. tavaliselt makil mutriga selline koht taga osas.
Et kui nüüd makk korpusest välja võtta,siis ei tohikski nagu töödata?
Sellejaoks on ikka - juhe ette nähtud.Pole kunagi sellelaadset probleemi olnud,et makk ei mängiks kui on "sahtlist"välja võetud.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Vasta