K: Maki kohta

Heli ja videotehnikaga puudutavad postitused
Adi King
Huviline
Postitusi: 309
Liitunud: 15 Apr 2008 20:01
Asukoht: Saaremaa, Kuressaare
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K: Maki kohta

Postitus Postitas Adi King »

Nii oleks selline küsimus et kui tahan originaal makki välja vahetada ühe teise maki vastu, et kuidas ma saaksin nii teha et originaal võim ja muu süsteem jääks ka tööle? Nimelt korra proovisin juba et panen teise maki aga heli ei võta järgi...point vist selles ka et mul makil on kaks iso pistikut aga autol kolm ja kolmas on natuke laiem kui need tavalised..
Oskab keegi juhiseid anda kuidas peab ühendama...
Opeli fänn
BMW e60 530d 170kw.
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Maki kohta

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Mis makk originaal on ja mis asemele läheb?

Ilmselt oled voolu osa lasknud heli osasse juba.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: K: Maki kohta

Postitus Postitas Jospa »

Adi King kirjutas:Nii oleks selline küsimus et kui tahan originaal makki välja vahetada ühe teise maki vastu, et kuidas ma saaksin nii teha et originaal võim ja muu süsteem jääks ka tööle? Nimelt korra proovisin juba et panen teise maki aga heli ei võta järgi...point vist selles ka et mul makil on kaks iso pistikut aga autol kolm ja kolmas on natuke laiem kui need tavalised..
Oskab keegi juhiseid anda kuidas peab ühendama...
Võid osta ka vaheploki, see aitab näidata non-originaal makiga display peale raadio staatust: raadio kanalit, CD-in/out jne - võimalik et see on sellega seotud. Plokk ise on kallis lõbu, ca 1500 vanas rahas.
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: K: Maki kohta

Postitus Postitas eedu32 »

Ja plokk ei tööta kõigi makkidega. Tuleb juhtmed ümber ühendada kuna kõlari väljundid on teiste pinnide all. Minul tilpneb kah see kolmas pistik tühjalt kuna seal ei ole heli saamiseks vajalke juhtmeid. On kiiruse andur, data info ja miskid auto telefon ja muu jama. Eel pool muidugi juba mainiti et ehk ikka on see asi suitsuvaba juba aga mäletades neid omegaid millel olen makki vahetanud ei ole küll sellist jama esinenud välja arvata see et mälu ja toite juhe tuleb oma vahel ära vahetada. Põhimõteliselt peaks juhtmete külge noppimisel mängima asi , kuigi üks pisi vigur oleks see et kui sul võimuga süsteem kas sellel võimul ei peaks olema ka nii nimetatud remote juhe see ei pruugi ühtida uue süsteemiga
Adi King
Huviline
Postitusi: 309
Liitunud: 15 Apr 2008 20:01
Asukoht: Saaremaa, Kuressaare
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Maki kohta

Postitus Postitas Adi King »

Selge, ise mõtlesin ka et ju peab ise juhtmeid hakkama vedama kolmandast pistikust aga vaatab kas viitsib hakata jändama sellega :D Niipalju igatahes et kui korra proovisin siis kui kahte alumisse tavalisse isose ühendada makk siis ülemisest võttis vooli aga alumisest(kus loogiliselt peaks olema kõllide juhtmed) sealt häält ei võtnud ja teistpidi ka ei toiminud. Igatahes tänud vastuste eest. Makiks muidu vanemat sorti Alpine makk.
Opeli fänn
BMW e60 530d 170kw.
o:mega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Maki kohta

Postitus Postitas o:mega »

Adi King kirjutas:ülemisest võttis vooli aga alumisest(kus loogiliselt peaks olema kõllide juhtmed) sealt häält ei võtnud ja teistpidi ka ei toiminud.
Oot mis mõttes teistpidi???? Ega ometi kõlari aukudesse voolu lasknud?
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: K: Maki kohta

Postitus Postitas eedu32 »

Kui nii nagu ma seda postitust mõistan ... et ühtepidi ja teispidi ...sorry ,aga sealt ei tule enam pikemal ajal miskit häält.........Elektroonika töötab suitsu baasil. Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu. Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Maki kohta

Postitus Postitas Tim »

Mingi aeg panin omegasse sisse sony x plõd maki ja toimis kohe va. armatuuris display.Sama plaupunkti vana kassetikaga.
Sonyle olin eelnevalt ostnud miskise iso ülemineku ja see sobis ka omega pistikutega(toide/heli)
Pilt
Pildil olev ülemine tühi pistik siis display info oma.
Aga võibolla on mul ´94a. masinal hoopis teine süsteem,ei mingit võimendust ega midagi.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Maki kohta

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Pistikuid ise nagu valesti pesadesse yhendada ei saa.Sest iga pesa on eri kujuga.

Ei oska kommenteerida, enda delco cd500r vahetasin jvc vastu, pistikud läksid 1:1 ja kõik toimib.
Adi King
Huviline
Postitusi: 309
Liitunud: 15 Apr 2008 20:01
Asukoht: Saaremaa, Kuressaare
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Maki kohta

Postitus Postitas Adi King »

Tim kirjutas:Mingi aeg panin omegasse sisse sony x plõd maki ja toimis kohe va. armatuuris display.Sama plaupunkti vana kassetikaga.
Sonyle olin eelnevalt ostnud miskise iso ülemineku ja see sobis ka omega pistikutega(toide/heli)
Pilt
Pildil olev ülemine tühi pistik siis display info oma.
Aga võibolla on mul ´94a. masinal hoopis teine süsteem,ei mingit võimendust ega midagi.
Krt ma täna proovin siis uuesti...äkki mul omal makil juhtmed valesti vms. :D
Opeli fänn
BMW e60 530d 170kw.
Andreas0110
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Maki kohta

Postitus Postitas Andreas0110 »

Vaata umbes nii, et maki pistiku juhtme ja auto pistiku juhtme värvused omavahel klapiksid.. just need toite ja massi omad.
Originaalis ISO pistikud on ikka kõigil makkidel ja autodel sama valemiga sätitud.
Adi King
Huviline
Postitusi: 309
Liitunud: 15 Apr 2008 20:01
Asukoht: Saaremaa, Kuressaare
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Maki kohta

Postitus Postitas Adi King »

Juhtmete viga oli jh...Töötab ilusti, ka originaal võim. Display-l küll raadio kirja ei näita aga elab üle :)
Opeli fänn
BMW e60 530d 170kw.
Taies
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Maki kohta

Postitus Postitas Taies »

Kas hakkas ka MF rool tööle??? Endal plaan originaal maki(philips car400) asemele panna Pioneer Deh-3630MP kuid tahan ka, et saaksin rooli pealt vol-i ja track-i timmida. Olemas ka Hard Wired Remote valmidus makil, kuid ei tea kuidas seda ühendada. Oskab keegi midagi soovitada?
Adi King
Huviline
Postitusi: 309
Liitunud: 15 Apr 2008 20:01
Asukoht: Saaremaa, Kuressaare
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Maki kohta

Postitus Postitas Adi King »

Ma igatahes rooli pealt ei saa vahetada, kuna see kolmas pistik jäi tühjaks(see mis display külge läheb, sealt ka MF juhtmed)
Opeli fänn
BMW e60 530d 170kw.
opelist
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Maki kohta

Postitus Postitas opelist »

Taies kirjutas:Kas hakkas ka MF rool tööle??? Endal plaan originaal maki(philips car400) asemele panna Pioneer Deh-3630MP kuid tahan ka, et saaksin rooli pealt vol-i ja track-i timmida. Olemas ka Hard Wired Remote valmidus makil, kuid ei tea kuidas seda ühendada. Oskab keegi midagi soovitada?
Makil on valmidus olemas, kuid lisaks on vaja kontrollmoodulit ning nii vanale autole seda vist saada poole. Näide (VAG)
Vasta