Kuidas saab reguleerida CCR 2006 kassetika helipead?

Heli ja videotehnikaga puudutavad postitused
Vasta
rein
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Juul 2007 16:58
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Kuidas saab reguleerida CCR 2006 kassetika helipead?

Postitus Postitas rein »

Kas keegi teab kedagi, kes teaks kedagi, kes oskaks Philips CCR 2006 originaalmaki kassetiosa helipead (või surverullikuid?) kruttida? Nimelt pärast seda, kui ükskord üks kassett oma lindi makki sisse keris, mängib heli tuhmilt, nagu oleks helipea paigast ära. Ise ei tunne seda värki nii hästi. Kui maki autost välja võtan, siis ei ole mul koduste vahenditega võimalik talle voolu sisse saada ega katsetada.
veiks
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kuidas saab reguleerida CCR 2006 kassetika helipead?

Postitus Postitas veiks »

rein kirjutas:Kas keegi teab kedagi, kes teaks kedagi, kes oskaks Philips CCR 2006 originaalmaki kassetiosa helipead (või surverullikuid?) kruttida? Nimelt pärast seda, kui ükskord üks kassett oma lindi makki sisse keris, mängib heli tuhmilt, nagu oleks helipea paigast ära. Ise ei tunne seda värki nii hästi. Kui maki autost välja võtan, siis ei ole mul koduste vahenditega võimalik talle voolu sisse saada ega katsetada.

Võimalik, et on vaja helipead puhastada, vaevalt seda keegi regulaarselt teinud on. Kassettmaki hiigelaegadel kasutati puhastamiseks piiritust ja vatti. Oluline on, et vatikiud kuskile ebasobivasse kohta pidama ei jääks. Ära kohe esimese hooga seal midagi niisama reguleerima hakka.
Kui endal oskusi puudu jääb siis soovitan makk kaenlasse võtta ja lähimasse elektroonika remonditöökotta sammud seada.
ultimaco
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kuidas saab reguleerida CCR 2006 kassetika helipead?

Postitus Postitas ultimaco »

rein kirjutas:Kas keegi teab kedagi, kes teaks kedagi, kes oskaks Philips CCR 2006 originaalmaki kassetiosa helipead (või surverullikuid?) kruttida? Nimelt pärast seda, kui ükskord üks kassett oma lindi makki sisse keris, mängib heli tuhmilt, nagu oleks helipea paigast ära. Ise ei tunne seda värki nii hästi. Kui maki autost välja võtan, siis ei ole mul koduste vahenditega võimalik talle voolu sisse saada ega katsetada.
muideks voolu saab lauaarvuti toiteplokist :D ja mingi näruse kõlari leiab ikka kuskilt :D
veiks
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kuidas saab reguleerida CCR 2006 kassetika helipead?

Postitus Postitas veiks »

muideks voolu saab lauaarvuti toiteplokist :D ja...[/quote]

saab küll aga sõltub kuhu sa seda kasutada tahad.
Näiteks mu praegu laual olev läpaka toiteplokk väljastab DC20V aga autoraadiole vajalik 12V(standard). Valik on sinu.
Mina ei soovita katsetama hakata.
o:mega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kuidas saab reguleerida CCR 2006 kassetika helipead?

Postitus Postitas o:mega »

Nostalgia. Hea teada, et keegi veel kassette kasutab. Helipea puhastamiseks olid kassetikate hiilgeaegadel spetsiaalsed kassetid. Aga kui tõesti reguleerida vaja siis selleks peaks olema mõni n.ö. tehase lindistusega kassett. Ja ega ilma raadiot konsoolist välja võtmata ei pääse. Muidugi peab raadio turvakood olemas olema. Proovi alguseks siiski helipead puhastada. Vatitikud ja viinatilk on piisavalt head selleks. Igaks juhuks ära riigiviina kasuta. See ei kõlba juuagi, mis siis veel peenemast tehnikast rääkida :D .

PS. Kui sul on vanad kassetid siis pead helipead ikka päris tihti puhastama.
ultimaco
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kuidas saab reguleerida CCR 2006 kassetika helipead?

Postitus Postitas ultimaco »

veiks kirjutas:muideks voolu saab lauaarvuti toiteplokist :D ja...
saab küll aga sõltub kuhu sa seda kasutada tahad.
Näiteks mu praegu laual olev läpaka toiteplokk väljastab DC20V aga autoraadiole vajalik 12V(standard). Valik on sinu.
Mina ei soovita katsetama hakata.[/quote]


lauaarvutist saab 12v.. läpakatel need igasuguseid erinevaid...
Vasta