K: Originaal maki vahetus. ???

Heli ja videotehnikaga puudutavad postitused
Vasta
ivoK
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K: Originaal maki vahetus. ???

Postitus Postitas ivoK »

Mure selline, et sai oma omega-l välja võetud pioneer kasettmakk ja asemele pandud CD/MP3 makk. Kuna selle pioneeri makil oli mingi tundamtu pistik taga siis tekkis uue makki paigaldamisega jama, uus on iso pistikuga, muidugi jube palju oli igasuguseid juhtmeid ja ühendusi millest mina aru ei saanud milleks need vajalikud on, roolil on ka nupud olemas originaal makki juhtimiseks. Uuele makile vedasin toite juhtmed otse akult läbi kaitsme, aga kõlaritest ma häält kätte ei saanud vaatasin et kõlari juhtmed on ka suht imelikud et kaks juhet tuleb välja (nii nagu kõlari juhtmetel ikka) ja millegi pärast läheb üks ilma isolatsioonita juhe sinna kõlari juhtme rüüsis sisse (milleks vajalik mina ei tea). Alguses see uus makk töötas kui oli selle vana juhtme puntraga (seda vanat juhtme kimpu pidin hakkama arutama sellepärast et makki armatuuri pesase lükates olid kuskil mingid juhtmed lahti ja see lasi mul armatuuri valgustuse kaitsme läbi.

Milleks kõlari juhtmete sisse lähevad need ilma isolatsioonita juhtmed ja kuidas ma neid kõlareid ühendama peaks et ma ka häält kuuleks peale pildid liikumise. :( :( :(


Terv. Ivo
urki79
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Originaal maki vahetus. ???

Postitus Postitas urki79 »

Seal võib olla juba kellegi teise poolt tehtud "omaloomingut"
Kõige parema selguse saab, kui teed pildi sellest juhtmepuntrast, mis auto küljes on.
Ise võitlesin ka hiljuti maki juhtmetega- nimelt kõik pistikud olid tagant lõigatud, juhtmed niisama kokku käkerdatud, veetud lisajuhtmeid jne. Hea, et autot sedasi maha ei põletata.
Otsisin netiavarustest skeemi mis annaks annaks infot Omega audio kaabelduse kohta, kuid ei leidnud.
y2k87
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Originaal maki vahetus. ???

Postitus Postitas y2k87 »

Ilmselt oli sul enne siis selline:
Pilt
ja tehase poolt peaks olema selline:
Pilt
Pilt

Sai sul ikka remote control juhe ühendatud? Ise unustasin ühendamata ja ei saanud tükk aega aru miks heli ei tule, kuigi makk mängis.
urki79
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Originaal maki vahetus. ???

Postitus Postitas urki79 »

Juba tuleb :D
On ju hea, kui olemas on nüüd skeem pistikus paiknevate juhtmete tähistamiseks, kuid mind see ei aita, kuna pistik ära lõigatud.
Mul pill sees ja hüüab aga sportlikust huvist tahaks teada, mis värv mis on.

Ehk leiab keegi siit infot: http://www.parrot.com/documents/en/supp ... utopel.pdf

Edit- 96a. 2,5 125kw suur kompuuter, roolilt juhtimine puudub
Viimati muutis urki79, 08 Dets 2009 11:58, muudetud 2 korda kokku.
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Originaal maki vahetus. ???

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Pange maki mudelid ja mille asemele ja auto aasta jne ka kirja.KAs compu uue makiga töötab jne
ivoK
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Originaal maki vahetus. ???

Postitus Postitas ivoK »

mul 98a ja sellise pistikuga nagu see teisel pildil olev on, aga kuna seal oli mingi lühised ja pooled juhtmed tagant ära siis ma pidasin õigeks ja mõeldes auto tervisele, see pistik eemaldada ja need juhtmed korda teha/ isoleerida. Maki toite võtsin ma uue ja otse auku pealt ja läbi kaitsme, aga kõlareid ma tööle ei saanud. Ühekorra see juhtme pundar lasi mul terve armatuuri valguse läbi. :(

Ja seisneb kogu mure heli taga, et mis juhtmed on ühendamatta ja mis juhtmeid pole üldse vaja, sest kui ma oletatavad kõlari juhtmed maki kanalite alla ära ühendan siis mingit heli ei tule. Mis see ühendamata on seda ei tea. :?: :?: :?:
ivoK
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Originaal maki vahetus. ???

Postitus Postitas ivoK »

Nüüd sain häält ka juba, originaal pistiku lõikasin maha ja tegin uued pistikud auto poolsetele juhtmetele (Iso) nüüd toimib jälle kõik väga hästi. :)
vwman
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Originaal maki vahetus. ???

Postitus Postitas vwman »

Kas on olemas pistik originaal ( car 400 ) -> ISO-ks ?
Kammisin siin web poode läbi, muudele Opelitele oli küll, aga Omegale nagu ei leidnud.
ivoK
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Originaal maki vahetus. ???

Postitus Postitas ivoK »

igatahes minul makk töötab ja jama mille pärast kõlarid häält ei teinud, oli tagapaneeli sees olev BOSE võimendi võimendile ei tulnud peale seda juhtme puntra eemaldamist toidet, nüüd juhtmed korras ja asi töötab väga hästi..

Kas kõigil Omega-tel käivad kõlarid läbi võimendi, või on see minu omale ise pandud kellegi eelmise omaniku poolt Taga paneeli sees olevad kõlarid ja katted on ka BOSE toodang, üle jäänud 6 kõlarit on tehase originaalid. :? :?
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Originaal maki vahetus. ???

Postitus Postitas Tim »

Tegelikult on 8 kõlarit,parema varustusega masinatel või siis hea lisana on jah bose stereo+võimendi ja isegi subwoofer.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
ivoK
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Originaal maki vahetus. ???

Postitus Postitas ivoK »

Tim kirjutas:Tegelikult on 8 kõlarit,parema varustusega masinatel või siis hea lisana on jah bose stereo+võimendi ja isegi subwoofer.
No minu omal on ka tegelt 8 kõlarit, 6 on tavakõlarid ja 2 on esiustes seespool peegli juures nurkades, muidugi oli veel armatuuri all jalgade juures mõlemil pool kõlarid, ma ei tea milleks need vajalikud on. :roll:
Vasta