Omega kardaan - tasakaalus või mitte?

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
tanel985
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Omega kardaan - tasakaalus või mitte?

Postitus Postitas tanel985 »

Tervist, kallid kaaskannatajad!

Oleks nüüd vaja lõplikult selgeks teha, kas Omegate mõlemad kardaanipooled on eraldiseisvalt tasakaalus või mitte. Mõned väidavad, et on. Teised aga raiuvad, et tuleb ikka samasse nuuti tagasi saada. Minu kujutlusvõime ütleb ka, et peavad olema eraldi tasakaalus. Kuna keskel on ju kardaanirist ja otstes kummileevendid, mis lubaksid neil siis vänderdama ikkagi hakata, kui kardaan oleks tervikuna tasakaalustatud ehk eraldiseisvana tasakaalust väljas.

Lugu ise on selline, et sai vahetatud kardaani tugilaager koos laagripukiga. Tegin demonteerimisel küll märgid kardaanile peale aga pärast mitmetunnist auto all püherdamist ja kardaanipooltega jauramist olid need märgid kustunud (ju kasutasin kehva markerit). Kokku panin kardaani siis nii, nagu ta nuutidesse parasjagu ilma sundimata läks. Täna sai 90-se tunnikiirusega võrdlemisi siledat maanteed sõidetud ja autot täitis selline omapärane vali müra. Mingit vibreerimist ei tundunud olevat. Samuti on viimaste päevade jooksul vahetatud tal esimesed rattalaagrid ja velgedele pandud tutikad odavama klassi naelrehvid. See müra on võrdlemisi aeglase intervalliga aga see kasvab koos kiirusega. Samuti on ta olemas ka aeglasemal kiirusel. Krobelisemal teel seda nii väga ei kostu.

Seega, kallid opelispetsid, andke mulle lootust, et viga ei ole ilmselt kardaanis, kuna seda ei suudaks ma ilmselt nii lihtsalt õigesse nuuti tagasi saada, kui ta vales peaks olema. Rattalaagrid said olude sunnil ka ühed odavamad pandud, ehk üks neist siis praak? Aga maanteekiirusel oleks müra nagu tervet autot katnud, mitte eestpoolt tulnud nagu enne laagrite vahetust. Nii, et mine võta kinni...

Lugupidamisega,
Tanel
MartinQ
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 05 Veebr 2014 11:04
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Omega kardaan - tasakaalus või mitte?

Postitus Postitas MartinQ »

Osad väidavad, et kindlat nuuti ei ole, aga siiani kõik kardaanid, mida mina olen Omegatel vahetanud või alt ära võtnud, neid on õnnestunud ainult ühes kindlas asendis kokku panna.
Ma pigem arva, et asi on sul nendes uutes noname naastrehvides.
Sõidukite ja haagiste rent Tallinnas
facebook.com/luxtransfeer - LuxTransfeer limusiinide rent Tallinnas ja harjumaal
tanel985
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega kardaan - tasakaalus või mitte?

Postitus Postitas tanel985 »

Tänan vastuse eest!

Ma ise ka tahaks loota, et asi pigem rehvides ja seejuures sooviksin kiruda siis Nankangi nende tootmise eest.
Pagan, kuidas ma kahetsen, et kohe peale rehvide vahetust pikemat sõitu nendega maanteel ei teinud. Kindlasti oli see müra olemas ka siis, aga kuna see päev oli enne laagrite vahetust, võisin seda nende süüks panna. Seega ei mäleta täpselt, kuidas tookord oli...
Kasutaja avatar
offkicker
Huviline
Postitusi: 145
Liitunud: 03 Juun 2011 16:01
Asukoht: Põlva/Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega kardaan - tasakaalus või mitte?

Postitus Postitas offkicker »

nankangi puhul on see lubatud :D
Ω 2.2 DTI 2000a / Ω 2.5 TD 1999a / Ω 3.0 1998a / Ω 2.5 DTI 2003a / A6 1.9tdi / A6 quattro 2.5tdi / Insignia 2.0 CDTI 2009a
M: 2.0DTI ja 2.5DTI osadeks
tanel985
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega kardaan - tasakaalus või mitte?

Postitus Postitas tanel985 »

Hea vastus, offkicker! :lol: Aga sellist müra pole ma veel ühegi rehviga kohanud, ka protitud rehvidega mitte.
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Omega kardaan - tasakaalus või mitte?

Postitus Postitas eedu32 »

pakun et rehvid
tanel985
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega kardaan - tasakaalus või mitte?

Postitus Postitas tanel985 »

Kerge update siis:

Täna maanteel ja linna peal ringi sõites kikitasime abikaasaga teravalt kõrvu, et lokaliseerida täpsemalt heli pärinemist. Jõudsime mõlemad järeldusele, et see tuleb kusagilt tagasillast. Kuna on olnud kogemusi, et pidurid võivad igasugu veidrusi põhjustada, asusingi õhtupoole sadulaid hooldama ja vaatasin käsipidurisüsteemi ka üle. Selgus, et sellest oli abi. Heli oli vaiksem, kuid mitte veel päris kadunud. Avastasin ühtlasi, et tagumised kettad on ikka päris närud, seega võib koer olla vabalt sinna maetud. Müstikaks jääb see, kuidas taoline anomaalia peale rehvide vahetust välja just lõi.

Mis puudutab kardaaniteemat, siis otsustasin täna siiski sinna isase poole otsale panna uue kummirõnga, mis nähtavasti toimib mingisuguse stopperina. Vana oli selline veninud ja läks mul tugilaagri paigalduse ajal puruks. Ühtlasi proovisin naljaviluks nuutide peal kardaanipooli ümber tõsta. Kokku läksid mul nad igas asendis kergelt. Muutsingi siis nihet kolmandiku võrra ja mingeid lisaanomaaliaid sellega ei kaasnenud. Seega eeldan, et kardaanipooled on ikkagi eraldi tasakaalustatud.

Pikk jutt ja tänud neile, kes viitsivad lugeda :D
Kasutaja avatar
reims86
Huviline
Postitusi: 1107
Liitunud: 26 Jaan 2009 11:05
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega kardaan - tasakaalus või mitte?

Postitus Postitas reims86 »

Kui hõlpsalt sinna nuudiotsa ta puges, et kui vägakergelt siis võib ka asi selles olla, et nuut kulunud ja seal väike lõtk mis tekitab helisi ja vibratsiooni.
Omega FL 2,5 TDI 2002, Navara D40 2010a 8) , Audi A4 2,5TDI 1999a,
tanel985
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega kardaan - tasakaalus või mitte?

Postitus Postitas tanel985 »

Ei, nii vedelalt see kokku ei läinud päris... Aga on selline võimalus olemas? Selle vana tugipuki kummileevendi osa oli üsna vedel küll... Vaevalt kardaan seal nii palju lotendada sai, et midagi välja venitas...
Aga nuudid olid ka välisel vaatlusel ilusad ja korrapärased. Pealegi varem ei olnud sellega mingeid probleeme ega mingeid kõrvalisi helisid. Kõik algas sellest, kui rehvid said vahetatud ja päev hiljem esimesed rattalaagrid ja mõned päevad hiljem siis see kardaani tugilaager. Nende päevade vahel aga korralikult testsõitu kui sellist ma ei teinud ja seega ei oskagi nüüd öelda, millisest hetkest alates kotermann sisse ronis.
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3456
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Omega kardaan - tasakaalus või mitte?

Postitus Postitas Rax »

Laagrid võid küll välja jätta.Need ei tohiks küll nii uuest peast kohe undama hakata.
56232754
tanel985
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega kardaan - tasakaalus või mitte?

Postitus Postitas tanel985 »

Esimese ehmatusega ei saanudki tõesti aru, kust see müra tuleb täpselt. Siledama asfaldi peal oleks see nagu kogu autot täitnud... Nii olidki kahtluse all ka laagrid. Nüüd hakkab heli päritolu alles paiksemaks muutuma... Aga ega ma ei imestaks ka, kui sõidan lihtsalt rehvimüüja laos kandiliseks vajunud rehve ümaraks nüüd.
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3456
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Omega kardaan - tasakaalus või mitte?

Postitus Postitas Rax »

tanel985 kirjutas:Aga ega ma ei imestaks ka, kui sõidan lihtsalt rehvimüüja laos kandiliseks vajunud rehve ümaraks nüüd.
See on hea vastus :D
56232754
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Omega kardaan - tasakaalus või mitte?

Postitus Postitas Jospa »

Näitena toon selle et 2013 aasta Hyndai i30 on all Goodyear UltraGrip Ice naastrehvid all. Kurb on see et i30 on küllaltki kehv müra isolatsioon ja naastrehviga sõites on selline tunne nagu kõik neli rattalaagrit on kohe-kohe minemas. Undab ja ulub, 30min sõitu võrdub 12h sõiduga. Seda nii linnas ja eriti hull maanteel. Samas suverehviga on kõik OK.
tanel985
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega kardaan - tasakaalus või mitte?

Postitus Postitas tanel985 »

Vähemalt annab see lootust siis, et tehnilise poole pealt pole midagi totaalselt untsus või pole ma ise midagi kokku keeranud omale :D
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3456
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Omega kardaan - tasakaalus või mitte?

Postitus Postitas Rax »

Sa saaksid teisi rattaid alla pannes ja proovisõitu tehes oma kahtlusele kinnituse :)
56232754
Vasta