2,5 v6 sureb seistes välja

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
Vasta
Arthur
Tänanud: 0
Tänatud: 0

2,5 v6 sureb seistes välja

Postitus Postitas Arthur »

Tere.
Selline tüütu mure on tekkinud, et auto mootor kohapeal gaasi vajutamata tiksuda ei taha. Käivitub ilusti, sõidu ajal mingeid trikke ei tee, aga nii kui seisma jääd, kas ristil, parklas või koduhoovis tiksub sekundid 5 ja siis sureb välja nii nagu keegi oleks võtmest välja keeranud. Probleem on just tühikäiguga, nii kui gaasi vjutad natuke üle tühikäigu pööret siis tiksub ilusti aga nii kui jalg lahti 5 sek-i ja kutu jälle. Äkki on keegi sama probleemiga kokku puutunud või on lihtsalt rohkem teadja mees siis andke tead mida otsida palun ??????
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3456
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: 2,5 v6 sureb seistes välja

Postitus Postitas Rax »

Esimeseks asjaks soovitaks arvutit, äkki näitab viga/vigu.
Teiseks tühikäigumootor.Võta küljest pese puhtaks.Saad nii kontrollida ka, kui võtad tühikäigumotol juhtme tagant,kas toimub muutusi?
Kolmandaks vända andur otsas, või otsa saama
Jne.
56232754
Kasutaja avatar
Marcouver
Huviline
Postitusi: 1007
Liitunud: 02 Mär 2009 16:26
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2,5 v6 sureb seistes välja

Postitus Postitas Marcouver »

Mul suht sama teema... kõik töötas laitmatult... nii kui Tallinnasse tulin kohe hakkas jama pihta :D

Ei mul päris välja ei sure, väriseb nagu vana ameeriklane, nagu üks pütt kukuks tagant ära... pöörded käivad üless alla ... välja ei sure aga kohapeal jah rapsib pööretega. Sõites ei ole midagi... samas peale värisemist kohapeal, alustades sõitu siis nagu turtsudes läheb edasi.
Ja kui kickdowni teen, siis paneb kogu poweri sisse ära ja järsku siis leiab kuskilt veel mingit jõudu ja teeks nagu teise kickdowni... Umbes nagu mul ei saaks midagi kätte või on mingi asja puudus.

Mul ei näitanud arvuti midagi. Clear.
Lisaks mul on veel küttekulu kohapeal 1,3-1,4 L/h.
Ja pöörded mingi 500 kanti seistes..
Irmscher Omega 3.0 MV6
Ostan:
*Tagumist soojendusega nahkistet
*FL el. klapitavaid küljepeegleid
*Tagumist käetuge topsihoidjaga
kobra666
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 05 Nov 2009 18:03
Asukoht: soome, rauma
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2,5 v6 sureb seistes välja

Postitus Postitas kobra666 »

Marcouver kirjutas:Mul suht sama teema... kõik töötas laitmatult... nii kui Tallinnasse tulin kohe hakkas jama pihta :D

Ei mul päris välja ei sure, väriseb nagu vana ameeriklane, nagu üks pütt kukuks tagant ära... pöörded käivad üless alla ... välja ei sure aga kohapeal jah rapsib pööretega. Sõites ei ole midagi... samas peale värisemist kohapeal, alustades sõitu siis nagu turtsudes läheb edasi.
Ja kui kickdowni teen, siis paneb kogu poweri sisse ära ja järsku siis leiab kuskilt veel mingit jõudu ja teeks nagu teise kickdowni... Umbes nagu mul ei saaks midagi kätte või on mingi asja puudus.

Mul ei näitanud arvuti midagi. Clear.
Lisaks mul on veel küttekulu kohapeal 1,3-1,4 L/h.
Ja pöörded mingi 500 kanti seistes..
mv6-el ongi 500-550 pöörded ok, mul küttekulu 1,1-1,2. oli kunagi sama jama, tühikäiku ei olnud, ükski tuli ei põlenud aga peale õhulugeja vahetust sai korda.
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3456
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: 2,5 v6 sureb seistes välja

Postitus Postitas Rax »

Isegi kahepoolesel 500-600 pööret. Norm.
56232754
Kasutaja avatar
Marcouver
Huviline
Postitusi: 1007
Liitunud: 02 Mär 2009 16:26
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2,5 v6 sureb seistes välja

Postitus Postitas Marcouver »

Arvate, et õhulugeja minu puhul?

Diagnostisime ja midagi küll ei leidnud... ainuke jama oli seoses immoga.
Samas kui kellegil on v6 155kw 98 aasta ja on aega, siis võiks korra proovida? Olen nv Tallinnas kättesaadav igal ajal.

Wautzer arvas, et võib süütepool ka tembutada. Muu võib olla seotud nt ka kütusega, küünaldega või küünalde juhtmetega?

No idea ... ja elektriga on ka mingi kala... võibolla on sellest seotud. Mõnikord süüte väljakeeramisel jäävad armatuuri tuled hööguma ja siis kustuvad ära.... täiesti lamp aegadel....
Irmscher Omega 3.0 MV6
Ostan:
*Tagumist soojendusega nahkistet
*FL el. klapitavaid küljepeegleid
*Tagumist käetuge topsihoidjaga
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: 2,5 v6 sureb seistes välja

Postitus Postitas Jospa »

Sama sümtomit teeb ka pool pidune vändaandur, nagu mul. Tekitas igasuguseid anomaaliaid
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3456
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: 2,5 v6 sureb seistes välja

Postitus Postitas Rax »

Jospa kirjutas:Sama sümtomit teeb ka pool pidune vändaandur, nagu mul. Tekitas igasuguseid anomaaliaid
Seda peaks arvuti juba näitama,aga vigu ju pole.
Süütepooli ka välistaks.Ma pole küll kindel, kas see võib nii jupihaaval otsa saama, aga nii palju kui lugenud olen ja ka endal see vahetatud sai, siis läheb ikka suht järsku ja isegi üle öö. Kui süütepool pekkis,siis üks pott kindlalt ei tööta ja teine jätab vahele. St V6-l on süütepoolil silindrid paarides, et kui üks läheb, siis teine ka kohe. Segane jutt sai, aga mõte jääb samaks :D
56232754
Kasutaja avatar
Marcouver
Huviline
Postitusi: 1007
Liitunud: 02 Mär 2009 16:26
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2,5 v6 sureb seistes välja

Postitus Postitas Marcouver »

Mnjah.. ei tea... sõites const kiirusel jumala idekas... nii kui pöödred vähemaks lähevad hakkab pull pihta... enne värises koguaeg õrnalt (peale kapremonti)... võibolla ühendamistel mingi jama või elektriga massi jama? (kuna armatuuris ka süüte väljakeeramisel jäävad armatuurile tuled hööguma) aga jamh.... värin on ja küttekulu ka minu arust kõrgem kui varem.. mina täheldasin kunagi 0.9 l/h minuarust kui mu mälu ei peta... Samas väljalase ka kuskilt lekib ja on kuskilt lahti ja võibolla peksab lambda sellega segast... ja ka vastusurvet pole õiget?

Vat ei oska õelda... mingi spetsialist peaks asja üle vaatama.
Nii kui jamh foori taga seisan siis tuleb kena pöt pöt pöt põrin taha... ja pöörded vahest lammutavad... mingi 400-600 ülesse alla... nii kui stardin siis nagu värinaga või pöt pöt pöt läheb pöördesse..(kuigi mitte üldse halvasti) ja nagu eelnevalt ütlesin siis kui kick downi teed ära... siis lampi leiab kuskilt veel jõudu niiõelda teiseks "kickdowniks"... ebakas... tavaliselt teeb ühe ja stabiilselt tõuseb kiirus.
Irmscher Omega 3.0 MV6
Ostan:
*Tagumist soojendusega nahkistet
*FL el. klapitavaid küljepeegleid
*Tagumist käetuge topsihoidjaga
Arthur
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2,5 v6 sureb seistes välja

Postitus Postitas Arthur »

Tänan vastuste eest. Mul auto ei värise ega podise ega mdagi selle taolist,( nii et süütepooli võib vist välistada) lihtsalt sureb välja tühikäigul. Arvuti ei näita midagi, küünlad juhtmed vahetatud, sammumootor just kui töötab, mehaanik ütles et vändaanduri viga peaks juba arvuti näitama. Jagage kogemusi!!!!!!!!! Kui palju neid vigasid ikka olla saab, ratta laager ilmselt ei mõju sellele probleemile, mis autol hetkel esineb.
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3456
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: 2,5 v6 sureb seistes välja

Postitus Postitas Rax »

Vända anduri vea näitab jh arvuti ära.
Laagriga pole siin mingit seost.
56232754
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: 2,5 v6 sureb seistes välja

Postitus Postitas Jospa »

Sõitsin va. aasta aega, käisin Tartu Kutsekas diagnostis ( aparatuur on märgi esindustega konkureeriv), mitte midagi ei näidanud. Sai ju ragenori käest uue õhulugeja, asi muutus paremaks aga edasi käis ikka kehvasti. 2.0 100kw Omegat ei suutnud minu MV6 maha raputada, kuna jõudu ei olnud...noh lõpuks opcom näitas ikkagi vända anduri viga. Nüüdseks olen suhelnud igasuguste remondi meestega kes ütlevad järgmist: Vändaandur läheb üle öö.katki siis on hea, kuo aga hakkab minema siis ajab näidud lolliks igasugustel asjadel.
Kasutaja avatar
Marcouver
Huviline
Postitusi: 1007
Liitunud: 02 Mär 2009 16:26
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2,5 v6 sureb seistes välja

Postitus Postitas Marcouver »

Minu probleem sai lahenduse... arvasin ise ka miskipärast midagi küünalde, juhtmete viga.... ja viga enamvähem sinna auku ka läks. Kuna auto seisab talveti hoovis siis ilsmelt tuiskas kapoti aluse lund täis mingil moel kõik 6 küünat ujusid vee sees. Puhastasime ära ja töötab ideaalselt :wink:
Irmscher Omega 3.0 MV6
Ostan:
*Tagumist soojendusega nahkistet
*FL el. klapitavaid küljepeegleid
*Tagumist käetuge topsihoidjaga
Vasta