Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Jospa »

Jumala pohlad et üks on SOHC ja teine Ecotec. Sellel 85kw juustul on sitaks ruumi ees et aru saada kuidas asjale loogiliselt lähened. Tõin sulle ligilähedasema näite, mida esimene googeldamine andis.
Igasugust jama ei tasu uskuda kuidas keegi lubab lõualuid kuhugile saata, eriti veel foorumis.
Lihtsalt eco ja soch näevad analoogsed välja ja asjade paigutused võivad klappida.
Sorry aga endal peab ka olema nuppu kuidas teha ja timmida...aga rõõm kuulda et said asja jooksma :D Like!
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Microlink »

Jospa kirjutas:Jumala pohlad et üks on SOHC ja teine Ecotec. Sellel 85kw juustul on sitaks ruumi ees et aru saada kuidas asjale loogiliselt lähened. Tõin sulle ligilähedasema näite, mida esimene googeldamine andis.
Igasugust jama ei tasu uskuda kuidas keegi lubab lõualuid kuhugile saata, eriti veel foorumis.
Lihtsalt eco ja soch näevad analoogsed välja ja asjade paigutused võivad klappida.
Sorry aga endal peab ka olema nuppu kuidas teha ja timmida...aga rõõm kuulda et said asja jooksma :D Like!
Aga muidu ei saagi ligi, kui veepump maha. Siis see raam ka kus on pingutusrull ja veepump küljes, sest andur asub seal taga täpselt ning alt ligi ei pääse.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Jospa »

No vat, keerulisem kui 100kw
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Microlink »

Jospa kirjutas:No vat, keerulisem kui 100kw
Ega jah, ma mingi mehaanik pole, aga tükk tegemist ja mõtlen kas see raam ikka tuleb ära, kuhu pingutusrull on kinnitatud ja mille taga asub andur.
Saadaks sulle pildi ka, aga siin ei oska saata.
Kasutaja avatar
Anz69
Huviline
Postitusi: 780
Liitunud: 14 Mär 2007 01:53
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Anz69 »

minumeelest oli vaja sealt roolivõimu ja konditsioneeri pumba kronstein eest ära võtta,et asjale ligi saada. veepumpa ei pidanud minumeelest küll maha võtma mis toimib hammasrihma pealt :)
ma võin selle asukohast sulle pildi teha, mul üks plokk vedeleb kodus :)
Vectra GTS 2.0T 2004' [131AVS]
Omega 3.2 vagun 2001' [498THS]

Diisliga köetakse maja ning küntakse põldu, bensiiniga sõidavad autod :twisted:
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Jospa »

Microlink kirjutas:
Jospa kirjutas:No vat, keerulisem kui 100kw
Ega jah, ma mingi mehaanik pole, aga tükk tegemist ja mõtlen kas see raam ikka tuleb ära, kuhu pingutusrull on kinnitatud ja mille taga asub andur.
Saadaks sulle pildi ka, aga siin ei oska saata.
Seoses pildi saatmisega, pead kuhugile netti ülesse laadima ja siis [img]pilt[img] aga see juba uus teema :D
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Microlink »

Jospa kirjutas:genekarihma pead ikka maha võtma
Sa kirjutasid mulle et tegid kirjaklambri testi, hea kui nüüd keegi mu teooriat kinnitaks aga vähemalt 100kw nii et kirjaklambri testiga annabki vändaanduri vea kuna impulss puudub testi aeg siis see on paratamatus.
Tegelt andur töötab, sest mootor ei käi ja sealt see viga tulebki. Ma ei mäleta kas ma sulle muude asjade kohapealt vastasin aga süütemoodul võib puterdamist põhjustada, katkised piibud, õhulugeja jne
Diagnostika seade näitas ka väntvõlliandurit. Kirjaklambri diagnost ütleb küllalt täpselt, sest aju talletab veakoodid juba käies ja seistes näitab ka neid. Nüüd aga küsimus, mis firma andurit eelistada, mitte väga kallist.
GertK
Huviline
Postitusi: 763
Liitunud: 16 Nov 2011 16:52
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas GertK »

Microlink kirjutas:
Jospa kirjutas:genekarihma pead ikka maha võtma
Sa kirjutasid mulle et tegid kirjaklambri testi, hea kui nüüd keegi mu teooriat kinnitaks aga vähemalt 100kw nii et kirjaklambri testiga annabki vändaanduri vea kuna impulss puudub testi aeg siis see on paratamatus.
Tegelt andur töötab, sest mootor ei käi ja sealt see viga tulebki. Ma ei mäleta kas ma sulle muude asjade kohapealt vastasin aga süütemoodul võib puterdamist põhjustada, katkised piibud, õhulugeja jne
Diagnostika seade näitas ka väntvõlliandurit. Kirjaklambri diagnost ütleb küllalt täpselt, sest aju talletab veakoodid juba käies ja seistes näitab ka neid. Nüüd aga küsimus, mis firma andurit eelistada, mitte väga kallist.
Bosch, alla selle pole mõttet panna muidu jäädki vahetama neid. Mõistlikum 1kord osta ja kohe korralik, tean omast käest.
● 5866 5966
Mercedes-Benz ML350 06' [761BBX]

Wir Rasen Nicht, Wir Fliegen Tief :twisted:
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3456
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Rax »

Sellele aastakäigule minuteada ei saa boschi. Siemens peaks olema, aga mine sa tea. Vähemalt algusaasta oomidel oli siemens ja uuemal bosch, neil siis pistikute vahe.
56232754
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Microlink »

Rax kirjutas:Sellele aastakäigule minuteada ei saa boschi. Siemens peaks olema, aga mine sa tea. Vähemalt algusaasta oomidel oli siemens ja uuemal bosch, neil siis pistikute vahe.
Ehk on võimalik saada mõnda linki, kus neid simens või bosch andurit leida
GertK
Huviline
Postitusi: 763
Liitunud: 16 Nov 2011 16:52
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas GertK »

Alvadi.ee; ladu24.ee; forss; neid palju. Kindlasti osta A varuosa alla selle ei tasu panna.
● 5866 5966
Mercedes-Benz ML350 06' [761BBX]

Wir Rasen Nicht, Wir Fliegen Tief :twisted:
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3456
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Rax »

Palun väga, sellel mootoril peaksid pistikud olema kandilised, uuemad juba ovaalsed.
See küll HELLA oma ja mega kirves, aga usun et asi toimib :D
siit lehelt saad vaadata veel mis markidele sobib.

EDIT. Ok toode pole saadaval, aga aimu saab milline ja kuhu sobib.
https://www.eparts.ee/catalog/#brand:84 ... 51_2/tab:1" onclick="window.open(this.href);return false;
56232754
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Microlink »

Rax kirjutas:Palun väga, sellel mootoril peaksid pistikud olema kandilised, uuemad juba ovaalsed.
See küll HELLA oma ja mega kirves, aga usun et asi toimib :D
siit lehelt saad vaadata veel mis markidele sobib.

EDIT. Ok toode pole saadaval, aga aimu saab milline ja kuhu sobib.
https://www.eparts.ee/catalog/#brand:84 ... 51_2/tab:1" onclick="window.open(this.href);return false;
Mina ei leianormaalset, tellisin ühe 20 eur kanti ja see ei hakand üldse tööle. Panin vana tagasi ja kuidagi töötab. Nüüd siis otsin töötavat andurit.
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3456
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Rax »

Eks nende odavamatega on ka nagu loterii.
Naise bemaril ütles nukvõlli andur üles. Originaal maksis sinna 80 kanti. Mina ei raatsind kohe nii palju välja käia, ostsin 30 eurise Toprani firma anduri. Hakkasime teenindajaga nalja viskama et kas üldse töötab või kui töötab, siis paar käivitust laseb ikka teha. Siiani töötab.
Mõni mootor ainult A osaga töötabki, niiet ehk tuleks siis kukrut tühjendada et asi tööle saada.
56232754
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Microlink »

Rax kirjutas:Eks nende odavamatega on ka nagu loterii.
Naise bemaril ütles nukvõlli andur üles. Originaal maksis sinna 80 kanti. Mina ei raatsind kohe nii palju välja käia, ostsin 30 eurise Toprani firma anduri. Hakkasime teenindajaga nalja viskama et kas üldse töötab või kui töötab, siis paar käivitust laseb ikka teha. Siiani töötab.
Mõni mootor ainult A osaga töötabki, niiet ehk tuleks siis kukrut tühjendada et asi tööle saada.
Mis nendest arvata: http://alvadi.ee/varuosad/opel/omega-b-1994/vantvolli-asendi-andur/?tdType=3863
Vasta