Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Microlink »

Tere, soovin siis ise vahetada väntvõlli andurit, mis asub hammasrihma kaitse all väntvõlli hammasratta juures. Minu küsimus on, et kas saan selle hammasrihma plastmass kaitse kätte ilma, et peaksin eemaldama geneka rihma ja rullikuid.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Jospa »

genekarihma pead ikka maha võtma
Sa kirjutasid mulle et tegid kirjaklambri testi, hea kui nüüd keegi mu teooriat kinnitaks aga vähemalt 100kw nii et kirjaklambri testiga annabki vändaanduri vea kuna impulss puudub testi aeg siis see on paratamatus.
Tegelt andur töötab, sest mootor ei käi ja sealt see viga tulebki. Ma ei mäleta kas ma sulle muude asjade kohapealt vastasin aga süütemoodul võib puterdamist põhjustada, katkised piibud, õhulugeja jne
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Microlink »

Hammasrihmal ja väntvõlli asendi anduril ei ole pistmist hammasrihmaga:-)
Viimati muutis Microlink, 12 Sept 2016 17:51, muudetud 1 kord kokku.
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Microlink »

[Kas keegi siin foorumis ikka teab kus asub 2.0 85 kw 94 aasta bensaka väntvõlliasendi andur:-). Miks peab geneka rihma maha võtma anduri vahetusel:-). Minuarvates võiks inimesed olla ikka heatahtlikumad ja mitte jätma foorumitest mõttetu saidi mõtte. Kui ikka ei ole midagi kaasa rääkida, siis ei ole vaja oletada.
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2717
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Martin »

Kas keegi vastas midagi lolli sulle vahepeal? Sest praegu tundub see järjejutt ikka väga kentsakas..
Viimati muutis Martin, 12 Sept 2016 22:39, muudetud 1 kord kokku.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Microlink »

Martink91 kirjutas:kas keegi vasstas midagi lolli sulle vahepeal? Sest praegu tundub see järjejutt iga väga kentsakas..
Jospa vastas, arvasin, et kõik näevad seda. Sellepärast kirjutasingi.
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3456
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Rax »

Sa ise küsisid kas pead rihma plastiku eemaldamiseks geneka rihma maha võtma. Jospa vastas et pead, mina ei loe kuskilt välja et keegi oleks kirjutanud et anduri vahetamiseks peab rihma eemaldama.
Kui sa ise ka ei tea kus andur asub, siis googlest leiab ALATI pildi, kus ta asuda võib.
56232754
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Microlink »

Rax kirjutas:Sa ise küsisid kas pead rihma plastiku eemaldamiseks geneka rihma maha võtma. Jospa vastas et pead, mina ei loe kuskilt välja et keegi oleks kirjutanud et anduri vahetamiseks peab rihma eemaldama.
Kui sa ise ka ei tea kus andur asub, siis googlest leiab ALATI pildi, kus ta asuda võib.
Sorry, aga mina rääkisin, et hakkan andurit vahetama, mis asub selle kaane all ja kas pean siis rihma eemaldama ja siis keegi jospa ütles, et peab. Mina tean kus see andur asub, tegin proovi, kui teadlikud on ka foorumi rahvas.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Jospa »

Vectra.b 2.0 ecotec on sama mis omegal, vaata siit õpetust ja asi ants. Öeldud on et rihma tervenisti eemaldama ei pea jah aga natukene küll
http://www.vauxhallownersnetwork.co.uk/ ... ra.155691/
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Microlink »

Jospa kirjutas:Vectra.b 2.0 ecotec on sama mis omegal, vaata siit õpetust ja asi ants. Öeldud on et rihma tervenisti eemaldama ei pea jah aga natukene küll
http://www.vauxhallownersnetwork.co.uk/ ... ra.155691/
Ole normaalne mees, vaata ka mis mootor mul on:-).
petzp
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 01 Jaan 2008 02:48
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas petzp »

krt jospa, 12 punkti! :)

Sa näitad ecoteci nuka anduri vahetuse pilte, mida 85kW motol polegi :( Ma enam ei mäleta kui ees mitmikkiilrihm oli, aga selle saad vajadusel pingutist nr. 15 võtmega 5 sekundiga maha ja peale. Vända anduri vahetusel on A/C pumba ja roolivõimu pumba kronstein totaalselt ees.

EDIT: lugesin ka 1. postituse küsimuse uuesti läbi ja vastus on: ei saa. Alumine rihmaseib on vaja ka eemaldada (4 polti E-padruniga). Mingi katte kinnituspolt oli vist selle taga.
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2717
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Martin »

Mina näen täitsa ilusti ära, et jospa on vastanud, kuid ma olen vist oma 10x juba esimest kolme postitust lugenud ja ma ei tea kas probleem on praegu minus või sinus, aga üldiselt mina saan igasugustest keerulistest asjadest väga kiiresti aru, kuid nüüd jään täitsa hätta, ehk siis loe oma laused enne postitamist üle või õpi kirjutama.
üks näide:
Microlink kirjutas:Hammasrihmal ja väntvõlli asendi anduril ei ole pistmist hammasrihmaga:-)
dafuq?

Üldiselt, kui sa pead ennast väga targaks, siis milleks üldse foorumi rahvast proovile hakata panema?
Microlink kirjutas:tegin proovi, kui teadlikud on ka foorumi rahvas.
Mõni teine mees tahab teinekord sinu lõualuude tugevust proovida ehk? No nii profülaktika mõttes.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3456
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Rax »

:lol:
Kisub kurjaks
56232754
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Microlink »

Rax kirjutas::lol:
Kisub kurjaks
Asi siis sääne, et hakkasingi vända andurit algselt otsima ja arvasin, et see asub hammasrihma juures. Siis aga loogika ütles, et pole seal. Seega pöördusin siia teadjate poole ja selle tulemusel jäävad ka mu lõualuud andurile ette. Aga suured tänud nõuannete eest. Vända anduri asukoha sain asjatundjatelt. Aitähh.
Microlink
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2.0 85kw 1994 aasta väntvõllianduri vahetus

Postitus Postitas Microlink »

Mul siis Opel Omega 2.0 85w 94 bensakas ja ei ole Ecotec, need ikka kaks erinevat asja. Juhul kui kellegil veel sääne mootor peaks olema ja probleem väntvõlli anduriga, siis algselt vaata järgi müüatelt, milline pistik on sellel väntvõlli asendi anduril ja leia see mootori juurest. Seejärel liigu edasi seda juhet mööda, kuni jõuad andurini, mis asub väntvõlli otsaratta kaohal. Mõnel mootoril asub see paremal, mõnel vasakul pool, oleneb kummalt poolt vaadata. Aga minu autol asub see andur väga idiootliku koha peal, täpselt geneka rihma pingutusrulli taga. Selleks et seda vahetada, peab eemaldama geneka rihma, hammasrihma kaane, et juhet kätte saada ning seejärel tuleb eemaldada ka see raam, mille küljes asub geneka rihma pingutus rull ja siis alles pääseb sellele andurile ligi. Mõtlesin, et äkki saab alt ligi, aga minul selliseid vahendeid pole, millega oleks võimalik alt ligi pääseda. Aga vat näe, lõualuud küll ette ei jäänud.
Vasta