Räägime kütusekulust

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
Vasta
hullujussi5

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas hullujussi5 »

Mul näitab kompu 6.6 hetkel keskmiseks. 100st km ca 40 linna ja külma mootorit.
Omega 2,5td caravan ja automaatkast.
siim1314

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas siim1314 »

mu 2,2 diisel manual näitab hetkel keskmiseks vist 6,6. Suht suurem jagu enamast maanteed
kuskil 75% ja 25% kuid linnas saab vahepeal korralikult talda. Maanteel ökolt. Tühjalt käib ka päris palju- keskmine kiirus 40km/h kanti ilmselt.
Ilmselt kannataks nõks väiksemaks ajada seda kui hull tahtmine
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas Tim »

Tänane katse,~200 km läbimisel.
Peale prooviks pealepandud õhukulumõõturit maanteel keskmine kulu 6,8 ja keskmine 7,4(natuke linna ja natuke kohalikke lühemaid sõite),keskmine kiirus 48.
Vana õhukulumõõturiga oli keskmine 8,8(päris palju lühikesi sõite).
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
kaidoxx

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas kaidoxx »

ma vahetasin talvel ploki kaane ära ja nüüd siin soojemate ilmadega on kütuse kulu 10l/100le
see on siis keskmine. ja sõidan ikka veel 95ga... korra proovisin aleksela 98 ka aga siis sain paagi täiega vähem sõita... ma ei tea kas ma siis paarutasin rohkem või milles asi oli.


aga mind huvitaks ikkagi rohkem 110 kw diisel mootori kütuse kulu... üks oli sellest rääkinud ja see oli keskmiselt 8 aga kas on mõnel veel selline mootor ja tahab jagada oma teadmisi kütuse kulu kohta. kuna kerged mõtted käivad selle kohta et võiks selle soetada.
Kasutaja avatar
reims86
Huviline
Postitusi: 1107
Liitunud: 26 Jaan 2009 11:05
Asukoht: Pärnumaa

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas reims86 »

No kui jutt läks 110kw dislapeale siis olen üks sellise omanikest, tõsi ta on, et keskmine sinna 8 ligi.
Omega FL 2,5 TDI 2002, Navara D40 2010a 8) , Audi A4 2,5TDI 1999a,
ultimaco

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas ultimaco »

sai 2 päeva nyyd linnast välja sõidetud ja keskmine kytuse kulu sai 6l sajale... on se reaalne? 2.5 125kw bens automaat pysikiirusehoidja aga linnas kui sõita on kulu tappev eks miskit on peetis selline tunne
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas Tim »

reims86 kirjutas:... tõsi ta on, et keskmine sinna 8 ligi.
Kas 8l alla või 8l peale?

Mul praeguse seisuga siis pm.sama kütuse kuluga masin...aga minek on siiski poole s...m.

Aga kui keskmine 8l(suvel?) siis sel juhul küll diisel end ära ei tasu,jooksev hooldus+igasugune diislijama on hulka kallim kui 2l ökokäkki omada,erandid jätame välja.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Kasutaja avatar
reims86
Huviline
Postitusi: 1107
Liitunud: 26 Jaan 2009 11:05
Asukoht: Pärnumaa

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas reims86 »

Ütleme nii, et trassil ca 100ga sõites on 5,... ja siis ülejäänud on vastavalt vajutamisele, ei ole just sulgjalaga :D
Peedali surud siis tuleb ka peaaegu 40L/100km
Omega FL 2,5 TDI 2002, Navara D40 2010a 8) , Audi A4 2,5TDI 1999a,
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas Tim »

ultimaco kirjutas:sai 2 päeva nyyd linnast välja sõidetud ja keskmine kytuse kulu sai 6l sajale... on se reaalne? 2.5 125 kw...
Kudagi kahtlaselt väike bens.kulu sinu masinal.Keskmist kulu kokkuvõttes nii väikseks saada,siis trassil peaks alla 5l võtma.Prooviks võid nii teha.et kui pikem trassi lõik ees ootab,siis nullid sõidu ajal keskmise näidu ära ja siis vaata enne linna jõudmist uuesti keskmine kulu üle.
Väidetavalt 110 kw diislil keskmine 8l kanti,nii et mõtlemisainet on. :lol:
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas Tim »

reims86 kirjutas:Ütleme nii, et trassil ca 100ga sõites on 5,... ja siis ülejäänud on vastavalt vajutamisele, ei ole just sulgjalaga :D
Peedali surud siis tuleb ka peaaegu 40L/100km
Njahh trassil jahh see kulu üprski olematu,ise sama asja samasuguse pilliga kogenud.

Ja kui nt.enda masinal kahh pöörded punaseni lasta,siis 39, ... millegagi on max näinud.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
urmo1989

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas urmo1989 »

ultimaco kirjutas:sai 2 päeva nyyd linnast välja sõidetud ja keskmine kytuse kulu sai 6l sajale... on se reaalne? 2.5 125kw bens automaat pysikiirusehoidja aga linnas kui sõita on kulu tappev eks miskit on peetis selline tunne
Omal 2.5 manuaal, ei sa isegi maanteel 6L kellale kuidagi, vahest on 7.4L. Hiiumaal sõites 9.5L kellal.
ultimaco

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas ultimaco »

äkki see näitab aiateibaid?
alfaisane

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas alfaisane »

3.0 automaatkastiga linnas keskmine 14-16l/100km, maanteel on mõistlik, jääb tiba alla 10l/100km.
Eeldan, et see on normaalne, ei tahaks väga uskuda jutte, et sama mootor peaks linnas alla 10l/100km võtma ja maanteel suisa 5l/100km.....ega see muidugi ahlb ei oleks aga.... :roll:
Kasutaja avatar
Marcouver
Huviline
Postitusi: 1007
Liitunud: 02 Mär 2009 16:26

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas Marcouver »

alf, sa vist raske jalaga mees :D Mul 3.0 automaat võtab maanteel 7-8 linnas vist mingi 14 max, keskmine on mul ees 11,2 ... , kuigi teen ka vahel kiiremat sõitu ja kickki :D :lol:
Irmscher Omega 3.0 MV6
Ostan:
*Tagumist soojendusega nahkistet
*FL el. klapitavaid küljepeegleid
*Tagumist käetuge topsihoidjaga
Armis
Klubiliige
Postitusi: 420
Liitunud: 05 Apr 2009 19:26
Asukoht: Koht päikese all
Has tänanud: 9 korda
Been tänatud: 4 korda

Re: Räägime kütusekulust

Postitus Postitas Armis »

minul ka 3.0 automaadil linnas keskmiselt 14-16l ja seda kompuutri järgi. :mrgreen: mul jalg üsna raske! :mrgreen:
Vasta