Omega jahutus probleem

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
Metsakutsus
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Omega jahutus probleem

Postitus Postitas Metsakutsus »

Tere,
Sai eile sõidetud umbes 100 km ja siis sai korra auto seisma jäetud ja poes käidud. Taas käivitades sai sõita umbes 5 km, kui lihtsalt vajusid hoog alla ja vaatasin, et vesi keeb.
Salongi puhub külma õhku.

Lasin maha jahtuda täiesti ja ikka läheb kohapeal samamoodi keema, kas viga on selles, et termostaat on kinni või milles probleem on ?
Ja kuidas seda vahetada ja mida vaja, ei ole eriti vahendeid kusagilt võtta, kuna auto seisab Rootsis ühes tankla parklas.
Kiirelt vaja häid ideid :)

Tegemist 2.5 tdi isendiga.

Ette tänades.
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Omega jahutus probleem

Postitus Postitas eedu32 »

Jahutus vedelik normis ikka
exxon
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 07 Sept 2010 00:28
Asukoht: Türi, Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega jahutus probleem

Postitus Postitas exxon »

ja kui on veepump plastilabadega võis ka see otsad anda
Eestlane ei astu ämbrisse, eestlase jaoks on ämber jalanõu.
Metsakutsus
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega jahutus probleem

Postitus Postitas Metsakutsus »

Jahutusvedelik on normis.
Hmm.. Veepump, ma ei oskagi nüüd öelda.
Igatahes, kui panen auto külmast käima, läheb umbes 5 minutit ja vesi on juba 100 juures. aga pannes näpu paisupaaki on seal jääkülm..

On siiski ehk see termostaadi viga ?
ChrisDian
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega jahutus probleem

Postitus Postitas ChrisDian »

Isegi kui termostaat on kinni, siis ükskõik kummas asendis ta on, väike ring (salongiradiaator-blokk) peaks ikka toimima.
o:mega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega jahutus probleem

Postitus Postitas o:mega »

Termostaat kinni. Ega sul mõni lahja veesegu sees pole. Jahutusvedelik ikka külmakindel?
Metsakutsus
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega jahutus probleem

Postitus Postitas Metsakutsus »

Vot selle segukohta ei oskagi öelda, see ainuke asi mis jäi vahetamata peale ostmist, kuidagi ununes, siiaani pole probleeme olnud, sai siin sõidetud samuti mingi -15ga ja kõik korras olnud, aga nüüd siis juhtus selline jama.
muidugi väljas oli päris hea külm ilm, mingi -18 kohati.

Okei termostaat kinni, see võimalik ära vahetada, aga äkki on kellegil aega teha mingi nimekiri, step by step, kuidas ta ära vahetada, kuna ise eriti spets pole ja rootsis ta kusagile mehhaniku juurde lohistada läheb kaunis kalliks.


ette tänades ;)
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Omega jahutus probleem

Postitus Postitas eedu32 »

Termostaat pole kindel , kui auto käima paned ja salongi soojenduse põhja keerad peab tulema sooja õhku ja auto keema minna ei tohi sest salongi radikas suudab väikest ringi jahutada
ChrisDian
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega jahutus probleem

Postitus Postitas ChrisDian »

Kuidas saab peale 100 km sõitu, poes käimise ajaga jahutusvedelik jääks külmuda? Seda enam kui paisupaaki saab näpu pista ja seal jääkirmet peal ei ole. Sümptomid pigem viitavad sellele, et jahutusvedelik ei käi ringi enam. ma saaks aru, kui tuule külmutava toime tõttu jahutusradiaator kinni jäätuks aga seest peaks ikka sooja tulema siis. ja süsteemi kinni külmumise puhul ei tekiks paisupaaki survet ka. ega veepumba laager kinni jooksnud pole..?
Kasutaja avatar
reims86
Huviline
Postitusi: 1107
Liitunud: 26 Jaan 2009 11:05
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega jahutus probleem

Postitus Postitas reims86 »

Veepump on õhtal, vaheta see ja asi korras jälle. Ja see, et pöörded maha tõmbab on nn kaitsemahanism, et sa ikkagi avastaksid, et midagi on mäda ennem kui kokku lased päris.
Omega FL 2,5 TDI 2002, Navara D40 2010a 8) , Audi A4 2,5TDI 1999a,
chjan
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega jahutus probleem

Postitus Postitas chjan »

Mina soovitaks sulle võtta korra andur küljest. Mul oli talve hakul selline jama, et andur oli täitsa jääs tõin tuppa sooja ja panin tagasi ja asi siiani ptui ptui korras. Sama jama oli eile ühel tuttaval iveco rekka mehel.
Külm teeb imesi;)
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega jahutus probleem

Postitus Postitas Tim »

Metsakutsus kirjutas: kui panen auto külmast käima, läheb umbes 5 minutit ja vesi on juba 100 juures. aga pannes näpu paisupaaki on seal jääkülm..
Kinnise termostaadi puhul ei saa 5min.küll jahutusvedelik keema minna-talv,parajad miinuskraadid.Isegi salongi radikas peaks väikse jahutusvedeliku ringluse puhul asja talvel oluliselt jahutama.
Pakun ka et veepumbaga mingi jama.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
o:mega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega jahutus probleem

Postitus Postitas o:mega »

chjan kirjutas:Mina soovitaks sulle võtta korra andur küljest. Mul oli talve hakul selline jama, et andur oli täitsa jääs tõin tuppa sooja ja panin tagasi ja asi siiani ptui ptui korras. Sama jama oli eile ühel tuttaval iveco rekka mehel.
Külm teeb imesi;)
Esialgse jutu järgi nagu sain aru, et läheb kuumaks ka päriselt mitte ainult seieri järgi. No aga kas mõni lõdvik on soe? Mootor läheb keema või mitte. Või on ainult seier 100 peal. Diisel ikka koha peal käies ei tohiks keema minna kui vedelik vähegi ringi käib. Uuri järgi, mis läheb soojaks ja mis jääb külmaks. Niimoodi pooliku jutu peale ei saa midagi konkreetsemat öelda. Step by step oleks see kui a) Kontrollid enne külmalt käivitust üle, kes jahutusvedelikku on piisavalt, b) paned mootori käima, c) jälgid kui kiiresti seier hakkab tõusma, d) katsud kapoti all lõdvikuid, (1. see mis tuleb mootorist aku juurest ja läheb radikasse, peaks mingil määral leigeks minema tühikäigul, 2. need voolikud mis lähevad paremalt poolt salongi radikasse peaks mõlemad suht kuumaks minema nii, et kätt ei kannata (üks vähemalt)), e) jälgi seda ka kui kõvaks lõdvikud lähevad ja kui kuumaks.
Tee need asjad ära ja anna teada siis saab edasi mõelda.
silluboy
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega jahutus probleem

Postitus Postitas silluboy »

mul ka termostaat õhtal aga sõidu ajal hoiab temperatuuri alla saja, mina usun et sul see vedelik ei käi üldse ringi ja kui ei käi ringi siis arvatavasti on veepump. Ma ei tea kuidas uuematel mootoritel aga mul on rihmülekandega, kui elektriline sis viks ju need elektrivärgid üle vaadata, ma ei tea kas on neil oomidel elektrilisi või pole aga uutematel masinatel on see paljudel
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega jahutus probleem

Postitus Postitas kait »

Ega siin mingit pikka juttu pole. 2.5tdi mootoritel on veepumba labade lagunemine rohkem kui tüüpviga. Tee omad järeldused....
Vasta