külm külmetab

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
silluboy
Tänanud: 0
Tänatud: 0

külm külmetab

Postitus Postitas silluboy »

Et siis juhtus selline asi et tahtsin sõitu minna aga aku oli tühi.
Tegin kapoti aluse lahti ja huvi pärast vaatasin ka kõik muud vedelikud üle.
Selgus see asi et kui ülemist lõdvikut pigistasin siis krudises angu oleks lund täis ja paisupaagis oli puha jääs ja klaasipesu vedelikuga sama jama.
Polnud paar päeva sõitnus ka ennem.
Ja ennem talve sai tosool vahetatud ja klaasipesu oli talvine.
Kas ma arvan õieti et kui aku oleks täis olnud ja korralikult ketrand oleks pumba ühtule saatnud ja võimalik et ka et plokikaane ära retsind.
Ja mis oleks võimalikud varjandid mis ta hetke varjandiga ära lõhkus. Visuaalselt vaadates oli nagu kõik olema peab
Kasutaja avatar
siidisaba
Klubiliige
Postitusi: 1063
Liitunud: 13 Jaan 2009 18:56
Auto: Opel
Asukoht: Soome
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 0

Re: külm külmetab

Postitus Postitas siidisaba »

Talvepäevadel sai auto käima pandud, kapotti alla vaadates selgus, et tosool oli sült. Soojenedes sulas see ülesse ja sai Tallinna tuldud. Auto sõidab tänaseni, vahepeal sai konsentraati juurde valatud.

Tegelikult ei oskagi kommenteerida, mees mulle luges sõnad peale, et auto peab enne sõitma minemist soojenema, sest vastasel juhul(kui tosool sült) võib mootoriga aidaa teha!
Keep going- everything you need will come to you at the perfect time ;)
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: külm külmetab

Postitus Postitas mardus72 »

Mul täna oli karterituulutus kinni külmanud,eks lühikesed linnasõidud tegid oma töö ja kondens külmas tuulutuses.Ja tänu sellele lõi surve sisse ja õli klapikambrikaante vahelt välja,terve normi enne kui avastasin ja õlivarda välja tõmbasin ning surve välja lasin.
seistes sulas üles ja väga hullu hetkel pole.Eks peab hakkama jälle neid tihendeid vahetama hakkama.Aga kuna plokikaanetihendi vahetus tuleks niikuinii varsti ette võtta lekke tõttu,siis eks tuleb need 2 asja ühitada.
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Ketas007
Klubiliige
Postitusi: 303
Liitunud: 27 Okt 2006 08:13
Asukoht: kaugel tallinnast 30km
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: külm külmetab

Postitus Postitas Ketas007 »

mardus72 kirjutas:Mul täna oli karterituulutus kinni külmanud,eks lühikesed linnasõidud tegid oma töö ja kondens külmas tuulutuses.Ja tänu sellele lõi surve sisse ja õli klapikambrikaante vahelt välja,terve normi enne kui avastasin ja õlivarda välja tõmbasin ning surve välja lasin.
seistes sulas üles ja väga hullu hetkel pole.Eks peab hakkama jälle neid tihendeid vahetama hakkama.Aga kuna plokikaanetihendi vahetus tuleks niikuinii varsti ette võtta lekke tõttu,siis eks tuleb need 2 asja ühitada.
mardus72 sull ikka tõesti ei ole vedand selle mootoriga
omega caravan MV6 97a 3.0l 155kw
ryblik1
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: külm külmetab

Postitus Postitas ryblik1 »

Aga ühed mehed läksid täna kahe omegaga Tartust Pärnu nööri otsas ja mitte töötava mootoriga. Selle nimeks võib olla vaid extreemsport. Loodan et see killavoor ka elusalt ja tüsistusteta kohale jõudis.
Kasutaja avatar
wautzer
Üldmoderaator
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Dets 2009 14:10
Auto: Opel Omega FL
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: külm külmetab

Postitus Postitas wautzer »

ryblik1 kirjutas:Aga ühed mehed läksid täna kahe omegaga Tartust Pärnu nööri otsas ja mitte töötava mootoriga. Selle nimeks võib olla vaid extreemsport. Loodan et see killavoor ka elusalt ja tüsistusteta kohale jõudis.
Jõutsime täitsa kenasti ja ühestükis pärnusse sellega :lol:
Chip Tuning DPF/EGR OFF 58576668Tallinn
chjan
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: külm külmetab

Postitus Postitas chjan »

Mul eile hommiku käima pannes tilgutas alt vasakult tosooli loigukesi nii ca alla poole liitri. peale seda kõik. kanalil ei saanud aru ka kust tulnud. mehaanikuga arvasime kuskile tõmbas mingi õhu või veidi jääd ette ja surus lõdviku vahelt soojenedes selle välja . On selline asi võimalik?
Kasutaja avatar
Marcouver
Huviline
Postitusi: 1007
Liitunud: 02 Mär 2009 16:26
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: külm külmetab

Postitus Postitas Marcouver »

Mul lõi ka külmaga puruks radika, nurgast, ja noh parandasin ära ja siiani peab, sai paaru ka antud, ehk siis peab, loodan väga. Tehasest on nii lollisti tehtud, se ventikas on otse radika küljes, ventika külge kinnitub sisselaske kollektori torud ja kõik see mass ja kui ventika tööle paned siis see jõud mis mõjub ja väntsutab radikat, sealt kinintuskoha juurest tuli imepisike pragu sisse.... aga jamh, korda vist sain, ptü ptüi :D
Irmscher Omega 3.0 MV6
Ostan:
*Tagumist soojendusega nahkistet
*FL el. klapitavaid küljepeegleid
*Tagumist käetuge topsihoidjaga
chjan
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: külm külmetab

Postitus Postitas chjan »

puruks siis puruks siis ka tilgub pidevalt mitte ,et kui tosool ringi käima hakkab siis jääb kinni.
silluboy
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: külm külmetab

Postitus Postitas silluboy »

nujah, õnneks peaks külm hooaeg läbi saama:D

Slepis sõit muideks on nagu saastusõit. Üks masin käib ja vead aga kütet ikka rohkem ei lähe kui kahel masinal:D
BadJ77
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: külm külmetab

Postitus Postitas BadJ77 »

Mul ka ajab tosooli külmadega kuskilt radika piirkonnast välja. Anomaalia on kestnud juba ca aasta, olen töökojas käinud, seal auto sulas üles ja kehitati õlgu, et korras ja ei tilgu kusagilt.
Ise arvan, et külmaga litsub tõesti lõdviku kuskilt laiemaks jäätudes ja sealt siriseb välja. Samuti olen iga kord pidanud paisupaagi korgil olevat klappi jääst puhastama, et klapp liiguks, ei tekiks üle/alarõhk, peale seda pole ka erilist kadu täheldanud.
Andreas0110
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: külm külmetab

Postitus Postitas Andreas0110 »

Väga külmaga ongi siuke teema, et jahutusvedelik poeb igast mikropragudest ja asjadest läbi ja kui soojemaks saab, siis enam ei ole tal sellist omadust nii väga. Aga kui kuskil silmaga nähtavaid pragusid ja värke leidub, siis ei tasu soojale lootma jääda :)
chjan
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: külm külmetab

Postitus Postitas chjan »

pragusid ja ühtki täket pole radikas ca 5kuud ainult küljes olnu
Tean JUmzil küll annab külmadega lõdvik järgi.
Opelil tundub radika anduri mutri vahelt immitsema . külmaga
See jääb täpselt vasakusse ja alla nurka .
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: külm külmetab

Postitus Postitas Tim »

Väga imelikud jutud siin...
1.Tosool on nii "peenike"vedelik,et selle lekkimiseks piisab imepisikesest praost,nt.vett süsteemis kasutades sellist asja ei juhtuks.

2.Kudas saab mootori soojenedes tosool enam mitte lekkida?Surve süsteeemis tõuseb,soojuspaisumine-pragu paisub lahti/suuremaks ja sama ka lõdviku klambriga.
Iseasi et jah termoanduri vahelt hakkab suurte külmadega lekkima,metall kahaneb.

3.Mis krt.asja te oma masina jahutussüsteemi valate et see -25c´ süldiks tõmbab?Kasutan sinist tosooli(odav) ja ei ole oma autode jahutussüsteemides sellist asja veel näinud(-28c´ on olnud lagi)
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
chjan
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: külm külmetab

Postitus Postitas chjan »

ise kasutan seda roosat või punast kuidas kellegile sobib. Kuid täheldasin just, et siin ala 29 ja 30nese pakasega tilgub.
hetkel väljas mul 17 ja ei ühtki tilka külmast peast. asi vist tõesti seal termoanduri juures. õnneks väga palju. Loodame nädalakese ära elada siis lubavat kenamaid kraade jälle.
Vasta