Kohalt liikudes nõksutamine

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
Vasta
Flopi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Kohalt liikudes nõksutamine

Postitus Postitas Flopi »

Hei,


Selline mure Opel omega B facelift 2,5v bensiinimootoriga. Kohalt minnes nõksutab. Proovinud rohkem gaasi anda, rohkem sidurit libistada ja kõiksugu muid nippe aga ei miskit. Kui auto juba liigub siis on OK aga kohalt minnes on asi ikka hirmus. Vahet pole kas sõita edasi või tagasi. Tundub, et rohkem sooja mootoriga kui külmaga. Vahel kaob üldse see mure ära ja nii ta jälle ununeb kuni ükskord jälle käes. Seekord siis võtsin aega ja panin siia ka kirja. Ehk keegi oskab miskit soovitada.

Kütusefiltri ostan täna igaks petteks uue ja äkki leian selle koha ka üles kuhu see käib :/
jeef
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kohalt liikudes nõksutamine

Postitus Postitas jeef »

kui filtri vahetus ei aita siis pakkun et süütepool või juhtmed.
Süütepool on tavaline v6-l.
Flopi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kohalt liikudes nõksutamine

Postitus Postitas Flopi »

Käisin just filtri järel ja saan värskeid elamusi jagada.

Külmast peast oli täitsa ok. Mida soojemaks seda hullemaks. Täheldasin ka seda, et kui üritada eriti vaikselt ära minna sidurit tasapisi järgi andes siis peksis eriti julmalt. Auto lausa kolises ja nõksude asemel oli tunda sellist.. peksmist. ei oskagi seletada.

Eks ma üritan kusagil kanali leida ja vast saab filtri vahetamisega hakkama. Kuigi mina kui autovõhik ei saa päris täpselt aru miks filter peaks põhjustama just kohalt ära minemise ikalduse aga soovitatud on mujaltki ja tal peaks se 4a tsükkel ka kindlasti täis olema. Ilmselt rohkemgi.

PS. Süütepool on tavaline tähendab siis seda, et standartne või seda, et tavaline viga? Huvitav palju see vigur maksta võiks üldse. Unustasin küsida kui poes käisin :(
kalmer1102
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kohalt liikudes nõksutamine

Postitus Postitas kalmer1102 »

Flopi kirjutas:Külmast peast oli täitsa ok. Mida soojemaks seda hullemaks. Täheldasin ka seda, et kui üritada eriti vaikselt ära minna sidurit tasapisi järgi andes siis peksis eriti julmalt. Auto lausa kolises ja nõksude asemel oli tunda sellist.. peksmist. ei oskagi seletada.
Ma usun et see on mingi mehaaniline viga. Ma pakuks sidurit aga kui sooja mootoriga hullemaks läheb siis ei tohiks olla :? .
Kiirelt kohalt minnes ka peksab? Kas mootor kohapeal tühikäigul ja gaasi andes töötab muidu korralikult? Kiirendades ja käiku vahetades ei tee midagi?
Flopi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kohalt liikudes nõksutamine

Postitus Postitas Flopi »

Sidur on tal vahetatud miski ~2-3 aastat tagasi aga minu meelest keerasid nad tookord Carringis mingi ikalduse kokku seal. Käis igatahes gar korras korra veel ja siis nagu enamvähem jäi kuigi oleks saanud võibolla veel nuriseda.

Käiku vahetades on ta mul kogu minu käes oldud aja selline veidi ebasujuv olnud. Et sidurit lahti lastes käib väike nõks. Ettevaatlikult/vaikselt lastes saab käiku vahetades sujuvalt küll aga enamasti olen lihtsalt ignoreerinud asja kuna pole nii hull ja pidanud lihtsalt omega eripäraks. Võiks ju juhi osavust kahtlustada aga teiste masinatega seda häda mul nagu pole.

Kiirelt kohalt minnes nõksutab ka aga vähem. Võibolla 2-3 nõksu või nii ja mitte nii intensiivseid. Tühikäigu kohta ei oska öelda, vahel nagu foori taga mingid vibrad/värinad läbi käivad aga miskit häirivat pole see olnud. Gaasi anda tühikäigul pole proovinud. Ma nii palju võhik ka, et ei saaks arugi ehk mis toimub. Venna (via101) väitel mootor pidada ok olema tal aga ega sinna sisse pole ka keegi ilmselt juba mitmeid aastaid vaadanud.

Pakuti ka hooratast aga jäädi jälle mõttesse kui tuli välja, et külmast peast normaalne on.
Kasutaja avatar
reims86
Huviline
Postitusi: 1107
Liitunud: 26 Jaan 2009 11:05
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kohalt liikudes nõksutamine

Postitus Postitas reims86 »

Las proovib mõni kogenum isik nii külmalt kui soojalt. kohapeal on hea, väljasuremis tunnet pole?
Omega FL 2,5 TDI 2002, Navara D40 2010a 8) , Audi A4 2,5TDI 1999a,
Flopi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kohalt liikudes nõksutamine

Postitus Postitas Flopi »

Seda ohtu pole täheldanud jah, et välja hakkaks surema.
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Kohalt liikudes nõksutamine

Postitus Postitas raudpats0 »

mulle tundub , et sa oled mures gaz53 tõmblemisega. vanemad-kogenumad mehed on seda näinud ja tundnud. minu käe alt läbi käinud oomidel on see suuremal või vähemal määral kõigil küljes olnud.gaz-i puhul on probleemiks tõhja masina liig jäik vedrustus vedaval sillal, see just omegat eriti ei ohusta . tavaliselt üõhjustab omegal seda liikumist liiga pehmeks läinud amort ja vedru plus igasugused lõtkud sidurist tagumiste pooltelgedeni välja( tavaliselt komplektis) .odavaimaks rohuks on aktiivsem kohaltvõtt, järgmisena amordivahetus.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Vasta