K: EGR klapp

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K: EGR klapp

Postitus Postitas Q-tok »

Plaanis on siis EGR klapp eemaldada, kuna siiani olen aru saanud, et see on täiesti mõttetu vidin.
Tean, et päris mitmed on selle eemaldanud ja nüüd ka küsimus, et kas lihtsalt pistik tagant ära, isoleerin ära ja siiis EGR klapi krutin auto pealt maha ja toru otstele sinna pime otsa ja kõik?
Kas mingit egr klapi elektroonika viga ei hakka siis näitama?

Tänud ette! ;)
Rambo
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: EGR klapp

Postitus Postitas Rambo »

mina panin ta litsalt pimedaks. midagi ei eemaldanud. lihtsalt panin õhukese pleki vahele sinna EGR-i alla.
jeef
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: EGR klapp

Postitus Postitas jeef »

aga mida see eemaldamine annab?
opelist
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: EGR klapp

Postitus Postitas opelist »

Räägi jah miks ja millel seda eemaldama hakkad :D
Kui lihtsalt juhe tagant tõmmata, siis ilmselt lööb mootori veatule põlema.
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: EGR klapp

Postitus Postitas Q-tok »

opelist kirjutas:Räägi jah miks ja millel seda eemaldama hakkad :D
Kui lihtsalt juhe tagant tõmmata, siis ilmselt lööb mootori veatule põlema.
3.0 98.aasta omegal plaanisin selle eemaldada.
Kuna ta vahetevahel jupsib ning tutvudes foorumi arhiiviga, siis seal on sellest juttu, et see on mõttetu vidin ja seega ei raatsi ma ka sinna uut osta, kui teda praktiliselt vaja ei ole.
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: EGR klapp

Postitus Postitas arska »

ytleme nii et kui juhe egeri tagant ära v6tta jääb t6esti vea tuli p6lema mida ei saa kustutada,samas yltse välja viskamine on ka m6tetu kui sa just ei pane toru kollesid et siis nagu pole sul sellega t6esti midagi teha,nii et kui toru kollesi ei ole sul ega ka ei tule siis pane parem pime ette ja ylevaatuseks v6ta ära vahelt! :wink:
Image
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: EGR klapp

Postitus Postitas Q-tok »

arska kirjutas:ytleme nii et kui juhe egeri tagant ära v6tta jääb t6esti vea tuli p6lema mida ei saa kustutada,samas yltse välja viskamine on ka m6tetu kui sa just ei pane toru kollesid et siis nagu pole sul sellega t6esti midagi teha,nii et kui toru kollesi ei ole sul ega ka ei tule siis pane parem pime ette ja ylevaatuseks v6ta ära vahelt! :wink:
Olgu, aga mis see ülevaatusel muudab?
Midgai ei tohiks muuta ju
opelist
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: EGR klapp

Postitus Postitas opelist »

Ülevaatusel tõenäoliselt ei muuda jah, minu teada avaneb klapp ainult madalatel pööretel ja väga kuuma mootoriga, näiteks +30C ummikus tiksudes.
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: EGR klapp

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Küttekulu suuruneb ja heitgaaside temperatuur ka.Võimalik, et põletab ka katte rohkem

Ülevaatusel vajalik selle klapi olemasolu kui soovid heitgaaside testist läbi veereda.

Üldiselt on see klapp nõgi ja tahma täis ja sellega on ka paras ooper omaette.

Natuke peab seedima kas eemaldada või mitte.Millele teeb kahju ja mis eemaldamisest kasu saab.
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: EGR klapp

Postitus Postitas arska »

eemaldamisel v6i kinni panemisel on jah heit gaasidega väike probla et ei lähe läbi,se on mul omal kunagi läbi proovitud juba,ja teisiti kui vaadata seda siis ega se ei ole nii suur töö kah kui egeril kolm kruvi lahti v6tta ja pleki jupp vahelt ära v6tta!
Image
Ketas007
Klubiliige
Postitusi: 303
Liitunud: 27 Okt 2006 08:13
Asukoht: kaugel tallinnast 30km
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: EGR klapp

Postitus Postitas Ketas007 »

ma siin unustasin ükskord EGR klapile juhtme taha panemata. Mul nagu jamas mootor kohe korralikult või ei läinud ta üldse käima täpselt ei mäleta, aga mingi jube nuss oli sellega, kui juhe tagant ära oli.
omega caravan MV6 97a 3.0l 155kw
opelist
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: EGR klapp

Postitus Postitas opelist »

ketas007 kirjutas:ma siin unustasin ükskord EGR klapile juhtme taha panemata. Mul nagu jamas mootor kohe korralikult või ei läinud ta üldse käima täpselt ei mäleta, aga mingi jube nuss oli sellega, kui juhe tagant ära oli.
Oled kindel, et tegemist oli EGR klapiga? :P
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: EGR klapp

Postitus Postitas Q-tok »

Tõmbasin täna egr klapil juhtme tagant, mootori tuli hakkas põlema aga edasi käis auto sama hästi kui ennem..
Ketas äkki sa ajad nt tühikäigumootoriga sassi?
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: EGR klapp

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Üldiselt on sellega paras keemia.

Heitgaasid oksiidid miski muu temperatuurid küttesegude mula.

Hea meelega viskaks ise väljalaske kolde ja sisselaske üldse minema küljest ja paneks magusama, lollikindlama ja käredama lahenduse aga TÜV probleeme
Ketas007
Klubiliige
Postitusi: 303
Liitunud: 27 Okt 2006 08:13
Asukoht: kaugel tallinnast 30km
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: EGR klapp

Postitus Postitas Ketas007 »

opelist kirjutas:
ketas007 kirjutas:ma siin unustasin ükskord EGR klapile juhtme taha panemata. Mul nagu jamas mootor kohe korralikult või ei läinud ta üldse käima täpselt ei mäleta, aga mingi jube nuss oli sellega, kui juhe tagant ära oli.
Oled kindel, et tegemist oli EGR klapiga? :P
kuule, mis sa tõesti arvad, et mul on see omega esimest päeva?
omega caravan MV6 97a 3.0l 155kw
Vasta