K: omega 2,5 td 96kw kaob vahepeal jõud ära ja tahmab

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
Vasta
punaneomegaA
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 08 Jaan 2010 14:39
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K: omega 2,5 td 96kw kaob vahepeal jõud ära ja tahmab

Postitus Postitas punaneomegaA »

mure siis selline et kui hommikul auto käima panen on päris jube larin korraks mootoris. sõidu ajal teeb suht tihti nii et kui gaas põhja vajutada siis natuke aega läheb normaalselt ja siis mingi hetk oleks paugust nagu turbo tagant ära kadunud ja siis teeb veel nii et kui vahest jõudu yldse pole siis lasen gaasi korraks maha ja vajutan uuesti siis tuleb jõud tagasi, mõnikord pean mitukorda gaasi põhja vajutama ja maha laskma ja siis hakkab jälle paar km normaalselt sõitma. see viga tuli üleöö. äkki keegi oskab aidata kuidagi, arvasin et äkki juhtpihusti, aga vahetasin ära ja ei muutunud midagi. ja sooja mootoriga on ka koguaeg terav kolin sees aga mitte väga kõvasti ka. nagu mingi pihusti vms hääl.
ootan targemate arvamusi.
Ruc
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 08 Juun 2012 04:38
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: omega 2,5 td 96kw kaob vahepeal jõud ära ja tahmab

Postitus Postitas Ruc »

tere, mul peaaegu samamad tunnused, kuid erilist larinat pole nagu märganud, kui siis on auto vaiksemaks jäänud. Kuid jõud kaob samamoodi poole möödasõidu pealt ära, või siis ei saagi möödasõidule minna, kuna ei kiirenda enam, sest pole jõudu. Tahamamist pole nagu märganud, kuid tahmamine on muidu märgiks, et pihusti pissib, toseerib üle. Mul viga läheb igapäevaga järjest hullemaks, eile oli hommikul juba ca 2 tundi auto jõuetu. See aeg seismist piisas, kui ma käisin poes õhulugeja puhastust sprayd ostmas, et hakkaks jälle tööle ja tõõtaks ca tunnike. Siis kadus jälle jõud poole kiirendamise pealt kuhugile ära. Algul oli jõuetu ainult aegajalt, ning vägagi korraks, kahe nädalaga asi süvenenud. Hullemaks läks kui avasin karteri tuulutuse, ning pesin läbi sisselaske torustiku. Kütuse kulu märgatavalt ei tõuse kompu järgi kui viga tekib.
Diagnostiga sain ma mitte koodi, vaid kirja "Volume control sensor", kirjaklambri testile ei reageerinud. Ajaloost oli mälus ka "needle lift sensor"

olen proovinud siis puhastada apsoluutselt kõiki pistikuid kapoti all, ning õhulugejat. Muide mainin ära et kui auto tõõtab jälle nii nagu vaja, ning võtta õhulugeja tagant, siis on tõmme täpselt nagu jõuetuse hoogude ajal, seepärast ka kahtlustasin õhulugejat. Lisa kahtlustuse andis fakt, et diagnosti parameetreid uurides oli sisselaske õhu temp -38kraadi.

Aga kui saad lahenduse kätte siis palun jaga ka teisetega... Ning kui saan ise ka jälile, et mis toimub siis annan teada.
Vw/audi, margipõhine diagnostika- ja üldseade muudele autodele. Koodilugemine/kustutamine, parameetrite vaatlemine, muu lihtsam liigutus 10.- 57838007
punaneomegaA
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 08 Jaan 2010 14:39
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: omega 2,5 td 96kw kaob vahepeal jõud ära ja tahmab

Postitus Postitas punaneomegaA »

mul võib see tahmamine olla ka sellest enne kui mina selle auto sain on pumbapead ise koputatud ja see võib olla sellest et saab palju kytet.
ja mul on 95a auto, sellel nagu ma aru sain ei olegi õhulugejat, et uuematel on aga minu omal ei ole. täna proovisin nii et võtsin turbo lõdviku lahti ja siis sõitiski koguaeg nii nagu ta jõuetunagi sõidab, et äkki võimalus et turbo kaob vahepeal lihtsalt järelt ära, aga mis saab seda põhjustada äkki keegi teab.
Ruc
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 08 Juun 2012 04:38
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: omega 2,5 td 96kw kaob vahepeal jõud ära ja tahmab

Postitus Postitas Ruc »

leidsin natuke analoogsest asjast juttu ka.
forum/viewtopic.php?f=34&t=2074&hilit=pedaal&start=30
forum/viewtopic.php?f=34&t=284&p=2089&h ... daal#p2089

mina siis hetkel kahtlustan elektroonika probleemi, aga katsun niipea kui saan järele vaadata ka vaakumvoolikud turbol ja sisselaske voolikute tervist kontrollin, see esimene ja lihtsaim asi mida saab vast teha...

elektroonikaga niipalju leidsin et gaasipedaalil pin 1 ja 2 vahel ei teki takistust surnud asendis vaid peab juuksekarvavõrra peale vajutama, ning pin 6 ja 8 vahel pole ültse midagi, mitte mingist asendist, aga reaalselt peaks olema autodata järgi... ehk siis kahtlustan natuke pedaali viga, aga tahaks kellelgi töötava pedaali pealt mööta kas antud takistuse puudumine on loomulik.

pumba juhtmeid mõõtes aju pistikust leidsin, et pumba anduritel ka takistused paigast, aga mõõtsin külma mootoriga, ehk sellest jama, nimelt kui koguse sensoril vajalik takistus on 7,8ohm siis sain näidu 6,3ohm, ning fuel quantity adjuster peab olema 2,4 siis sain 1,8..

sain jõu korraks tagasi nii et esimese käiguga piirajas söita, lased pöörde maha siis korra kaks on turbo taga, aga siis kaob täiesti suvaliselt tagant ära, vahepeal ei kao jällegi kuhugi, ning töötab iga nurga alt ideaalselt...

pihustid tiksuvad kõik ilusti, panin puupulgale kaltsu peale ja vastu kõrva, ning teise otsa vastu pihustit, ilusti kuulda kuidas pihusti tiksub ühtlaselt...
Vw/audi, margipõhine diagnostika- ja üldseade muudele autodele. Koodilugemine/kustutamine, parameetrite vaatlemine, muu lihtsam liigutus 10.- 57838007
Ruc
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 08 Juun 2012 04:38
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: omega 2,5 td 96kw kaob vahepeal jõud ära ja tahmab

Postitus Postitas Ruc »

nii, vahepeal siis natukene asju selgunud ja välistatud.

Panin kollele rõhukella külge ja jälgisin seda katsetades minekut jne... kui valesti kiirendab siis on 1,2bar, ning kui öieti läheb siis 1,5bar, ning tuleb natuke enne 2000 järgi, ehk turbo on korras... seega üx asi välistatud. sisselaske torustik jne kinni ilusti korralikult.

Pedaali sain mööta teise auto pealt, mis justkui minu kloon, täpselt samasugune varustus ja mootor, ning aasta arvuga nagu minuoma.
lisaks vahetsasin ka map anduri ja egr solenoidi, minuomal oli juba eelmisel omanikul murdunud maha vaakum, ning väljuv vooliku ots küljest.. kasu mitte midagi, eelsoendust ei anna enam koguaeg, ehk siis sai kas läks eelsoendus ka nüüd perxxx, või hakkas saama signaali et mootoril õhk soe ja pole vaja.

Kirjaklambri testi ma teha ei saa, maitea miks, pin6 on olemas, ning 5 on mass. Op-Com aastast 2010 ka sisse ei lähe(mingi ca 40eurine opel diagnost seade.) Lisaks avastasin, et ajupistikust pin4 juhtmepoolt vaates siis, mis peaks olema MIL signaal, ei anna mingit signaali välja, ometigi armatuuris süütega pirn süttib?

Kas saab vahetada aju 1/1le kui koodid ajupeal samad, ning tuleb sama aastanumbriga 96kw pealt manuaal kastiga isendilt, isegi keskluku pult on meil ühesugune :D ??

trassil on mul küttekulu hetkl ca 6L kompu järgi mis hetkl koodiga 016 töötab.


KAS KEEGI HARJUMAAL SAAB LASTA MUL KASUTADA OSTSILLISKOOPI? kasvõi väikese tasu eest, tahan vaadata järgi, et kas siis kütuse koguse anduril signaali pilt puhas, ning õhulugeja signaali pilti tahaks näha. Vblla mõne anduri pilti uuriks veel.. Kloonilt ei saanud võrrelda takistusi kuna sealt juhtmestik maha lõigatud juba...


Et siis ootan ideesid mida veel proovida, uurida....
Vw/audi, margipõhine diagnostika- ja üldseade muudele autodele. Koodilugemine/kustutamine, parameetrite vaatlemine, muu lihtsam liigutus 10.- 57838007
Ruc
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 08 Juun 2012 04:38
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: omega 2,5 td 96kw kaob vahepeal jõud ära ja tahmab

Postitus Postitas Ruc »

nii, kui saan veakoodi et fuel quantity... ehk siis vist 64.
Siis saan aru et mul vaja vahetada http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=13&fg=15
Siit siis nr8 detail.
Mis nimega seda otsida ning palju tal mõistlik hind olla võib...

Ning kui aegaajalt töötab ilusti ja oom takistused on veel paigas, kas võib vedada ja piisab puhastamisest...
Vw/audi, margipõhine diagnostika- ja üldseade muudele autodele. Koodilugemine/kustutamine, parameetrite vaatlemine, muu lihtsam liigutus 10.- 57838007
punaneomegaA
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 08 Jaan 2010 14:39
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: omega 2,5 td 96kw kaob vahepeal jõud ära ja tahmab

Postitus Postitas punaneomegaA »

mida see vidin nr 8 tegema peaks. ma avastasin ka et mul turbo ikkagi tagant ära ei kao, aga mul on probleem veel hullemaks läinud, täna hommikul jamasin pikka aega enne kui auto käima sain, ei taha enam käivituda, imelikult nagu tõmbab hinge kinni kõvasti, läheb käima ja siis hakkab kuidagi pooma ja sureb välja ja nii oli hommikul umbes 7 korda, lõpuks sain nii käima et hoidsin lihtsalt julmalt starterit peal ja siis jäi käima lõpuks. hulluks hakkab asi minema. ja ma ei saa aru millest mul see larin tuleb,kui käima panen auto siis umbes 2 sekundit lariseb kõvasti, kylma mootoriga natuke kauem ja siis hakkab 10 sekundi jooksul normaalselt käima. sooja mootoriga ei tee igakord sellist nalja, ja alati kui käima panen siis tõmbab korraks põõrded alla kui tyhikäik on 700 umbes siis tõmbab korraks peale käima minemist 300-300 peale ja hakkaks nagu välja surema aga siis läheb jälle normi, vahest surebki välja. ei tea kas tuleb auto maha kanda :D
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: omega 2,5 td 96kw kaob vahepeal jõud ära ja tahmab

Postitus Postitas Tim »

Ehk on abiks,seal sellest kütuse koguse andurist juttu.
forum/viewtopic.php?f=34&t=6628" onclick="window.open(this.href);return false;
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
punaneomegaA
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 08 Jaan 2010 14:39
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: omega 2,5 td 96kw kaob vahepeal jõud ära ja tahmab

Postitus Postitas punaneomegaA »

mina vahetasin endal ära selle kyttekoguse anduri ja ikka täpselt sama pull, ja probleem syveneb iga päevaga, kylma mootoriga on juba suur probleem käima saada autot. kas ei ole võimalik et mingi ketiga probleemid ja syyde vale, hakkasin seda mõtlema selle tugeva larina pärast mis peale käivitust tuleb korraks?
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: omega 2,5 td 96kw kaob vahepeal jõud ära ja tahmab

Postitus Postitas Tim »

punaneomegaA kirjutas:kas ei ole võimalik et mingi ketiga probleemid ja syyde vale, hakkasin seda mõtlema selle tugeva larina pärast mis peale käivitust tuleb korraks?
Suure läbisõidu puhul on ketid kindlasti veninud ja pingutustallad võivad kah kulunud olla.Samas peaks külma mootori puhul kett natukene rohkem pingul olema kui sooja mooti puhul(soojuspaisumine).
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
punaneomegaA
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 08 Jaan 2010 14:39
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: omega 2,5 td 96kw kaob vahepeal jõud ära ja tahmab

Postitus Postitas punaneomegaA »

aga kui keti tallad kulunud ja näiteks syyde vale, siis ei saa ju samas nii olla nagu mul et poole mõõdasõidu pealt kaob jõud ära ja kui korra gaasi maha lasen tuleb jälle tagasi?! nagu mitu viga oleks yleöö tulnud
arks
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: omega 2,5 td 96kw kaob vahepeal jõud ära ja tahmab

Postitus Postitas arks »

paneks kahtluse alla kõrgsurvepumba.ühesõnaga kas elektronika paneb näkku või on lihtsalt kulunud.
janesjann
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 05 Juul 2013 06:09
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: omega 2,5 td 96kw kaob vahepeal jõud ära ja tahmab

Postitus Postitas janesjann »

Tuli nüüd omal ka omega 2.5 diislil sama probleem mis teemaalgatajal. Lugesin selle jutu siin kõik läbi. Mis lahenduse probleem sai?
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2717
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: K: omega 2,5 td 96kw kaob vahepeal jõud ära ja tahmab

Postitus Postitas Martin »

kolin viitab hoorattale, kui hooratas peetis, siis vahest läheb ka vända asendi lugemine peeti, kuna need omavahel liikumises, ning siis ongi pupu, lased gaasi lahti, hooratas tõmbab tagasi algasendisse ennast ja kõik jälle korras.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Vasta