Rooli vahetus

Siia kogunevad õpetused/juhised omegate kohta. Nii ka võõrkeelsed
Vasta
vivaldi
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 12 Jaan 2008 20:10
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 5 korda

Rooli vahetus

Postitus Postitas vivaldi »

Ise läbisin rooli vahetuse kadalipu 94a. Omega B-l kui tahtsin paigaldada 98a. masina rooli.

Selline rool oli tehasest peal
Pilt

Kuid paigaldada tahtsin sellist rooli
Pilt

Võttes turavapadja ära nägin, et padja pistikud on erinevad ja hiljem kui võtsin ära rooli nägin ka seda, et lintkaabel ei ühildu uue rooliga
Pilt

Hiljem kui eemaldasin lintkaabli sain aru, et lintkaabli kinnitused roolisamba külge erinevad (98a. oma kinnitub kõrvadega ja kahe tiftiga
Pilt

Seega tuli muretseda uus kronsa, mis hoiab kinni kange
Pilt

*Ülemine 98a. ja alumine 94a.

Peale mõningast nikerdamist ja liimimist sain valmis produkti
Pilt

Pilt

*Mina kasutasin Würthi tootevalikust kiirliimi (Pikaliima)

Paigaldades lintkaablit tuleb ka kere poolne pistik ümber teha
Pildi peal on näha mõlema lintkaabli pistikud. Vanalt (94a.) tuleb lihtsalt pistik ära lõigata ja värvide järgi uuele (98a.) külge panna.
Pilt

Tulemus ise jääb selline kui rool küljes juba on
Pilt
MB W211 E320CDI, Opel Omega B C20NE
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Rooli vahetus

Postitus Postitas Tim »

Ja airbagi pistikute ühendused toimivad,st.et airbagi tuli ei jää põlema ja kõik toimib.Ja kas said ka mf.rooli nupud toimima?
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
vivaldi
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 12 Jaan 2008 20:10
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 5 korda

Re: Rooli vahetus

Postitus Postitas vivaldi »

Tim kirjutas:Ja airbagi pistikute ühendused toimivad,st.et airbagi tuli ei jää põlema ja kõik toimib.Ja kas said ka mf.rooli nupud toimima?
Airbagi tuli ei hakka põlema ja patja ei ei ole lahti ka veel löönud. Signaal teeb ka prääks-prääks nagu peab.
Kuid MF-nuppe ma toimima ei pannud. Selleks peaks panema MF toega lintkaabli, kuid minul on tavaline.
MB W211 E320CDI, Opel Omega B C20NE
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Rooli vahetus

Postitus Postitas arska »

aga kus kohast sa selle steinmetsa rooli oled kätte saanud,räägi välja :shock: :o
Image
vivaldi
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 12 Jaan 2008 20:10
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 5 korda

Re: Rooli vahetus

Postitus Postitas vivaldi »

IRMSCHER mitte Steinmetz. Siin foorumis oli üks üsnagi hästi varustatud, esiotsa laksuga Omega B MV6 varuosadeks. Sõbraga läksime sealt xenonit maha keerama, ning silma jäi ka rool mille me kähku küljest ära keerasime, aga see kõik oli nii ammu. Siis oli veel lumi isegi maas (veebruaris).

Selle masina küljest siis:
http://live.hot.ee/gallery/show_image?id=1447823" onclick="window.open(this.href);return false;

Nagu näha oli rooli puitimitatsiooni osa vägagi räbal, mille taastamine võttis aega mul kaks tundi (liivakaga nühkisin kõik laki jm maha)

Aga see on juba tegelikult teema väline asi :mrgreen:
MB W211 E320CDI, Opel Omega B C20NE
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Rooli vahetus

Postitus Postitas Q-tok »

vivaldi kirjutas:IRMSCHER mitte Steinmetz. Siin foorumis oli üks üsnagi hästi varustatud, esiotsa laksuga Omega B MV6 varuosadeks. Sõbraga läksime sealt xenonit maha keerama, ning silma jäi ka rool mille me kähku küljest ära keerasime, aga see kõik oli nii ammu. Siis oli veel lumi isegi maas (veebruaris).

Selle masina küljest siis:
http://live.hot.ee/gallery/show_image?id=1447823" onclick="window.open(this.href);return false;

Nagu näha oli rooli puitimitatsiooni osa vägagi räbal, mille taastamine võttis aega mul kaks tundi (liivakaga nühkisin kõik laki jm maha)

Aga see on juba tegelikult teema väline asi :mrgreen:
Oii sealt Oomilt sai isegi mõned jupid maha krutitud..
Jäi ka see rool silma ning võrreldes praegust ja tollast seisu,on ikkka nagu ööö ja päev.Kahju et sealt Oomil enam ei saa juppe osta.

Aga tubli töö,mis muud! ;)
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Rooli vahetus

Postitus Postitas arska »

vivaldi kirjutas:IRMSCHER mitte Steinmetz. Siin foorumis oli üks üsnagi hästi varustatud, esiotsa laksuga Omega B MV6 varuosadeks. Sõbraga läksime sealt xenonit maha keerama, ning silma jäi ka rool mille me kähku küljest ära keerasime, aga see kõik oli nii ammu. Siis oli veel lumi isegi maas (veebruaris).

Selle masina küljest siis:
http://live.hot.ee/gallery/show_image?id=1447823" onclick="window.open(this.href);return false;

Nagu näha oli rooli puitimitatsiooni osa vägagi räbal, mille taastamine võttis aega mul kaks tundi (liivakaga nühkisin kõik laki jm maha)

Aga see on juba tegelikult teema väline asi :mrgreen:

ohh kurja kyll vivaldi,sina siis olitki kes selle rooli minema viisid mu nina alt! :cry: :cry: :(
Image
vivaldi
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 12 Jaan 2008 20:10
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 5 korda

Re: Rooli vahetus

Postitus Postitas vivaldi »

arska kirjutas:ohh kurja kyll vivaldi,sina siis olitki kes selle rooli minema viisid mu nina alt! :cry: :cry: :(
Ei saanud rooli kätte :lol: ....aga näed pakkusin hinna üle ja rooli sain ka küljest ära :mrgreen: :mrgreen:
MB W211 E320CDI, Opel Omega B C20NE
MegaHabe
Klubiliige
Postitusi: 1976
Liitunud: 02 Mai 2006 13:08
Asukoht: lääne-virumaa tapa 55903622
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rooli vahetus

Postitus Postitas MegaHabe »

Kuidas, kuhu saa need juhtmed ühendasid?
millega sa seda plastmassi saagisid kas rauasaega?
ei ole enam vahet ma ei jõudnud su vastust ää ootata hakkasin kohe tegutsema :mrgreen:
hetkel montaaz liimi all pärast mäkerdan Epoga :twisted:
MInu õigekiri ei kuulu komenteerimisele!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=kFBVY8oH83A
vivaldi
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 12 Jaan 2008 20:10
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 5 korda

Re: Rooli vahetus

Postitus Postitas vivaldi »

megahabe kirjutas:Kuidas, kuhu saa need juhtmed ühendasid?
millega sa seda plastmassi saagisid kas rauasaega?
ei ole enam vahet ma ei jõudnud su vastust ää ootata hakkasin kohe tegutsema :mrgreen:
hetkel montaaz liimi all pärast mäkerdan Epoga :twisted:
Unustasin mesasjale mainida, et sa vaatataks Taneli auto pealt kuidas see rooli vahetus on tehtud.

Juhtmed: lõikasin vana lintkaabli küljest juhtmed koos pistikuga ära ja uue lintakaabli jaoks võtsin kohe kaasa kere poolse pistiku. Värvide järgi ühendad juhtmed ära (4tk) ja kasvõi teibiga isoleerid ära.

Lahti lõikasin nad jah rauasaega ja liimimiseks kasutasin Würthi Pikkaliimat.

Eks anna ka teada kuidas sul see läks.

PS - kui sa said selle plastiku mesasja käest, siis võid mind tänada, kuna mina ütlesin talle, et sul on seda vaja.
MB W211 E320CDI, Opel Omega B C20NE
MegaHabe
Klubiliige
Postitusi: 1976
Liitunud: 02 Mai 2006 13:08
Asukoht: lääne-virumaa tapa 55903622
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rooli vahetus

Postitus Postitas MegaHabe »

vivaldi kirjutas:
megahabe kirjutas:Kuidas, kuhu saa need juhtmed ühendasid?
millega sa seda plastmassi saagisid kas rauasaega?
ei ole enam vahet ma ei jõudnud su vastust ää ootata hakkasin kohe tegutsema :mrgreen:
hetkel montaaz liimi all pärast mäkerdan Epoga :twisted:
Unustasin mesasjale mainida, et sa vaatataks Taneli auto pealt kuidas see rooli vahetus on tehtud.

Juhtmed: lõikasin vana lintkaabli küljest juhtmed koos pistikuga ära ja uue lintakaabli jaoks võtsin kohe kaasa kere poolse pistiku. Värvide järgi ühendad juhtmed ära (4tk) ja kasvõi teibiga isoleerid ära.

Lahti lõikasin nad jah rauasaega ja liimimiseks kasutasin Würthi Pikkaliimat.

Eks anna ka teada kuidas sul see läks.

PS - kui sa said selle plastiku mesasja käest, siis võid mind tänada, kuna mina ütlesin talle, et sul on seda vaja.
Tänud igaljuhul, seda mulle ka öeldi ,et sa ütlesid :mrgreen: :wink:
Valmis ta ongi.
Pilt
Pilt
MInu õigekiri ei kuulu komenteerimisele!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=kFBVY8oH83A
vivaldi
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 12 Jaan 2008 20:10
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 5 korda

Re: Rooli vahetus

Postitus Postitas vivaldi »

Ja nüüd kontrolli kas kangid ka sinna sisse istuvad. Minu omad sobisid suure pingutusega.
MB W211 E320CDI, Opel Omega B C20NE
Vasta