kütusekulu 2,5TD Omegal (95)?

Kõik asjad mis on seotud mootoritega nii diisel kui bensiin ja gaas.
jyrgen61
Tänanud: 0
Tänatud: 0

kütusekulu 2,5TD Omegal (95)?

Postitus Postitas jyrgen61 »

Ehk oskab keegi öelda, et milline oleks siis normaalne kütusekulu 2,5 diislil. Rahulikuma sõidustiiliga jääb hetkel keskmine 10l kanti. Tundub, et nagu natuke palju diisli kohta?!
Kasutaja avatar
siidisaba
Klubiliige
Postitusi: 1063
Liitunud: 13 Jaan 2009 18:56
Auto: Opel
Asukoht: Soome
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 0

Re: kütusekulu 2,5TD Omegal (95)?

Postitus Postitas siidisaba »

Meil on hetkel linnas kulu 9l/ 100le- sõitude poolest on mõlemat- mina sõidan rahulikumalt( kuid mitte alati) mees mitte nii väga rahulikult. Suvel oli ikka olulisemalt vähem see kulu kuid noh siiani jõuab tanklat 2 korda kuus külastada seega ei nuta :)
Keep going- everything you need will come to you at the perfect time ;)
risto
Huviline
Postitusi: 458
Liitunud: 28 Dets 2008 20:09
Asukoht: tartu/turku
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: kütusekulu 2,5TD Omegal (95)?

Postitus Postitas risto »

mul 7,5 keskmine..atm.aga kui auto tüdruku käes on vahest,siis langeb märgatavalt
Erki
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 06 Nov 2006 16:54
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: kütusekulu 2,5TD Omegal (95)?

Postitus Postitas Erki »

Sõltub ilmast. Suvel maanteel 90ga sõites pole probleemi alla 6L/100km saada ja 1/3 linnas, 2/3 maanteel keskmiseks 6-6,5. Talvel ja enamus linnasõiduga 9-10L/100km. Üldiselt olen tähele pannud, et kui mootor korralikult soojaks läheb (kella järgi 92-93), siis on hetkekulu ligi liitri võrra väiksem kui külma mootoriga. Kui väljas -10°C või rohkem, siis kipub maanteel 90ga rahulikult kulgedes ka 7 kanti või rohkem hetkekuluks näitama. 96kW TD manuaal 95. aastast.
Kasutaja avatar
siidisaba
Klubiliige
Postitusi: 1063
Liitunud: 13 Jaan 2009 18:56
Auto: Opel
Asukoht: Soome
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 0

Re: kütusekulu 2,5TD Omegal (95)?

Postitus Postitas siidisaba »

Erki kirjutas:Üldiselt olen tähele pannud, et kui mootor korralikult soojaks läheb (kella järgi 92-93), siis on hetkekulu ligi liitri võrra väiksem kui külma mootoriga.
Kus juures olen sama asja täheldanud.
Keep going- everything you need will come to you at the perfect time ;)
egert
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: kütusekulu 2,5TD Omegal (95)?

Postitus Postitas egert »

minul hetkel näitab kompu 9,7 keskmiseks 110kw automaat, murdsin mingi aeg isegi pead küttekulu kohta aga eks ma ise parajalt raske jalaga kah :mrgreen:
grimreaper
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: kütusekulu 2,5TD Omegal (95)?

Postitus Postitas grimreaper »

Mul 97nda aasta omal on linnas kütusekulu 11 sajale umbes, no eks ma olen linnas ikka väga raske jalaga. Samas maanteel 90nega sõites, ei saa arugi, et kütet võtab. Mul ka automaat, niiet linnakulu ongi suur. Võibolla kui rahulikumalt linnas sõita, siis saaks vähemaga ka hakkama.
Mäekas
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: kütusekulu 2,5TD Omegal (95)?

Postitus Postitas Mäekas »

Minulgi selle küttekuluga väike probleem. Autoks 2.5TD automaatkastiga ning kütusekulu linnas 14-15 l/100 ja seda rahulikult sõites. Käisin diagnostis ning seal sain vastuseks fuel injection timing solenoid. Kahjuks ei osanud mulle seal keegi öelda kus see solenoid asub. Kas keegi kaasfoorumlastest on sellise asjaga kokku puutunud ning kui palju uus solenoid võib maksta.
Kasutaja avatar
siidisaba
Klubiliige
Postitusi: 1063
Liitunud: 13 Jaan 2009 18:56
Auto: Opel
Asukoht: Soome
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 0

Re: kütusekulu 2,5TD Omegal (95)?

Postitus Postitas siidisaba »

palju õnne. solenoid asub kõrgsurvepumba küljes. ei tea kui palju maksab ja kui palju läheb tegemine maksma. arvan et palju kuna tegemist on teeninduse tööga.
Keep going- everything you need will come to you at the perfect time ;)
egert
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: kütusekulu 2,5TD Omegal (95)?

Postitus Postitas egert »

Pump-toru-düüs kütuse sissepritsesüsteemi, milles madalrõhu Toitepump on ühendatud kõrge rõhu all in-line pump millel paljusus pumbata silindrid, millest igaühes nukk juhitud aeg kolbi ja ujuva mõõtes kolvi. Ajal tagasitõmbejõud insult, voolu ajastus koda moodustatakse vahel kolvid kontrollib esimese solenoidventiili samas kütuse voolu mõõtmise koda kontrollib teine solenoidventiili. Ajal doseerimise, täitmise pool pumpa suletud võrreldes kõrge rõhu tarne rida tarne ventiil. Ajal surve insult tagasi vool on välistatud sisselaskeklappidele pakkumise read ajastus ja mõõtmine balloonid. Kõige olulisem, sest ainult üks pumba silindri iga pumpamiseks grupp läbib selle mõõtmise ja süstimise etappidel antud ajal, ajastus ja mõõtes kolvi teise pumba silindrite hoitakse maksimaalse sisemiselt ümber, end-of-süste seisukohti kõnealusel ajal , ühtsed ajastus ja mõõtmine solenoidklapid võib kasutada eraldi arvesti kütuse arvesse mõõtesüsteemi kambris ja aja vedelik arvesse ajastus kambrist iseseisvalt ja kogused Arvestatud on lõpmatult reguleeritav kohta üksiku silindriga ja tsükli-to-tsükli alusel. Kui kütus on piisavalt survestatud, tarne ventiil avaneb ja kütus on tarnitud vastava pihusti kaudu kõrge rõhu tarne joont, eriti üks pumpamiseks balloonid.
vb aitab natukenegi :mrgreen:
mina saan asjast nii aru, et kaks solenoidi mõõdavad kütuse kogust mis pihustitele edasi antakse ja sul on 1 solenoid siis omadega läbi ... :roll:
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: kütusekulu 2,5TD Omegal (95)?

Postitus Postitas Tim »

Kas see samune asi maakeeli öeldes mitte peapihusti pole.Kasutatud pihusti maksab juba ise mingi 1K.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
kloox
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: kütusekulu 2,5TD Omegal (95)?

Postitus Postitas kloox »

Mul küll buumer,aga moto sama ja automaat. Maanteel näitab 5 ringi ja muidu võtab kõik ära,mis sisse kallata.
Juhtpihusti bemmiga täpselt sama ja leiab ka juba 500 kohaliku eest sellise asja.
oblikas
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: kütusekulu 2,5TD Omegal (95)?

Postitus Postitas oblikas »

jäärajal tunni ajaga 20L pole probleem ära põletada :D aga muidu 7.5 l/100km
Egon
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: kütusekulu 2,5TD Omegal (95)?

Postitus Postitas Egon »

mul vótab kaa nii umbes 6-7 liitrit sajale.Aga kas on vahet automaadil ja manuaalil? olen kuulnud et automaat vótab tunduvalt rohkem kütust!
igastahes 2.0 automaat vótb küll suht palju kütust!
Rax
Klubiliige
Postitusi: 3455
Liitunud: 08 Mär 2013 00:31
Auto: 2.5DTI
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 78 korda

Re: kütusekulu 2,5TD Omegal (95)?

Postitus Postitas Rax »

ÄI hakka uut teemat tegema.
Kas 30 liitrit nädala ajaga 0 lasta on normaalne?
Väga vist mitte, sõitu on 5 kilti tööle, pärast seda kuskil 10 tagasi koju( vahepeal lasteaiast läbi), õhtul vb tiir poodi ja kõik.
Maanteel käia pole õieti saanudki, välja arvatud faricu juurde korra.
Vahet pole kuidas vajutan, isegi rahulikult sõites see facking seier kukub, selline tunne nagu ameeriklasega sõidan, tanklast tanklasse.
Sumpast tuleb ka sellist nö hapukat lõhna, mitte diisli oma (katte pole). Muidu nagu käib puhtalt, ei tahma, kui korralikult ikka põhja lüüa, siis korraks viskab, aga ei midagi kriitilist.
Kes veel ei tea siis 2.5 110W ATM. Kas tõesti peab jälle manuaaliks tegema, et küttekulu alla saada:D

ootaks mingeid asjalike vastuseid, mingeid nalju ei taha kuulda praegu :)
56232754
Vasta