Facelifti diislid - 2,2 või 2,5

Kõik asjad mis on seotud mootoritega nii diisel kui bensiin ja gaas.
Vasta
mms

Facelifti diislid - 2,2 või 2,5

Postitus Postitas mms »

Olen hakanud mõtteid mõlgutama facelift universaalkerega automaatkastiga diisli soetamisele lisaks olemasolevale 3-sele bensukale. 2001-2003 siis. Oskab keegi nõu anda seoses mootorivalikuga - millist diislit eelistada kas 2,2 või 2,5? Millised head-vead? Kütusekulu? Kummaga parem sõita - müra, kiirendus jne? Jätkuvalt tundub Omega parima hinna ja kvaliteedisuhtega kaubalift, aga omega diiselmootoritega varasem kogemus puudub...Suurt tarka infot foorumi varasematest teemadest ei leidnud, arhiivist muidugi ei otsinud kah.
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn

Re: Facelifti diislid - 2,2 või 2,5

Postitus Postitas kait »

2.2diisel on uue 2.5 diisliga võrreldes nagu põllutöömasin. :D Nii et kindlasti 2.5DTI
mms

Re: Facelifti diislid - 2,2 või 2,5

Postitus Postitas mms »

Selge pilt, põldu las künnavad osavamad, ma keeraks seal kõik ruttu pekki :)
Mis selle 2,5 reaalne küttekulu maanteel/linnas võiks olla 5-se automaadiga?
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn

Re: Facelifti diislid - 2,2 või 2,5

Postitus Postitas kait »

just...5-ne automaat. Mis mul oli....maantee oli 195/65 15" rehviga ~5.9l/100km ja 235/45 17" oli kuskil 6.5l/100km. linnaga on nii, et oleneb väga paljudest asjadest, mida ma ei hakka üles lugema aga....et see võib olla nii 8-13l/100km
mms

Re: Facelifti diislid - 2,2 või 2,5

Postitus Postitas mms »

Hmm, väga hea ju. Mida mootori/kasti töökindlusest arvata - mingeid tüüpvigasid vms? Kas maanteekiirusel on möödasõidud kiirenduse mõttes talutavad?
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn

Re: Facelifti diislid - 2,2 või 2,5

Postitus Postitas kait »

Kastid on väga vastupidavad. Mootorite tüüpveaks on automaatkasti puhul sisselaske kollektorist irduvad siibrid, mis võivad saada saatuslikuks kogu mootorile, turbole.
Mõõdasõidud on on enam kui probleemivabad. Kuigi seal on ainult 110kw siis edasi astub ta ikkagi väga edevalt.....juhul kui on korralik masin.
Vasta