K:2,5td 96 kw turbo probleem.

Kõik asjad mis on seotud mootoritega nii diisel kui bensiin ja gaas.
Vasta
risto
Huviline
Postitusi: 458
Liitunud: 28 Dets 2008 20:09
Asukoht: tartu/turku

K:2,5td 96 kw turbo probleem.

Postitus Postitas risto »

küsiks,et äkki on keegi kokku puutunud samalaadse probleemiga?
viimased paar nädalat juba mootori juurest tuleb mingit susinat,kui mõõdukamalt gaasi anda..kohapeal seistes ei saa midagi aru,aga sõites kiirendamisel päris kõvasti susiseb..ning mõned korrad on nii olnud nüüd,et sõidad mingi 40 km/h vajutan gaasi põhja,aga ei liigu nagu eriti hästi, siis lasen gaasi lahti ja vajutan uuesti põhja ning siis vahetab käigu ära ja liigub hästi..õhu leket ei ole ma leidnud veel..et kas võib olla cooleri radikas umbes :?:
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: K:2,5td 96 kw turbo probleem.

Postitus Postitas Tim »

Õhulekkeid või mitmes kohas olla,ei ole küll turbodega hästi kursis aga omegal pidi turbo rakendamist juhtima vaakum,vaata vaakumvoolikud üle.Ja veel võib viga olla õhulõdvikus endas mis jahutusradikast tuleb,anna korra gaasi ja vaata kas õhulõdvik hoiab ikka surve sees.Jahutusradikast saad aimu siis kui selle maha võtad ja seest läbi pesed.
Kasutaja avatar
siidisaba
Klubiliige
Postitusi: 1063
Liitunud: 13 Jaan 2009 18:56
Auto: Opel
Asukoht: Soome
Has tänanud: 5 korda

Re: K:2,5td 96 kw turbo probleem.

Postitus Postitas siidisaba »

Toru mis läheb väljalaskest sisselaskesse võib katki olla väljalaske poolt otsast.
Omal 2 korda samad tundemärgid ja see mõlemal korral põhjuseks olnud!
Keep going- everything you need will come to you at the perfect time ;)
Kasutaja avatar
siidisaba
Klubiliige
Postitusi: 1063
Liitunud: 13 Jaan 2009 18:56
Auto: Opel
Asukoht: Soome
Has tänanud: 5 korda

Re: K:2,5td 96 kw turbo probleem.

Postitus Postitas siidisaba »

siidisaba kirjutas:Toru mis läheb väljalaskest sisselaskesse võib katki olla väljalaske poolt otsast.
Omal 2 korda samad tundemärgid ja see mõlemal korral põhjuseks olnud!
Ah jah sul ei olnudki seda toru- sry :oops:
Otsa võid igaks juhuks muidugi üle vaadata!
Keep going- everything you need will come to you at the perfect time ;)
puusepp

Re: K:2,5td 96 kw turbo probleem.

Postitus Postitas puusepp »

Natuke uuema mootoriga oli selline case
Järsku on abiks
grimreaper

Re: K:2,5td 96 kw turbo probleem.

Postitus Postitas grimreaper »

Mul ka susiseb, aga 40km/h pealt vajutades kiirendab hästi. Mul vahel probleem 90ne pealt möödasõidule minnes. Vahetab käigu ilusti ära ja kõik aga kiirendab nagu 1.1bensukas. Mul 2.5td 97aasta ja automaat.
Mimm

Re: K:2,5td 96 kw turbo probleem.

Postitus Postitas Mimm »

Mul oom ei kiirendanud. 80ga oli pedaal põrandal, aga edasi imes nagu tigu mööda märga m***i.
Oli ka viga vaakumis. Seda ei tekinud, sest mingi 1cm pikk kummijulla oli katki. Vahetati ära ja
peale seda tõmbab turbo nii kiirelt taha.. Liigagi kiirelt.
risto
Huviline
Postitusi: 458
Liitunud: 28 Dets 2008 20:09
Asukoht: tartu/turku

Re: K:2,5td 96 kw turbo probleem.

Postitus Postitas risto »

no mul viimase 4000km jooksul nii teinud,et ei taha kohe nagu liikuda mingi 5 korda ma arvan..muidu liigub koguaeg hästi ikka,aga susiseb midagi seal kapoti all krt..homme tõstan auto ülesse ja vaatan mis seal toimub...aga millised on sümptomid,kui peaks cooler umbes olema ja millega seda oleks mõistlik läbi pesta..
risto
Huviline
Postitusi: 458
Liitunud: 28 Dets 2008 20:09
Asukoht: tartu/turku

Re: K:2,5td 96 kw turbo probleem.

Postitus Postitas risto »

susinat põhjustas lõdvik mis läheb turbost coolerisse..oli sellele augu sisse löönud.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: K:2,5td 96 kw turbo probleem.

Postitus Postitas Tim »

risto kirjutas:susinat põhjustas lõdvik mis läheb turbost coolerisse..oli sellele augu sisse löönud.
Turbo siis ju korras kui sellist rõhku annab,et kohe õhulõdvikule augu sisse lööb :lol: ....aga hea et ikka viga ilmsiks tuli.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
risto
Huviline
Postitusi: 458
Liitunud: 28 Dets 2008 20:09
Asukoht: tartu/turku

Re: K:2,5td 96 kw turbo probleem.

Postitus Postitas risto »

Tim kirjutas:
risto kirjutas:susinat põhjustas lõdvik mis läheb turbost coolerisse..oli sellele augu sisse löönud.
Turbo siis ju korras kui sellist rõhku annab,et kohe õhulõdvikule augu sisse lööb :lol: ....aga hea et ikka viga ilmsiks tuli.
on põhjust arvata,et see auto on chipitud..mul on olnud mitu diisel omegat,aga ükski ei ole kiirendanud 0-100km/h 10,5 sek..hooldusraamatus on ka irmcheri templid ja kirjad saksa keeles..
Andu

Re: K:2,5td 96 kw turbo probleem.

Postitus Postitas Andu »

Ei hakanud uut teemat tegema, kuid probleem on turboga olemas. Nimelt kõriseb tühikäigul, pööretel kaob ära. Võllil tundub lõtk ka see olevat, kuid õli veel ei võta. Kas keegi on turbo remondiga kokku puutunud ja kui tõenäoline see on, et ikka asja saab...? Kus neid üldse remonditakse...?
Auto siis 2,o Td,
grimreaper

Re: K:2,5td 96 kw turbo probleem.

Postitus Postitas grimreaper »

Minu oomil probleem kadunud külmade ilmadega, ei tea kuidas? Pole maanteel märganud enam sellist jama, et edasi ei lähe. Pole ma ära vahetanud ka midagi.
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32

Re: K:2,5td 96 kw turbo probleem.

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Turbo võllil võib olla ristilõtk(min) ja pikilõtku ei tohiks olla.

Üldjoontes lõtku vaadatakse ikka sooja motoga.

Miks kõriseb, tõenäoliselt labad kipuvad vastu koda käima.Yhesõnaga v pees.

Remonditakse tallinnas neid, tundub, et odavam on teine osta korralik või uus

Turbo võllil pöördeid max 170 000 p /min
Vasta