2,5TD soojalt ei käivitu üldse

Kõik asjad mis on seotud mootoritega nii diisel kui bensiin ja gaas.
risto
Huviline
Postitusi: 458
Liitunud: 28 Dets 2008 20:09
Asukoht: tartu/turku

Re: 2,5TD soojalt ei käivitu üldse

Postitus Postitas risto »

Andu kirjutas:Mind hakkas asi väga huvitama ja ma usun, et siin on veel huvilisi, kes sooviksid teada, kuidas need asjad seotud on...
Kirjutad..."külmast peast läks masin käima poolest pöördest, soojast peast ketra lolliks. Siis sai starter korda tehtud ja probleemid kadusid."... Mida sa sellele starterile siis tegid, et auto hakkas hiljem käima minema...? Ennem ketrasid lolliks, aga auto käima ei läinud...? ??? :)
vb mõeldakse seda,et starteri puksid on kulunud ja starter ei jaksa nii kiiresti mootorit ringi ajada,kui vaja oleks..eks korras starteri ja hea akuga on kindlasti käivitus parem...aga ise arvan ka,et tegelik viga on ikkagi pumbapeas,et soojana käima ei lähe
Black66

Re: 2,5TD soojalt ei käivitu üldse

Postitus Postitas Black66 »

Kahtlen väga, et pumbapeas. Vahepeal ei käivitu külmast peast, siis käivitub jälle koguaeg ja lambist, starter teeb ikka väga kurja häält. Üsna kindel, et puksid sees läbi jälle. Mina isiklikult ei ole starterit kordagi lahanud ja täpselt ei mäleta kah, mis tookord vahetati, starteri pendiks ja puksid olid kindlasti, igatahes pärast seda probleemid lahenesid ja auto käivitus mis iganes temperatuuri pealt.
Olen seda probleemi kohanud ka mitmel teisel diisel Omegal, ilmselt tõesti starter ei keri enam nii kiiresti, kui tarvis ja sealt probleemid tulevad kah. Kuigi aku on tõesti hea peal, selle taha asi kindlasti ei jää.
risto
Huviline
Postitusi: 458
Liitunud: 28 Dets 2008 20:09
Asukoht: tartu/turku

Re: 2,5TD soojalt ei käivitu üldse

Postitus Postitas risto »

Black66 kirjutas:Kahtlen väga, et pumbapeas. Vahepeal ei käivitu külmast peast, siis käivitub jälle koguaeg ja lambist, starter teeb ikka väga kurja häält. Üsna kindel, et puksid sees läbi jälle. Mina isiklikult ei ole starterit kordagi lahanud ja täpselt ei mäleta kah, mis tookord vahetati, starteri pendiks ja puksid olid kindlasti, igatahes pärast seda probleemid lahenesid ja auto käivitus mis iganes temperatuuri pealt.
Olen seda probleemi kohanud ka mitmel teisel diisel Omegal, ilmselt tõesti starter ei keri enam nii kiiresti, kui tarvis ja sealt probleemid tulevad kah. Kuigi aku on tõesti hea peal, selle taha asi kindlasti ei jää.
mu diisel ei läinud ka külmana käima vahest ja viga oli siis paagisiseses pumbas tookord..see töötas nii nagu jumal juhatas..peale etteandepumba vahetus külamana läheb kohe käima,aga soojana tahab mingi 2-3 sek kerimist
Black66

Re: 2,5TD soojalt ei käivitu üldse

Postitus Postitas Black66 »

Te võite ju mulle rääkida etteande pumpadest ja pumbapeadest, aga minu alustan siiski starterist, pole lihtsalt aega saanud. :D
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32

Re: 2,5TD soojalt ei käivitu üldse

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Huvitav, kas julm hääl starteris äkki ei ole tingitud lagedaks käiatud hammasvööst :lol:
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Has tänanud: 13 korda
Been tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: 2,5TD soojalt ei käivitu üldse

Postitus Postitas mardus72 »

Niipalju kui mina asjast aru saan siis selliste sümptomitega nagu siin,ei saa küll olla starteri viga.Kui starteri viga oleks siis ju ei langeks pöörded soojast peast ja ei hakkaks mootori töös probleeme,starteri täielikult välistaks seljuhul.Starter jamaks pigem külmast peast käivitamisel,mitte vastupidi ja hilisemas mootori töös mingit rolli ei mängi.Soojast peast käivitamise probleem puhul siiski pumbapead kahtlustaks.Mis ei tähenda muidugi seda,et starteril miskit häda ei võiks olla,vahel on mitu probleemi korraga ja see tekitab ühe suurema probleemi kokku.
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Black66

Re: 2,5TD soojalt ei käivitu üldse

Postitus Postitas Black66 »

Pöörete probleem on lahendatud. See oli tõesti pumbapeast. Käivituma hakkas kah paremini, kuid mitte päris see, mis olla võiks.
Vasta