2,5 v6 jukerdab

Kõik asjad mis on seotud mootoritega nii diisel kui bensiin ja gaas.
marco505
Tänanud: 0
Tänatud: 0

2,5 v6 jukerdab

Postitus Postitas marco505 »

külmast peast kohe alguses,kui käivitada siis käib aint mingi 3 pütiga,siis võtab 3-4 sekundi pärast 2 tk veel järgi ja siis jääbki käima 5 pütiga...podiseb nagu sapakas...vahepeal võtab 6-nda ka ilusti järgi kuid ikka,näiteks tühikäigul käib ja järsku gaasi anda siis podiseb ikka...küünlad vahetatud ja ei märga ära ka neid,alguses,vanadest küünaldest 1 oli märg...peale vahetust olen veel küünlaid maha kiskunud kuid kõik kuivad.et oskab ehk keegi öelda et milles probleem võib olla?ei saa piisavalt kütet?
samas nagu pöördesse läheb,sooja mootoriga on nagu tihemini kõik pütid töös ja siis nagu jõudu ja minekut ka nii nagu sellele mootorile kohane.
või mingi andur ehk jamab?
esimene omega mul see ja ei tea sellest mootorist nii palju,ehk kellelgi veel sellist jama olnud,oskab ehk mingeid näpunäiteid anda.
alguses olin kindel et vanades küünalders asi,kuid nii see polnud.
Tuju
Huviline
Postitusi: 162
Liitunud: 15 Apr 2009 22:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2,5 v6 jukerdab

Postitus Postitas Tuju »

Esimese mõttena tuleb pähe süütemoodul peetis
oli omal midagi sarnast
Kiiret pole aga jõudma peab !
marco505
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2,5 v6 jukerdab

Postitus Postitas marco505 »

hmm...ok...see ka võimalus...kuid kus see asub?kas mootori taga otsas seal kuskil,küünlajuhtmed jooksevad sinna kanti kuskile,täpset kohta nagu ei näinudki...
kui sul see sama asi oli,siis ilmselt vahetasid ära vist jah?mis selle umbkaudne hind muidu võiks olla?diagnosti kaudu peaks ka siis seda vist näitama...
homme arvatavasti diagnostikasse vms.
Tuju
Huviline
Postitusi: 162
Liitunud: 15 Apr 2009 22:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2,5 v6 jukerdab

Postitus Postitas Tuju »

Täpselt nii seal kuskil karu p...s
Vahetasin ära jah koos juhtmetega, maksis ta mingi 1500.- või ka eksida
Kusjuures diagnost seda ei näita
Neid ka erinevaid olemas ühtedel pistik peal ja teistel küljepeal
Kiiret pole aga jõudma peab !
marco505
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2,5 v6 jukerdab

Postitus Postitas marco505 »

vahetasid koos juhtmetega?sa mõtled siis küünla juhtmeid?
kuskil vist oli ka kirjas isegi ,lugesin siitsamast foorumist,et enne selle vahetamist peaks ikka ka küünlajuhtmed ja küünlad ära vahetama...et võivad ka need vigased ehk olla...
Tuju
Huviline
Postitusi: 162
Liitunud: 15 Apr 2009 22:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2,5 v6 jukerdab

Postitus Postitas Tuju »

Küünlajuhtmed jah üks neist peksis üle ja sellega keeras süütemooduli ka peeti ja küünlad ka
Kiiret pole aga jõudma peab !
marco505
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2,5 v6 jukerdab

Postitus Postitas marco505 »

mul vist siis sama kala...võimalik et 1 küünlajuhe kutu,sest pm 1 pütt ei tulegi enam järgi...ja hommikul kui auto külm,siis ei taha käima ka enam minna...mingi 10 korda täna käivitasin,ennem kui ültse käima jäi,lubab ainult...:S
marco505
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2,5 v6 jukerdab

Postitus Postitas marco505 »

niisiis tegin ka kirjaklambri testi ära ja näitas sellist teemat
12...21...31...12
et siis vigadeks gaasiklapi andur(21) ja mootori kiiruse andur(31-engine speed sensor,no signal,näitab siis autodata),kas see siis väntvõlli andur?
vända andur siis tuleks vahetada,kuid see gaasiklapi oma,mis sellega teha annaks,see ju pm lüliti,kas seal midagi puhastada ei anna?
Tuju
Huviline
Postitusi: 162
Liitunud: 15 Apr 2009 22:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2,5 v6 jukerdab

Postitus Postitas Tuju »

31-engine speed sensor kas see mitte pole see, et seisva mootoriga annabki selle vea teate :D
nii et ära seda veel vahetama kiirusta
Kiiret pole aga jõudma peab !
Rebane89
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2,5 v6 jukerdab

Postitus Postitas Rebane89 »

31 on et signaal puudub täielikult, ehk jh seisva mootoriga on see saavutatav, ise nussin hetkel väntvõlli asendi anduriga ja see on hoopis vigase puhul 19 veateade, ühesõnaga ära sealt viga otsi, sest siis piirab pöördeid.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2,5 v6 jukerdab

Postitus Postitas Tim »

Põhimõtteliselt väntvõlli anduriga selline asi-kui see läbi on siis kas surenb lambist välja või ei käivitu mootor üldse.See "kirjalkambri test"ei pruugi 100%õigeid veakoode anda.
Ja seoses selle nr.31 veakoodiga oli ka mingi teema,osad ajud pidid siis väntvõlli anduri veakoodi "tuvastama"kui kodus ise diagnostikat teed st.mootor seisab.
Soovitatav on kindluse mõttes kuhugi spetsialisti juurede minna,live data näitab veel kindlasti mingit viga.Lõppkokkuvõttes võib isegi odavam olla selline diagnostika,kui kodus tehtu ja siis poodi uusi juppe tellima lähed ja pärast avastad,et viga ikkagi ei ole nt.väntvõlli anduris.
Eks ise tead muidugi.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Rebane89
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2,5 v6 jukerdab

Postitus Postitas Rebane89 »

aga Tim mis mul siis olla võid? :D
diagnost näitab väntvõlli asendi andurit ehk pöörete andurit, käima läheb sitasti ja piirab pöördeid 2000 ja 1500 peal, vaiksel kaasil laseb 2000 aga kui äkki vajutada siis 1500.
Tuju
Huviline
Postitusi: 162
Liitunud: 15 Apr 2009 22:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2,5 v6 jukerdab

Postitus Postitas Tuju »

Äkki katt umbes :roll:
Kiiret pole aga jõudma peab !
Rebane89
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2,5 v6 jukerdab

Postitus Postitas Rebane89 »

Tuju: Minu omegat mõtlesid??? Kui mõtlesid äkki räägiks mida ja kuidas tegema peaks?

Marco505: Räägi kas sul roheline sedaan omega?
Tuju
Huviline
Postitusi: 162
Liitunud: 15 Apr 2009 22:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 2,5 v6 jukerdab

Postitus Postitas Tuju »

Rebane89 kirjutas:Tuju: Minu omegat mõtlesid??? Kui mõtlesid äkki räägiks mida ja kuidas tegema peaks?

Marco505: Räägi kas sul roheline sedaan omega?
Jah, mu autol oli ka kunagi katt peetis oli kärg seest tükkideks ja risti ees nii et mootor ka väga pöördesse ei läinud
aga vvaadata saab vist ainult siis kui enne katti toru lahti lõigata või alt ära võtta ja loksutada raputada
Aga see ei pruugi nii olla, lihtsalt tekkis selline kahtlus
Kiiret pole aga jõudma peab !
Vasta