Opel Omega Business 2.5 V6 125kW "Omega99"

Klubi külastajate autod. Nendest pildid ja info.
kalmer1102
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Opel Omega Business 2.5 V6 125kW "Omega99"

Postitus Postitas kalmer1102 »

Tere.
Paneks enda auto ka teistele vaatamiseks siia :D
Auto on ´96 aastast 2,5l V6 mootoriga ja automaat kastiga.
Praeguseks probleemiks on sellel käigukast ja mootor. Kast ei vaheta normaalselt käike ja väriseb sõites. Mootoril osad silindrid ei tööta külmalt aga soojalt on enam vähem, arvan et süütepool läbi.(Vända andur vahetatud)
Lisadest on ees el. aknad, Recaro istmed, kliima ja istmesoojendused.
Pilte ka natuke
http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbum/3 ... 18c3a5.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbum/3 ... 1c47d2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbum/3 ... 327455.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbum/3 ... 1d2388.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Augustist ´11 uus omanik. Algab lk.4
Viimati muutis kalmer1102, 23 Aug 2011 20:41, muudetud 2 korda kokku.
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega Business 2.5 V6 125kW "kalmer1102"

Postitus Postitas arska »

pole paha,eks se v6 mootor on jah selline et kui käest lastakse siis hakkab kapriiseks muutuma,aga muidu päris hea näeb välja,esi otsa muudaks päris hästi veel luubid,teeks veitsa värskemaks selle nina,aga edu ehitamisel ja korda tegemisel! :wink:
Image
kalmer1102
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega Business 2.5 V6 125kW "kalmer1102"

Postitus Postitas kalmer1102 »

arska kirjutas:pole paha,eks se v6 mootor on jah selline et kui käest lastakse siis hakkab kapriiseks muutuma,aga muidu päris hea näeb välja,esi otsa muudaks päris hästi veel luubid,teeks veitsa värskemaks selle nina,aga edu ehitamisel ja korda tegemisel! :wink:
Aitäh :)
Ma üritan enne mootori ja kasti korda saada, siis hakkan välimust parandama 8)
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega Business 2.5 V6 125kW "kalmer1102"

Postitus Postitas arska »

kalmer1102 kirjutas:
arska kirjutas:pole paha,eks se v6 mootor on jah selline et kui käest lastakse siis hakkab kapriiseks muutuma,aga muidu päris hea näeb välja,esi otsa muudaks päris hästi veel luubid,teeks veitsa värskemaks selle nina,aga edu ehitamisel ja korda tegemisel! :wink:
Aitäh :)
Ma üritan enne mootori ja kasti korda saada, siis hakkan välimust parandama 8)
vähemalt 6ieti alustad seegi eha! :wink:
Image
grimreaper
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega Business 2.5 V6 125kW "kalmer1102"

Postitus Postitas grimreaper »

Mis see Business tähendab Omegatel? Nii mõnelgi kohanud seda.
kalmer1102
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega Business 2.5 V6 125kW "kalmer1102"

Postitus Postitas kalmer1102 »

grimreaper kirjutas:Mis see Business tähendab Omegatel? Nii mõnelgi kohanud seda.
Ega ma ka ei tea mis see tähendab, mul on passis kirjas variant "Business"

Ega keegi ei tea milleks on see kaabel seisupiduri kangi all? Kindalaekas on ka kaabel. Äkki telefoni jaoks?
Pilt
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega Business 2.5 V6 125kW "kalmer1102"

Postitus Postitas arska »

v6ib täitsa ollagi telefoni valmiduski!
Image
kalmer1102
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega Business 2.5 V6 125kW "kalmer1102"

Postitus Postitas kalmer1102 »

Ei tea kas see on normaalne, aga olen tähele pannud et kui ma käima panen auto siis jääb õlituli kuidagi kauemaks tööle(2sek umbes), õli on poole normi peal. Kas see võib olla süütepoolist kui see läbi on, sest osad silindrid ei hakka tööle kohe ja sellest on pöörded madalamad käivitamisel?
Või hakkab siis mootor läbi minema?
Paneks 1 pildi ka juurde et igav ei oleks :D
Pilt
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega Business 2.5 V6 125kW "kalmer1102"

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Selle teada saamiseks on lihtsaim moodus silindrites surved mõõta.
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Opel Omega Business 2.5 V6 125kW "kalmer1102"

Postitus Postitas mardus72 »

Et õlisurve kohe ei tule,siis mina alustaks õlivahetusest ja filtri vahetusest.Õli võib olla oma omadused kaotanud,või on üldse halb õli ,samuti võib olla viga õlifiltris.Muidugi ka õlipumbas võib viga olla.
Võibolla ma eksin aga usun,et õlisurve ja süütepooli mittetöötamine ei ole seotud,aga mine tea.Süütepool kui ei toimi,tuleks niikuinii kiiremas korras ära vahetada.
Aga naljakas on lugeda,et sportpacketi arvates tuleb enamus mootori tööga seotud probleemide korral surveid mõõta.Mul on ka igasuguseid muresid erinevate mootoritega ette tulnud,aga no surveid pole ma küll millalgi mõõtnud.pole nagu põhjust olnud.Ja enamustel pole selleks vahendeidki ning kui surved teada siis pole ka oskusi,mis selle teadmisega peale hakata.
Kui lihtsamad vahendid probleemi diagnoosimiseks ja lahendamiseks ei aita,siis on lihtsalt mõistlik spetsialisti poole pöörduda
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
kalmer1102
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega Business 2.5 V6 125kW "kalmer1102"

Postitus Postitas kalmer1102 »

Ma pean enne kindlaks tegema kas on ikka süütepool läbi.
Survete mõõtmisega saab teada kas on plokikaane tihendid, kolvirõngad või klapid läbi(mootori jahutussüsteemis ja karteris survet ei ole), muud nagu ei olegi teada saada. Plokikaane vahelt vaikselt immitseb õli aga seda on väga vähe.
Õli tundus näpuvahel küll määrivat :D ei lõhnanud halvasti ja väga must ka ei olnud.
Tekkis ka mõte panna 3,0l 155kW mootor selle asemele, 3,0 mootori automaat kast on ka olemas juba :) , aga seda vaatab siis kui praegust mootorit korda ei saa!
kalmer1102
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega Business 2.5 V6 125kW "kalmer1102"

Postitus Postitas kalmer1102 »

Sai siis käidud mereäärt avastamas, aga pikk Omega ei ole eriline maastur :oops:
Katki läks ainult parempoolne tulealune liist. Tausta jutt ei ole kohati viisakas!! :D

(See ei olnud meri seal kõrval!)
Pilt
Pilt
Pilt
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega Business 2.5 V6 125kW "kalmer1102"

Postitus Postitas Tim »

Kui asi peale õlivahetust paremaks ei lähe(õlitule jutt)siis õlivann maha ja kõigepealt uurida,mis seisus on õlivõttur ja selle sõelfilter.Ja samas vaheta ka õlivõtturi ja õlipumba vaheline O-tihend.Kui asi paremaks ei lähe siis võib asi ka õlipumbas olla.
Olen ise selle asja läbi teinud ja sain lõpuks asja korda.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
kalmer1102
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega Business 2.5 V6 125kW "kalmer1102"

Postitus Postitas kalmer1102 »

Seda võib küll proovida.
Järgmine nädal ehk saab arvutiga vaadata kas leiab mingi vea, miks mootor nii töötab. Traadidiagnost vilgutab ainult 12 ja 32(kui mootor ei tööta).
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Opel Omega Business 2.5 V6 125kW "kalmer1102"

Postitus Postitas mardus72 »

kalmer1102 kirjutas:Sai siis käidud mereäärt avastamas, aga pikk Omega ei ole eriline maastur :oops:
Katki läks ainult parempoolne tulealune liist. Tausta jutt ei ole kohati viisakas!! :D
Mille jaoks seda nüüd vaja teha oli siis :shock: ,romurallit ei soovi proovida või,ehk saaks siis kiiremini omegast lahti
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Vasta