Opel Omega 2001a 2.6, Karl

Klubi külastajate autod. Nendest pildid ja info.
karlerik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega 2001a 2.6, Karl

Postitus Postitas karlerik »

Üks mure kummitas täna. Süütelukk ei tahtnud koostööd teha. Kas sellel samasugune mure nagu Volvodel (täpset marki ei tea), et lukku peaks õlitama, hooldama(teeninduses) sest mingi hetk on oht, et ei saagi jagu. Pusisin temaga ikka ca. 10 minutit ja lõpuks keeras(kuskil täitsa võsas olin kah veel). Paned võtma sisse ja ei anna üldse keerata nagu oleks vale võti.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega 2001a 2.6, Karl

Postitus Postitas Tim »

Tundub,et tegu kulunud süüteluku sisuga,kas muugid kulunud või mingi muu jama.
Siin teemas vastav arutelu,ehk on abiks forum/viewtopic.php?f=15&t=95" onclick="window.open(this.href);return false;
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
guits
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: 18 Okt 2006 16:07
Auto: Cadillac Catera 3,0 155kw 97a, datsunnissan patrol 2,8 gr
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda
Kontakt:

Re: Opel Omega 2001a 2.6, Karl

Postitus Postitas guits »

:twisted: ma keerasin puruks südamiku,pool sellest tuli välja , ja keeras jälle
karlerik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega 2001a 2.6, Karl

Postitus Postitas karlerik »

Sai läbi loetud see teema aga ei oskanud leida oma probleemile lahendust, kui ainult siis südamik välja ja leiutama. Käisin ka Forssis ja küsisin sealt lahendust, uusi juppe. Sealt sain ainukese lahenduse uue südamiku näol 112 eur-i. Selle versiooni puhul aga on võtmekimbus 2 võtit ja immo kohta ei osatud midagi kosta- et eks uurime kui lahti saab võetud- oli ainus lahendus nende poolt. Püüan netist veel lahendusi leida ja võibolla suhelda mõne lukufirmaga.
Guits- kas võtmega ja käe jõuga keerasid pooleks? Nii vist oht võtmest ilma jääda.
karlerik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega 2001a 2.6, Karl

Postitus Postitas karlerik »

Üle pika aja kirjutaks kah natuke... Olen olnud arvamusel, et pean sellest autost vabanema aga kuna olen ta täiesti korda teinud, siis ei taha loobuda, võtsin müügist maha ja sõidan plaanidekohaselt vähemalt aasta poolteist veel.
* Eelmise aasta lõpus lõppes laadimine, milles oli süüdi generaator, mis sai uue vastu välja vahetatud.
* Kuna suverehvid olid v'ga lõppenud, siis sai vahepeal 15 tolliste plekkvelgedega sõidetud. Pagana kole ja räämas kits näeb ta selliselt välja. Otsustasin, et uusi talverehve on niiehk-naa vaja ja milleks siis osta 15 tollised kui võiks ka 17 tolli osta. Nii saigi tehtud ja ise rahul, mulle on tähtis ka auto välimus ja 17 tollistega on auto välimus ikka väga hea.
* Ükspäev, kui sõitsin oma hobiautoga Omega järel koju(abikaasa roolis) märkasin, et differ on õline. Mis seal ikka, teenindusse aeg ja diffri tihendid vahetusse koos õliga. Rooliots sai samuti vahetatud.
* Jälle eelmise aasta lõpus, auto puterdas külmalt, lõi suitsu tagant ja haises. Diagnostikasse minek, 1-3-6 silindri süütepooli viga, sai uus asemele.
* Kuna polnud teenindusse 2 kuud asja siis pidin ise midagi välja mõtlema ja sai sillastendis käidud ja sillad paikka sätitud.
* Mõni nädal tagasi suurte külmadega kuumenes auto üle ja põhjseks oli külmunud jahutusvedelik, sai seegi vahetatud uue punase vedeliku vastu, 4-5 aastat mureta.
* Mootoriõli sai vahetatud.
* Kuna olin otsustanud, et mul pole vaja uut autot soetada, siis võtsin ette ka käigukasti õli vahetuse, mis oli tegemata jäänud. Uskumatult paremaks läks auto käitumine, veereb paremini ja käiguvahetused on mõnusalt sujuvad. Arvan, et ka kütusekulu on langenud.
Kasutaja avatar
Marcouver
Huviline
Postitusi: 1007
Liitunud: 02 Mär 2009 16:26
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega 2001a 2.6, Karl

Postitus Postitas Marcouver »

Ma arvan, et oled tubli töö ära teinud... kõik autod (ükskõik mis mark) alla 2000 aasta, isegi alla 2005 a autod juba ilgelt lagunevad. Seega kas parandad enda jaoks korda ja sõidad edasi paar aastat ilma muredeta, või ostad kohe liisingusse uue auto, kus hakkad kohe kaskosse lappima raha, ja auto liisimine. Aasta lõikes tuleb see tunduvalt kallim kui mingi vanema auto ülalpidamine, oleneb kui korralik see auto on, kõik loeb ikka sellest kelle käes auto on varem olnud.
Edu liikuriga ja tugevat närvi, igal autol on omad jamad, pea seda meeles!
Irmscher Omega 3.0 MV6
Ostan:
*Tagumist soojendusega nahkistet
*FL el. klapitavaid küljepeegleid
*Tagumist käetuge topsihoidjaga
karlerik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega 2001a 2.6, Karl

Postitus Postitas karlerik »

Üks pilt kah, et igav ei hakkaks, õhtul koduarvutist saan ehk parema kvaliteediga. Pilt
Eks ta tõsi ole, rahakott ei kannata uut kah osta ja kui vanema ca 90000km läbisõitnud säästuauto soetaks tambin ma koheselt ca 1000 euri juurde. 1000 euri võin ju bensu eest aastas rohkem maksta küll ja olen ikka võidumees. Tasuks siis kui raha oleks võtta ja soetada kohe max 40000km sõitnud peaaegu uus auto või lausa tutikas. No ja selle käimakasti õli vahetusega sain ma energialaengu ja heameelega veeren temaga edasi.
Kasutaja avatar
Marcouver
Huviline
Postitusi: 1007
Liitunud: 02 Mär 2009 16:26
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega 2001a 2.6, Karl

Postitus Postitas Marcouver »

Autol soliidne välimus ju, saad paar aastat ikka julgelt sõita kui kõik hästi läheb! :)
Irmscher Omega 3.0 MV6
Ostan:
*Tagumist soojendusega nahkistet
*FL el. klapitavaid küljepeegleid
*Tagumist käetuge topsihoidjaga
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3201
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 69 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Opel Omega 2001a 2.6, Karl

Postitus Postitas Jürts »

Minugi poolt kiitused,et alla ei andnud.Ja olgem ausad,mida uuem auto,seda kallimad jupid ja väiksem võimalus ise remontida(osata).Eks see ongi nii,et,kui ligadilogadi on,tulevad vägisi müügimõtted pähe,aga kui korras masin,siis oled õnnelik,et maha ei müünd.Ja sa proovi kasvõi mingi julla ise ära vahetada,peale seda tundub kohe,nagu läheks paremini edasi,kuigi selle julla vahetus ei mõjuta kuidagi auto sooritusvõimet :mrgreen:
Aga edu ja kõva närvi autoga ja jää ikka meie ridadesse.
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
karlerik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega 2001a 2.6, Karl

Postitus Postitas karlerik »

Kas keegi teab, kas kliimal on ka oma filter, mida peaks vahetama. Jube uduseks kisub niiskete ilmadega. Eelmise nädala tormise ilmaga pidi salliga lausa esiklaasi seestpoolt pühkima.
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3201
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 69 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Opel Omega 2001a 2.6, Karl

Postitus Postitas Jürts »

Salongifilter on,aga kliimal eraldi küll ei ole.Vaata,et sul kliima siseringluse peal ei puhu kogemata,siis tõmbab ka uduseks.
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega 2001a 2.6, Karl

Postitus Postitas Tim »

Kliima peaks just uduseid klaase ennetama,õhuniiskus kondenseerub kliima radikal.
Sügisel kasutasin mina küll klaaside kiireks kuivatamiseks ac´d,mõnekümmne sek.on esiklaas puhas,nagu esiklaasi soojendus oleks...
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Opel Omega 2001a 2.6, Karl

Postitus Postitas mardus72 »

karlerik kirjutas:Kas keegi teab, kas kliimal on ka oma filter, mida peaks vahetama. Jube uduseks kisub niiskete ilmadega. Eelmise nädala tormise ilmaga pidi salliga lausa esiklaasi seestpoolt pühkima.
Sa vaata järgi kas mitte välisõhu klapp pole kinni jäänud,seda näed kui salongifiltri välja võtad,kui ventilaator paistab siis on korras ja klapp lahti,aga see võib ka kogematta kinni jääda,sellest on juttu ka kõvasti olnud,kasuta otsingut.,parool ;jälle need udused aknad; :)
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
karlerik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega 2001a 2.6, Karl

Postitus Postitas karlerik »

seda klappi olen ma juba vaadanud ja see ilusti lahti. Mul kogu talv- aasta olnud ac peal ja ikka udune.
karlerik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega 2001a 2.6, Karl

Postitus Postitas karlerik »

Mure! Nimelt summuti tahab vahetust. Resonaatorid+ tagapütt. Autospetsialist pakub mingeid Poola resonaatoreid, mis on üle poole odavamad nt. Walkeri omadest (26,99€ Poola ja Walker 65,99€). Kas tasub neid poolakaid osta, ahvatlus on suur, saaks kaks resonaatorit ühe Walkeri hinnaga.
Mis arvate, äkki on kellelgi kogemust? Aastane läbisõit on mul ca. 12-15000km.
Vasta