Opel Omega A 2,6 CD Dual Ram, 1992

Klubi külastajate autod. Nendest pildid ja info.
tartlane
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 07 Juun 2012 22:03
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

Opel Omega A 2,6 CD Dual Ram, 1992

Postitus Postitas tartlane »

Tervist, sai ka siis endale Omega toodud. Algselt polnud üldse plaanis endale masinat tuua, kuid ühel päeval sai auto24 portaalis ringi surfatud ning sattusin selle Omega peale. Jutt oli üsna hea ning hindki väga hea. Jäi see kuulutus mind terveks päevaks painama, kuni otsustasin õhtul ära, et ahh p*rse kah, uurin, kas on alles, oligi alles. Sebisin järgmiseks päevaks siis vaatamaskäimise aja ning mulje oli väga hea ning saigi temaga adaverest Tartusse litsutud. Tee peal oli näha ka mitmeid huvitavaid loodusnähtusi (näiteks tee ääres põit tühjendavat Barutot). Teeks siis teema selleks, et saaks vajadusel abi küsida ning ka muljeid jagada. Auto sai siis toodud Adaverest väga hea hinnaga ning masin tundub üsnagi korralik olema (täna käisin näiteks ülevaatusel ja puhas leht ning mehed kiitsid väga hästi säilinud keret). Masin ise on aus ning korralik ning sellisena üritan ka mina teda hoida. Mingit jama kohe kindlasti tegema ei hakka, võibolla toonklaasi paneks ja Omega 3000 küljelaiendid kah. Peamine viga on hetkel see, et spido ei tööta ning täna sellele ka odomeeter mitte. Ilmselt on andur saba andnud, vana omanik arvas seda sama. Esimene küsimus olekski siis, et ehk keegi targem mees oskaks rääkida 2,6 mootorist. Kasvõi näiteks oma kogemusi ja muljeid. Kriitika oodatud :lol: .

Pilte laenan hetkel müügikuulutusest, sest hetkel auto suhteliselt sitane (elan linnast väljas ning maja juurde saab ainult mööda kruusateed :D). Lähipäevil vast peseb auto ära ja viskab ka mingeid uuemaid pilte üles. Siiski on masin minu käes olnud vaid alla nädala aja ning seni ajani polegi midagi väga muutunud, lihtsalt rahulikult ringi kärutanud ning ülevaatuse kuni 2013 septembrini ära teinud.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3201
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 69 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Opel Omega A 2,6 CD Dual Ram, 1992

Postitus Postitas Jürts »

Ai,kadedaks teeb!Oleks veel automaat,oleks pefecto.Kuni praeguse signumini oli just dual ram ainuke 12-st opelist,mis mul tilkagi õli ei võtnud.
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega A 2,6 CD Dual Ram, 1992

Postitus Postitas Tim »

Kena vaadata!Ja kui kere seisukord kah väga hea veel.Edu masina korrashoidmisel!
Mootor on foorumi juttude põhjal lollikindel igastahes.
Pilte vaadates...piduriõli on väga must(nagu paljudel müügikuulutuste piltidel ikka --müüate sõnul on muidugi kõik õlid on hiljuti vahetatud :lol: )

Spidokas kas mitte kah A omegal läbi abs´i ei töödanud...või on käigukastis väike el.andur?
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
tartlane
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 07 Juun 2012 22:03
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

Re: Opel Omega A 2,6 CD Dual Ram, 1992

Postitus Postitas tartlane »

Tim kirjutas:Kena vaadata!Ja kui kere seisukord kah väga hea veel.Edu masina korrashoidmisel!
Mootor on foorumi juttude põhjal lollikindel igastahes.
Pilte vaadates...piduriõli on väga must(nagu paljudel müügikuulutuste piltidel ikka --müüate sõnul on muidugi kõik õlid on hiljuti vahetatud :lol: )

Spidokas kas mitte kah A omegal läbi abs´i ei töödanud...või on käigukastis väike el.andur?
Need pildid on lihtsalt kehva kvaliteediga. Vaatasin kõik üle ning tundusid vedelikud n.ö ilusat värvi. Kere tundub esialgu tõesti nõnda hea, et kui algul oli plaan ta lihtsalt igapäeva liikuriks võtta, siis praegu võib tulla selline keiss, et ei raatsi isegi talvel sõita sellega ning jätab ta talveks garaazi, eks paistab. Peaks olema väike andur käigukasti juures. Sellest nüüd ongi mul küsimus, et kui palju täpsemalt peaks selle anduri vahetuseks lahti "lammutama". Ehk oskavad teadjamad mehed rääkida. Eelmistel masinatel kõikidel pole spidoga probleeme olnud ning seepärast ei tea ka sellest anduri vahetusest väga palju.
tartlane
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 07 Juun 2012 22:03
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

Re: Opel Omega A 2,6 CD Dual Ram, 1992

Postitus Postitas tartlane »

Vabandan topelt posti eest, kui tegin ka mõned uuemad pildid. Vihm isegi pesi masina puhtamaks.

Pilt
Pilt
Pilt Siin pildil siis ka üks iluvigadest, kindalaeka lukk on katki (suutsin ise kogemata ära lõhkuda), tuleb siis kas otsida uus kindalaegas või üritada vana korda teha. Nagu näha, on hetkel ka raadioantenn vedamata veel.
Pilt Niisama sisust pilt
Pilt Taha oleks ka matte vaja ausaltöeldes, kui kellegil peaks kuskil originaalid vedelema ning on nõus neist väikese raha eest loobuma või siis niisama mulle loovutama, oleksin väga tänulik ning võtaks hea meelega ära.
Pilt
Pilt
Pilt Uurisin ka piduriõli igaksjuhuks üle. Tundus täitsa okei olema, lihtsalt see paak, kus ta sees on, oli väljast must.
Pilt
Sai eile suuri taarakotte veetud, seega pagass veel veidikene must samuti, peaks ennast kokku võtma ja polstrid ära pesema.
Kasutaja avatar
fckernu
Huviline
Postitusi: 311
Liitunud: 09 Dets 2008 10:22
Asukoht: Tallinn-Muuga
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega A 2,6 CD Dual Ram, 1992

Postitus Postitas fckernu »

See auto oli ikka pikalt müügis ! Hind oli ka vist algul midagi üle tonni euri, mis hinnaga lõpuks kätte tuli ? Kas auto on lõplikult nüüd komplekteeritud ? Kann on autol kuidagi kõrgel, kas sinna on jälle caravani vedrud taha pandud ( borr.. ) ? Aga muidu tundub väga viis olevat :wink: Kui kastil spidoajamit koos jutmega soovid siis ma leian :wink:kui aga midagi muud :shock: siis ei sa abistada. Hetkel ei saagi aru täpselt mis vidinat sul vaja läheb? Aga edu autoga :)

Ma arvan, et siit pildilt olevat BB kirjaga asja on sul vaja, kollane osa aga käib kasti sisse. Mõni targem võib mind parandada kui eksin :wink:
Pilt
tartlane
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 07 Juun 2012 22:03
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

Re: Opel Omega A 2,6 CD Dual Ram, 1992

Postitus Postitas tartlane »

fckernu kirjutas:See auto oli ikka pikalt müügis ! Hind oli ka vist algul midagi üle tonni euri, mis hinnaga lõpuks kätte tuli ? Kas auto on lõplikult nüüd komplekteeritud ? Kann on autol kuidagi kõrgel, kas sinna on jälle caravani vedrud taha pandud ( borr.. ) ? Aga muidu tundub väga viis olevat :wink: Kui kastil spidoajamit koos jutmega soovid siis ma leian :wink:kui aga midagi muud :shock: siis ei sa abistada. Hetkel ei saagi aru täpselt mis vidinat sul vaja läheb? Aga edu autoga :)

Ma arvan, et siit pildilt olevat BB kirjaga asja on sul vaja, kollane osa aga käib kasti sisse. Mõni targem võib mind parandada kui eksin :wink:
Pilt
Hind oli ikka korralikult alla 1000e euri, vihjeks niipalju, et keskmise murutraktori eest saaks umbes 3-4 Omegat. Iluvigu ikka leidub, aga muidu tundub enamvähem komplektne. Ilmselt on ikkagi caravani vedrud taga, aga arvestades kohta, kus elan ja sealse kruusatee olukorda, siis pigem tulevad nad isegi kasuks.
tartlane
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 07 Juun 2012 22:03
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

Re: Opel Omega A 2,6 CD Dual Ram, 1992

Postitus Postitas tartlane »

Tere! Sihuke rumal küsimus, et kas äkki keegi mulle Tartus korraks kanaliga garaaži korraks ei saa laenata? Võin tasuda õlledes või siis väikeses rahasummas. Enda garaaž nimelt nädala aega veel kinni ning tahaks kiiremas korras Omegaga asja korda ajada. Tahaks spidoajami siis ära vahetada, endal uus ajam olemas, lihtsalt vaja külge visata. Ei tohiks olla eriti pikk ja aeganõudev töö.

Kirjutage PS-si vast.
Mart
MegaHabe
Klubiliige
Postitusi: 1976
Liitunud: 02 Mai 2006 13:08
Asukoht: lääne-virumaa tapa 55903622
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Opel Omega A 2,6 CD Dual Ram, 1992

Postitus Postitas MegaHabe »

Mis selle võtmega juhtus :D
Pilt
MInu õigekiri ei kuulu komenteerimisele!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=kFBVY8oH83A
tartlane
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 07 Juun 2012 22:03
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

Re: Opel Omega A 2,6 CD Dual Ram, 1992

Postitus Postitas tartlane »

megahabe kirjutas:Mis selle võtmega juhtus :D
Pilt
Pead silmas veljevõtit?:D Siiani polegi temaga midagi juhtunud, niisama vedelenud seal pagassis auto ostmisest saati. Loodaks, et vast ei pea veel lähiajal kasutama ka :mrgreen: . Muuseas võti on korralik kah, kuidagi väga imeliku nurga alt paistab ta lihtsalt pildi pealt :mrgreen: . Muide, kui kellegil veel oleks mulle korraks laenata garaazi mõistliku summa eest, siis oleksin väga tänulik. Tartus, või selle ümbruses.
tartlane
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 07 Juun 2012 22:03
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

Re: Opel Omega A 2,6 CD Dual Ram, 1992

Postitus Postitas tartlane »

Nii, ilmselt läheb masin paariks nädalaks garaazi seisma ja siis saab ta korralikult üle vaadatud. Esialgu tahaks korda teha spido. Lisaks oleks vaja sisse visata uus tagaiste (piltidelt tundub küll korralik, kuid sealt käetoe juurest leidsin ühe päris suure augu). Sena B oma vist peaks sisse sobima? Muidugi kui kuskil Tartu kandis leiduks, ostaksin ka mõistliku summa eest samasuguse istme. B Sena oma on veidi tumedam. Lisaks teha mõned värviparandused ja rooste maha hõõruda. Leidub seda täpsemalt kapoti all paaris üsnagi ebaolulises kohas. Nagu ennist siin keegi mainis, on masinal tõesti all caravani nii taga kui esivedrud, mis kusjuures tunduvad üsna uued (täpsemalt pole uurinud). Siiski kuna olen hetkel õpilane, siis hetkel kahjuks ei leidu raha, et uusi sedaani omi osta. Viimasel ajal on ka piduritesse kerge krigin tekkinud. Kui pidurdad, siis nagu kriuksub vms. Kettad ja klotsid seal all tunduvad küll jumala tutikad. Ehk on mingi kivi vahele visanud kuskil. Uut kindalaegast tahaks ka leida, pole veel leidnud siin sama värvi kindalaegast. Sai mõned 3000 jubinad ka tellitud, võibolla paneb prooviks lihtsalt külge (näiteks võre, jne). Kuigi originaalgi meeldib väga. Ühesõnaga väikesed asjad, et autot liikumas hoida, pildimaterjali kahjuks hetkel ei leia. Esialgne otsus tundub selline olema, et talve see masin vist ei näe, kuid kindel veel olla ei saa. Väga ei raatsiks nagu vanuri keret lõhkuda meie karmide ja "soolaste" talvedega :mrgreen: . Kui ta ei näe, siis ilmselt on vaja tuua mingisugune odav ja väikeste ülalpidamiskuludega diisel, aga sellest kõigest hiljem. Ahjaa, ehk kellegil leidub veel ka müügiks originaal matte?
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3201
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 69 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Opel Omega A 2,6 CD Dual Ram, 1992

Postitus Postitas Jürts »

Oot,kas sa pead silmas,et talve ei näe,kuna läheb romulasse,või siis talve ei näe,kuna paned talveks katuse alla seisma?
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
tartlane
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 07 Juun 2012 22:03
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

Re: Opel Omega A 2,6 CD Dual Ram, 1992

Postitus Postitas tartlane »

outlaw kirjutas:Oot,kas sa pead silmas,et talve ei näe,kuna läheb romulasse,või siis talve ei näe,kuna paned talveks katuse alla seisma?
Ikka katuse alla seisma :lol: . Milleks viia romulasse masinat, mis on muidu peaaegu, et täiesti korralik ja ülevaatustki veel peaaegu 1,5 aastat :lol: .
Kasutaja avatar
oskaja
Klubiliige
Postitusi: 756
Liitunud: 13 Okt 2008 17:49
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Opel Omega A 2,6 CD Dual Ram, 1992

Postitus Postitas oskaja »

otsi kuskilt teine spidoblokk (suurte numbritega) ja pane külge... vabalt võib viga blokis endas olla. Mul näiteks kiirust näitas aga läbisõitu mitte... peale vahetust töötasid mõlemad kenasti.
mhku
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 22 Mär 2008 18:35
Asukoht: Pärnu(Nv Viljandimaa)
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Opel Omega A 2,6 CD Dual Ram, 1992

Postitus Postitas mhku »

Tervist,
Kena masin on ja edu hoidmisel. Ainult see kikkis tagaots ei ole parim lahendus.Kas sul on taga 17mm traadiga vedrud. Enda omal mul saksast tuues juba 16mm universaali vedru all ja uued sai ka need pandud. Mul oli tagaots palju allpool. Nimelt sedaanil on tavaline 15mm ja tugevdatud 16mm ning universaalil 16 tavaline ja 17 tugevdatud.

Loodame, et mõõdad pikalt sellega kilomeetreid, sest A-omegat on kena vaadata.
Vasta