Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtivad)

Kõik mõtted ja arutelud klubi külalistele ja mitte klubilistele
Vasta
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3201
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 69 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jürts »

raudpats0 kirjutas:195/70 r15 naelikud talveks alla. arvatavasti vene päritolu.


suvistega olen rahul ja kes on naelikuid proovinud on ka rahul aga eks näis.


195/65 r15 on oomile talveks tiba väike.205/65r15 nii lamelli kui naelana on parajad meie teedel. olen sõitnud mõlemas versioonis ja erilist vahet polnud.
Need vene "kordiant'id" ei kõlba kassisaba alla ka.Kui siis ehk žigullile,sest kaks s***a sobivad ikka vast kokku.
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
Jürts
Omegaclub juhatus
Postitusi: 3201
Liitunud: 02 Okt 2007 19:10
Auto: omega 2,5 DTI 2002 a
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 69 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jürts »

Martink91 kirjutas: Suvel niiväga vahet polegi, aga lumi, mis pidevalt ratta ees vaalu tekitab, tõstab veidi laiema rehvi puhul paraboolselt kütusekulu.
Mul dislal 16"/17" kulu vahe terve liiter suvekatega.16" talvekad vs.17" suvekad,pool liitrit vahe.
Kleebiste omandamise,või klubiga liitumise soovi korral pöörduda minu poole läbi priva,või helistades 56643833.
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2716
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Martin »

ei viitis quatoma hakata, aga väga oluline on energija tähis. Ma ostsin sunniviisiliselt omale uued suvised rehvid veel paar nädalat tagasi.
Sama tootja sama mudel sama mõõt, kuid ühel oli kiiruseindeks T teisel V ja nende energia vahe oli B-B vs. D-E
EDIT: http://www.hankookmasters.ee/ee/suvereh ... =undefined" onclick="window.open(this.href);return false; minul on Kinregy eco, seal on terve hunnik erinevaid rehve, mis on sama mark, mudel ja suurus, kuid mingi pisiasi, nagu kiirusindeks mõjutab tohutult rehvi ökonoomsust.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas raudpats0 »

Jürts kirjutas:
raudpats0 kirjutas:195/70 r15 naelikud talveks alla. arvatavasti vene päritolu.


suvistega olen rahul ja kes on naelikuid proovinud on ka rahul aga eks näis.


195/65 r15 on oomile talveks tiba väike.205/65r15 nii lamelli kui naelana on parajad meie teedel. olen sõitnud mõlemas versioonis ja erilist vahet polnud.
Need vene "kordiant'id" ei kõlba kassisaba alla ka.Kui siis ehk žigullile,sest kaks s***a sobivad ikka vast kokku.


minu masinal all olevad on igatahes etemad kui kasutatud pastlaid osta.ja garantii 2 aastat. tulid ka odavamad kui meie oma proti pastlaid osta.

20 tuhandese läbisõiduga midagi hullu neis avastanud pole.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Talveks peaks kiiruse index olema 160-200km/h selles vahemikus ja muster mis viskab välja seda loppa. Pole mõtet võtta kitsast rehvi millel on siga kõva segu, muidu ei ole üldse pidamist. Saed ennast igale poole sisse. 205 on minimaalne mõõt ja 215 või isegi 225 maksimaalselt millega talvel uhada. 235 on juba lai ja kipub kurvides otse minema kui lopp all on, minu Westlake m+s kippus nii tegema. Et saavutada normaalses hinnaklassis rehv oma rahakoti pihta ning samas saada ka okei kvaliteeti siis 15 tollisele miskit sellist: 205/65/15 või 205/60/16.... Paraku peab arvestama ka profiili paksust sest ebaühtlase paksusega lumi raputab meie autode veermiku ka. Rehv on esimene mis selle augu või mügariku vastu võtab. Mida kõrgem profiil seda suurem tõenäosus, et see mats haiutatakse rohkem rehvi peale laiali. See on minu subjektiivne arvamus. Mis puutub rehvi tootjasse siis valik on igal ühel erinev, siiski jään arvamusele et meie lopases talves sobib ideaalselt Hakapelita 2 ja vist oli ka 4 millel on hea kuusepuu effektiga muster. Miinus on see et ta on liiga pehme ning veel üks miinus et neid ei toodeta enam...isegi kasutatult on need OK rehvid. Hea grip aga kiirem kulumine.
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
GertK
Huviline
Postitusi: 763
Liitunud: 16 Nov 2011 16:52
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas GertK »

Nokian rs1 olid ha väga head rehvid aga ka kahjuks enam ei toodeta.
● 5866 5966
Mercedes-Benz ML350 06' [761BBX]

Wir Rasen Nicht, Wir Fliegen Tief :twisted:
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Selle järeltulija peaks olema Nokian R
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2716
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Martin »

Miks inimesed võtvad rehve äärmiselt ekstreemsete tingimuste järgi, kuhu nad ise suurt kunagi ei satu? Vaadake meie teid ja tänavaid talvel. On väga vähe sellist teed, kus oleks 1+cm lumekiht või jää. enamjaolt sõidetakse puhtaks sõidetud teedel, kus asfalt väljas. Need ühed korrad, kui algul lumi maha tuleb ja teed lükkamata on, on sõidu ajast nii väike protsent ja enamusel autojuhtidel lööb alt nkn kõhu lahti, et kiiresti liikuda ei saagi. Siitkohalt ütleks et arvestades meie teede puhtust, siis naast on suhteliselt mõttet ivesteering, kui sa just tõesti maal ei ela ja igapäevaselt 1+km jäätunud teed nühkima ei pea. Rehvi laius on enamjaolt maitse asi, kuid 205 miinimumiks pidada on ka veider. Mida kitsam rehv seda paremini lööb ta "lobjaka" laiali. Alla 195e laiune rehv hakkab pigem surema juba auto raskuse tõttu, sest omega on paratamatult raske liikur.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Adi King
Huviline
Postitusi: 309
Liitunud: 15 Apr 2008 20:01
Asukoht: Saaremaa, Kuressaare
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Adi King »

Saares hommikuti 6 aegu tööle minnes talveti, 30+cm lund, teed lükkamata pärast 35km linnasõitu suur maantee lükkamata, suht vägev on sõita nii iga aasta :D lõdri sees sõitmiseks on mudugi parim valik lamell, ise ka selle fänn rohkem. :mrgreen:
Opeli fänn
BMW e60 530d 170kw.
Kasutaja avatar
Faric
Klubiliige
Postitusi: 1295
Liitunud: 19 Juul 2012 22:56
Asukoht: Tartu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Faric »

Martink91 kirjutas:Miks inimesed võtvad rehve äärmiselt ekstreemsete tingimuste järgi, kuhu nad ise suurt kunagi ei satu? Vaadake meie teid ja tänavaid talvel. On väga vähe sellist teed, kus oleks 1+cm lumekiht või jää. enamjaolt sõidetakse puhtaks sõidetud teedel, kus asfalt väljas. Need ühed korrad, kui algul lumi maha tuleb ja teed lükkamata on, on sõidu ajast nii väike protsent ja enamusel autojuhtidel lööb alt nkn kõhu lahti, et kiiresti liikuda ei saagi. Siitkohalt ütleks et arvestades meie teede puhtust, siis naast on suhteliselt mõttet ivesteering, kui sa just tõesti maal ei ela ja igapäevaselt 1+km jäätunud teed nühkima ei pea. Rehvi laius on enamjaolt maitse asi, kuid 205 miinimumiks pidada on ka veider. Mida kitsam rehv seda paremini lööb ta "lobjaka" laiali. Alla 195e laiune rehv hakkab pigem surema juba auto raskuse tõttu, sest omega on paratamatult raske liikur.
Ma elan maakolkas, suurema maanteeni on 2km kruusa, küll riigitee kruus ja mingil sulamishetketel kipub see tee järvejääks muutuma, ja aegajalt kipub teehoole hilinema. Siis kuidagi vaja maanteeni välja rammida. Omegat polegi saand korralikus lumes proovida e34 tds touring lsd oli supertank
Ja maanteedel kui keskel laiutab lörtsiriba siis möödasõites lõikab kitsas selle lörtsi kiirelt läbi, lai kipub uisutama.
FL 2.5DTI 680TLG, FL TDS 457BCI, FL 2.2i
X5 E53 3.0D 314TNB
W202 c200 2.2TDI 099MFM
LC HJ60 27ZMJ
Plus Mõned korralikud Sierrad
schmidt
Huviline
Postitusi: 97
Liitunud: 27 Jaan 2007 19:00
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas schmidt »

See on jah alati teema olnud, et linnades ja nende läheduses elavad inimesed ei suuda kuidagi aru saada, et inimesi elab üle kogu eesti.
Minu elukohas on juhtunud suuremate lumesadudega nii, et sahk tuleb alles lõuna paiku.
Kevadel, kui kordamööda sulab ja külmetab, on mul näiteks 15km täielik jääväli suure trassini.
Ilma naastudeta suht mõeldamatu elu. Kui kunagi tallinnas elasin, siis ühe talve proovisin lamellidega hakkama saada. Ei ole nendega ka linnas midagi teha, kui liikumise ajad on sellised, et soolapasandajad pole jõudnud veel üle käia.
Signum 2,8 V6
Astra 1,7 CDTI
Kasutaja avatar
Ove
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 08 Okt 2011 22:17
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Ove »

Minu maakodu Pärnumaal, sissesõidutee 1 km üle lageda tuisuvälja.

Pilt
ovetegemised.wordpress.com
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Jospa »

Sa ei saa öelda, et rehvi laius on maitse asi. Pigem sõidumugavuse ja ohutuse asi.185 laius omegale alla - ma ei kujuta ettegi kas sellist mõõtu tohib Omegale alla panna, ilma et kütuse kulu trassil ei suureneks. Kuna meie talved on enamasti loppa täis ( eelmine aasta nii küll ei olnud ) siis mega laia rehviga sa ikka stabiilsust ei saavuta. Naast on see mis ikka hoiab suunda tee peal, ülipehme seguga ei tee mitte kui midagi jää peal. Samas ei ole naastudest kasu kui sõidad paksus lumes. Enamus rehvid millest siin räägitud ei olegi ekstreemsuse jaoks mõeldud vaid ONGI meie tingimuste jaoks, optimaalsus. Kusjuures enamus teed ongi meil puhtad, probleem on väike asulates kus vallal ei ole raha et teid puhtana hoida - samas ise elan Tartu südalinnast 1-2min kaugusel ja olen kogenud olukorda kus koju ei saanud sest auto ei läinud lumest läbi. SIISKI...tuleb tõdeda et palju ka sõltub rooli ja istme vahelisest tihendist- :)

Ove pildi kohta: WTF :D ja läksid ikka proovima bemmiga?! Mul paneks isegi jeebiga sealt läbi minnes kukalt kratsima :D
2.0 100kw Omega pre
3.0 155kw MV6 Omega pre
3.0 155kw V6 Omega pre
3.0 160kw CRD Jeep GC
2.5DTI 110kw fl
2.5 131kw/48kw Hybrid RAV4
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2716
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Martin »

Ärge minust valesti aru saage. Elan ise ka enamjaolt maal, kuid 2/3 kodanikest elavad asulates, kus teed on puhtad ja trassilt välja ei satu, minu jutt oli just neid inimesi arvestades võetud, sest neid inimesi on oluliselt rohkem, kui maal elavaid. Lugedes "soovitusi" tekkib tunne nagu kõik peaksid endale traktori ostma, sest linnas jääb mõnikord lumekoristus sahk tund aega hiljaks. Ja vähe on neid kes peavad lumes sumpama. Eelmine talv polnud lundki õieti. Rehvi valik ei ole selline, et kõigil peab olema maximum traktor, tuleb valida kasutajale kõige optimaalsem. Paraku senised soovitused on vaid "heavy duty" teemalised ja neile kes tegelikult vajaksid midagi lahjat, neile optimaalse valiku infot ei jõuagi. Paralleel on umbes selline, et laelambi vahetuseks tuleb komision moodustada.
schmidt kirjutas: ühe talve proovisin lamellidega hakkama saada. Ei ole nendega ka linnas midagi teha
Mis jutt see on? Naast ongi lamell millel naastud sees. Naast on ainult kiilasjää puhul kasulik/vajalik ja tema effekt lumel või palja asfaldi peal ei suurene.
Tuleb valida kasutus piirkonnale optimaalseima turvisega rehv, mitte 10a. vanad hakkapelita ühed, mis on aja tõttu kivikõvaks kuivanud.
Tagaveolisel tuleb LSD/veojõu kontroll kasuks, ma jään teinekord suverehviga oma kergelt konarliku õue peale ka muru kraapima.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Kasutaja avatar
Ove
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 08 Okt 2011 22:17
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Jutunurk(räägi millest tahad,kuid foorumireeglid kehtiva

Postitus Postitas Ove »

Hooga lendad sisse ja annad minna. Kui kinni jääd, siis kaevad välja ja tagurdad hoovõttu maa tarvis vähe tagasi. Fotol kakkus lihtsalt risti vähe ja siis oli kõik ka, kohale jõudsin ikka :D Pilt muidugi aastast 2012, rohkem pole sellist lund olnud vist, omegaga pole kunagi kinni istunud. Tulles rehviteema juurde, siis naelu olen tarvitanud juhul, kui need autoga ostes kaasa tulevad. Ise ostan tavaliselt lamellid, erilist vahet ei näe.
ovetegemised.wordpress.com
Vasta