Jutud mootoriõlidest

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Has tänanud: 13 korda
Been tänatud: 1 kord
Kontakt:

Jutud mootoriõlidest

Postitus Postitas mardus72 »

Vanas foorumis oli,kuid praeguses foorumis polegi teemat,kus arutada mootoriõlidest,et kes mida kasutab ja mis on hea ning milline mitte.
Teeme siis otsa lahti ja tekitab ka uues foorumis sellekohase teema.
Andke siis teada,kes millise õliga sõidab.
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Has tänanud: 13 korda
Been tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Jutud mootoriõlidest

Postitus Postitas mardus72 »

Mul kohe üks küsimus.
Kuna mul on mootorist arvestatav õlileke,tõenäoliselt plokikaanetihendi vahelt,siis kuna remonti hetkel veel ette võtta ei saa,otisin odavamaid täissünt õlisid mida sisse valada.Siiani olen kasutanud BP Visco5000 5w-40.
Kuna ei taha ka poolsündi peale minna,siis leidsin koha,kus kasutatakse Lotos õlisid.
Et siis mida sellest kaubamärgist arvata.http://lotosoil.ee/
Leidsin palju kiitvaid hinnanguid netist,aga miskit negatiivset silma ei jäänud.Teadaolevalt pidi ta kasutama BP baasõlisid ja ka tootma ja pakendama BP-le ning vist ka Shelli ja statoilile.Kõik sertifikaadid ja autotootjate tunnustused on olemas.Kas on kellelgi isiklikke kogemusi antud tootjaga.
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
grimreaper

Re: Jutud mootoriõlidest

Postitus Postitas grimreaper »

Lotose õlidest pole midagi kuulnud, kuid enda Omegal on Motorexi täissünt õli. Seda olen kasutanud juba mitmeid aastaid. Keegi selle õli kohta oskab öelda midagi?

Mul ka lekkis õli vahepeal, aga õlifiltri vahelt. Äkki sul sama jama.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: Jutud mootoriõlidest

Postitus Postitas Tim »

Kui jaanuaris külmaks läks ja hommikune käivitamine üsna nutune oli,siis vahetasin poolsünt.mootoriõli lotose täissünt.õli vastu välja.Külmkäivitus -25 ´c läks palju kergemaks igastahes.
Miinuspooleks aga täissünt.õliga see,et mul hüdrotõukurid läbi omadega ja nüüd soojade ilmadega,töösooja mootoriga on väike tiks kohati sees.Ju see õli nüüd nii vedel on,et kulunud tõukurid hakkavad tiksuma.

Sõbral isa kasutab diisel focusel juba aastaid lotose õlisid ja paistab,et hea kraam on.Eelmise aasta lõpus sõber tõi soomest 50L õlitünni ja saan tema käest hea hinnaga 5w-40 õli,~4€L.Põhimõtteliselt kui huvi on siis peaks seda õli ka teistele edasi müüa saama.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
petzp
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 01 Jaan 2008 02:48
Asukoht: Tartu

Re: Jutud mootoriõlidest

Postitus Postitas petzp »

Eluaeg olen sõitnud maailmakuulsate õlifirmade nagu Mobil1, Valvoline jt. kallite täissünteetiliste 5W-50 õlidega. Sügisel panin proovi mõttes traktorite poolsünteetilise õli Eurol 10W-40 sisse ja siiani pole laiali lennanud. Õli täitis Omegal nõutava kvaliteediklassi ära ning karteritäis maksis 200 EEK, milleks maksta rohkem?
meduus
Huviline
Postitusi: 530
Liitunud: 23 Sept 2009 15:59
Asukoht: Tallinn

Re: Jutud mootoriõlidest

Postitus Postitas meduus »

mardus72 kirjutas:Mul kohe üks küsimus.
Kuna mul on mootorist arvestatav õlileke,tõenäoliselt plokikaanetihendi vahelt,siis kuna remonti hetkel veel ette võtta ei saa,otisin odavamaid täissünt õlisid mida sisse valada.Siiani olen kasutanud BP Visco5000 5w-40.
Kuna ei taha ka poolsündi peale minna,siis leidsin koha,kus kasutatakse Lotos õlisid.
Et siis mida sellest kaubamärgist arvata.http://lotosoil.ee/
Leidsin palju kiitvaid hinnanguid netist,aga miskit negatiivset silma ei jäänud.Teadaolevalt pidi ta kasutama BP baasõlisid ja ka tootma ja pakendama BP-le ning vist ka Shelli ja statoilile.Kõik sertifikaadid ja autotootjate tunnustused on olemas.Kas on kellelgi isiklikke kogemusi antud tootjaga.
Lotos on normaalne sama mis shell kuna tootmis tehas peaks neil üks olema.Endal tiksub üks s80 2.9 benz lotose 5w40ga.
Paljud kasutavad neid õlisis just hinnapärast aga pole ka kuulnud et keegi kurdaks.Põllutehnikas lotos juba eestis vist päris levinud kraam.
Sõidukite kliima/ konditsioneeri täitmine ja kontroll Tallinnas.

56997null0seitse
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Has tänanud: 13 korda
Been tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Jutud mootoriõlidest

Postitus Postitas mardus72 »

Tore,siis seekord läheb ka minu omegasse lotos 5w-40 täissünt http://www.starcar.ee/index.php?page=153
Müügihind on sellel 5,11€ L.
Kui äkki meie foorumis veel huvilisi on Tartu kandis,kes sama õli sooviks siis võiks üritada klubile mingisuguse allahindluse sebida seal.http://www.starcar.ee
Andke teada.
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Zoa

Re: Jutud mootoriõlidest

Postitus Postitas Zoa »

Positiivsed kogemused OMV (0w-30; 0w-40; 5w-40) ja Teboil 5w-40 õlidega.
Omegas on pikalt tiksunud Teboil Gold 5w-40, eelviimased 2 õlivahetust on kasutusel aga Agip 5w-40 (90EEK/L), pole vahet Teboilist.
Viimasel õlivahetusel on sisse pandud aga GM 5w-30.

Aga ega ma s'ttagi aru ei saagi, mis on parem või mitte, mootor ei tiksu ühegagi ja kõiki õlisid sööb mootor 15 000km circa 1L jagu, kuna masin juba tubli läbisõiduga, siis mõtlesin, et GM 5w-30 jääbki tema jaoks, kuni ise peremees olen.
Kasutaja avatar
risto002
Klubiliige
Postitusi: 420
Liitunud: 10 Veebr 2010 13:00
Auto: Nissan Patrol Y61
Asukoht: Tallinn/Aruküla/Klooga
Has tänanud: 6 korda
Been tänatud: 12 korda

Re: Jutud mootoriõlidest

Postitus Postitas risto002 »

mardus72 kirjutas:Tore,siis seekord läheb ka minu omegasse lotos 5w-40 täissünt http://www.starcar.ee/index.php?page=153
Müügihind on sellel 5,11€ L.
Kui äkki meie foorumis veel huvilisi on Tartu kandis,kes sama õli sooviks siis võiks üritada klubile mingisuguse allahindluse sebida seal.http://www.starcar.ee
Andke teada.
miks sa sealt võtad võtta ikka otse maale toojalt AS rivor
http://www.rivor.ee/firmast.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.rivor.ee/tooted_lotos_lisa.html" onclick="window.open(this.href);return false;
kunas mull üle maja naaber toob seda õli maale siis minu pere masinad kulgevad päris mitu aastat sellel õlil ja märdeainetel
Omega B 2,0 100kw sedaan manuaal+LSD
Nissan Patrol Y61 3.0TD 4WD
Omega B-FL 2,5tdi 110kw automaat+LSD
Opel rekord E1 2,0s automaat
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Has tänanud: 13 korda
Been tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Jutud mootoriõlidest

Postitus Postitas mardus72 »

Võtaks küll,aga sellel Tartus esindust pole.
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Omega3

Re: Jutud mootoriõlidest

Postitus Postitas Omega3 »

Selline küsimus,et kas kõik omegad tarvitavad täissünt õli või peab mõnele mootorile teist tüüpi oli sisse valama?
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: Jutud mootoriõlidest

Postitus Postitas Tim »

Omega3 kirjutas:Selline küsimus,et kas kõik omegad tarvitavad täissünt õli või peab mõnele mootorile teist tüüpi oli sisse valama?
Sõitsin vahepeal 10w-40 õliga ja pole midagi juhtunud,esimene õilvahetus(vist oli esimene)oli 15w-40(lühikest aega)ja siiamaani mootor töötab.Mootor 100kw.
Täisünteetilist õli võid siis mureta kasutada,kui kõik õlilekked on likvideeritud,muidu raiskad niisama raha.

Kui nüüd üldiselt omegatest rääkida,siis ikka selline õli mis vastab tehase poolt antud mootorile ettenähtud õli sertifikaatidele jne.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Lepa

Re: Jutud mootoriõlidest

Postitus Postitas Lepa »

Mul omegas sees Motul 10w-40.
Leprechaun

Re: Jutud mootoriõlidest

Postitus Postitas Leprechaun »

Minu 100kw ecotecis voolab Visco5000. Siiani olen küll rahul sellega. Paar aastat tagasi sai mootor ettenähtust kõvasti rohkem kuuma ilma igasuguste tagajärgedeta (jahutus vent andis otsad ja ei pannud seda kohe tähele :shock: ). Ei tea küll, kas mootori päästis keskmisest kallim õli või midagi muud aga igajuhuks kasutan seda õli edasi. Igastahes tookord hakkas temperatuuri seier langema alles 10min peale soojenduse ja puhurite põhja lükkamist :D
smurfike

Re: Jutud mootoriõlidest

Postitus Postitas smurfike »

Omega3 kirjutas:Selline küsimus,et kas kõik omegad tarvitavad täissünt õli või peab mõnele mootorile teist tüüpi oli sisse valama?

alates 150 000 läbisõidust on soovitatav minna üle poolsünt õlile kuna mootor ei ole enam nii tihe.
Vasta