Ecoteci mootoritule ja jõnksutamise kamm

Elektroonika jamab - anna teada
Vasta
Aare

Ecoteci mootoritule ja jõnksutamise kamm

Postitus Postitas Aare »

Kaaskannatajad aidake.

Mootor töötas eilseni ideaalselt. Täna teeb õhtu läbi sellist pulli, et tühikäigul foori taga lööb mootori tule (elektroonika tuli) põlema. Tühikäik muutub võibolla vähe lonkavaks. Hakkad sõitma, kustub tuli ära, kuid teeb kiirendades paar kõvemat jõnksu (samal ajal tuli kustub) ja sõidab normaalselt. Koode pole. Tuli ei jää ka põlema, pole püsiv viga. Järgmise foori taga kordub. Siis on mingi veerand tundi vahet ja hakkab uuesti.

Kas ma peaks ootama, kuni kood tekib? Üritasin mitut moodi, aga tuld püsivalt põlema ei saanud. Kas on mingi lihtsam väljapääs?

Edit: uusi küünlaid, juhtmeid, tühikäigumootorit, umbes karterituulutust jms lihtsaid vigu ärge pakkuge, need on kõik korras, auto oli mõned kuud tagasi mootoriremondis, kus said kõik asjad puhastatud-vahetatud-kontrollitud (pärast sõitis nagu uus).
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32

Re: Ecoteci mootoritule ja jõnksutamise kamm

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Pane ka kirja mis mootor ja mis aastaga tegu

Kui tule põlema lööb jääb kood ECU sse ja seda on võimalik sealt ka lugeda.
Must tyhikäigumootor, seguklapp
lambda sond või vaakum kamm vms.Diagnoosi ei paneks kohe.

Omal oli häda kogu aeg vaakumiga sest hiired ja rotid närivad neid voolikuid raisk, juhtmeid jne.Pesa oli vasaku logari taga, sealt tuli terve suur koti täis vahtkummi kuubikuid välja, nii 2 kui ka 3 soonega juhtmeid.Sama poole suunatuli ka tiiva peal ei põle kuna juhtmed on ära näritud ja pesasse tassitud ja voodertatud seal.

Nuta või naera juures aga no on värdjad.
sonyc

Re: Ecoteci mootoritule ja jõnksutamise kamm

Postitus Postitas sonyc »

Mul oli sama jama ning veaks osutus metsas õhulugeja.Võid proovida nii,et võta õhulugejal juhtmed küljest ja mine tee üks sõit,mootori tuli jääb aga siis pölema kuid loodetavasti ei trikita mootor enam.Saad kontrollida niiviisi.
nibiru
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 08 Juun 2009 18:27
Asukoht: Nõo-Tartu

Re: Ecoteci mootoritule ja jõnksutamise kamm

Postitus Postitas nibiru »

Mul olid masinal sarnased sümptomid kunagi ammu. Samuti pani fooride juures seistes mootoritule põlema ja mootori töö muutus natuke. Sõitma hakates kustus tuli ära. Vigade kontroll näitas õhulugeja viga. Aga tegelik viga oli hoopis kahe või kolme pihusti tihendis. Tihendid olid halvasti, ja sealt sai lisaõhku. See ajas õhulugeja segadusse. Uute tihenditega ilusti kokku ja töötab. Mul tekkis see jama veidi aega peale plokikaane remonti.
Omega 2.0 100kw ´94
Chrysler Grand Voyager 3,8 AWD ´97
Aare

Re: Ecoteci mootoritule ja jõnksutamise kamm

Postitus Postitas Aare »

Nii, tegin loomkatseid ja tulemusi eriti pole. NN kirjaklambritestis tuli nii segaseid "koode", millega ma ei osanud midagi teha ja mis tabelis ei sisaldu
(96 aasta auto).

Midagi sellist
10
1
10
10
......

Test algab ja lõpeb normaaloludes kood 12-ga (vilks paus vilks vilks). Midagi ei saa aru :roll: , sest testi algust nagu ei näidanudki, vaid asus oma 10neid peksma.

Vahepeal tahtis tühikäigul ära kooleda. Võtsin garaazist siis ühe kasutatud õhukulumõõtja (MAF), mis kunagi sai aju jampsi pärast vist asjata vahetatud ja vahetasin prooviks ära, senini mingi 10 km sõitis veatult. Tegu muidu selle Forsi odava õhukulumõõtjaga (vist mingi 1300 eeki maksis). Probleem esineb üldjuhul kuuma mootoriga ja avaldub tühikäigul.

Pihustasin kõik võimalikud sisselaske õhulekke kohad brake cleaneriga üle, kuid mingeid reaktsioone ei järnenud (st lekkeid pole).
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32

Re: Ecoteci mootoritule ja jõnksutamise kamm

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

10= 0

10 1 10 10 3 =103
jullo

Re: Ecoteci mootoritule ja jõnksutamise kamm

Postitus Postitas jullo »

10 1 10 10 = 0100 Tegemist standardse EOBD veakoodiga. Alates 96a on need kasutusel. Ka siin Foorumis on nende kohta tabel olemas: http://enos.itcollege.ee/~pnigola/EOBD.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

0100 - Mass air flow (MAF) sensor/volume air flow (VAF) sensor - circuit malfunction
Aare

Re: Ecoteci mootoritule ja jõnksutamise kamm

Postitus Postitas Aare »

Nüüd saan aru. Kuna auto peal (ise auto 96) oli enne miksipärast 94 a aju (95 see muutus) ning seal juhtus imelikke asju, siis ma vahetasin ära mootori juhtmestiku, aju ja väntvõllli anduri korrektsete vastu. Aga koode vaatasin vanast harjumusest.

Kuna mul oli eelmise aju lolluste pärast (veakoodid korras asjade kohta) üks korras MAF kapis olemas, siis vahetasin lihtsalt prooviks ringi ja probleemid kadusidki (vähemalt 2 päeva pole enam midagi paha teinud).

Aga vihjetest oli abi. Tänan 8)
Vasta