Jälle need udused aknad

Interjööri & Eksterjööri puudutavad postitused
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Tim »

Sa ei taha teada :lol: ...seal kindalaeka all.
Pilt
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Jospa »

Tim jagab piiti päris korralikult nende vaakumite pealt, aita mind ka. Voolikud kõik ilusasti omal kohal keskonsooli taga olevas plokis, kõik need defrostid ja jutud, keeran seda et saaks akna peale, jalgadele või näkku, vahet pole - mingi süsin käib küll aga ei tea kas siis tüüsid omadega läbi, ei muuda tuule suunda noh!! Pean sõitma nii et puhur on neljanda astmel, et natuke kas või tuuleklaasile läheks. Omegaownersist ei saanud s********** abi, kapoti all vaakumtorud kõik küljes, isegi teipisin veel kinni - arvates et nii kõva vaakum, et tõmbab liigendi kohtadelt õhku sisse. See suur sise-välis õhu klapp töötab, kuulen isegi kus klapp käib pauguga kinni jne:D või noh selline väiksem mütsatus. - Probleemo on jah selles, et vahet pole kuhu ma keeran seda - kõikjale puhub sama mood, samas aga kuulda on et susin toimub jne.
chjan
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas chjan »

keegi siin rääkis, et jalamatid all märjad..
Mul oli tänu neile just probleem.
Lahendus matt mis on ala pealt kumm ja alt selline poroloon oli üleni märg. Põhimõtteliselt terve auto põhi oli vett täis kumm takistab veel üles tulla kuid poroloon kaalub meetrise tüki kohta 10kg rohkem kui kuivana.
vee tekke põhjuseks taga istujate jalgade all olev vee ära voolu augud.
vana omanik oli põhja veidi mõlki saanud ja vesi sealt enam ei jooksnud kusagile vaid aina juurde.
Vaadake enda matid ka üle, sest sealt võib teil niiskuse korral tekkida elektri jamade anomaalia :)
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Tim »

chjan kirjutas:Lahendus matt mis on ala pealt kumm ja alt selline poroloon oli üleni märg. Põhimõtteliselt terve auto põhi oli vett täis... vee tekke põhjuseks taga istujate jalgade all olev vee ära voolu augud.
vana omanik oli põhja veidi mõlki saanud ja vesi sealt enam ei jooksnud kusagile vaid aina juurde.
Vaadake enda matid ka üle, sest sealt võib teil niiskuse korral tekkida elektri jamade anomaalia :)
Mul oli sama jama,autoga kraavis käidud ja põhja alt kummipunn kadunud ja mürasummutusmatt vett silmini täis imenud.Teine jama oli selles,et eelmine klaaasivahetaja oli kehva tööd teinud ja kunde pool alumine klaasi serv liimist lahti ja sadas vihma sisse. :evil:
Jospa kirjutas:Tim jagab piiti päris korralikult nende vaakumite pealt, aita mind ka.
Selle koha pealt ei oska aidata.Olen tähele pannud,et erinevate aastakäikude omega b´del on see õhusuunamise sümboolika erinev.Nt.´94a.masinal on õhu suunamiseks esiklaasile vaja nupp paremale alla keerata aga mingi ´96+a.(vist)peab nupp üleval keskel asendis olema.Vanas foorumis oli see nupu-voolikute "skeem"olemas,silmselt oled juba korduvalt asja kontrollinud.
Iseasi,kuskohast see susin tuleb,kui vastava vaakumklapi membraan läbi,siis armatuur maha ja uus asemele...ka võib miskine kolmik vaakumvoolikute vahel lekkida jne.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
rohelineomega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas rohelineomega »

Minu Omegal läksid aknad seistes uduseks.Ma panin autose niiskuseimeja kotikese.Nüüd on aknad seistes puhtad ja saab kohe sõitma minna.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Jospa »

Tim kirjutas:
chjan kirjutas:Lahendus matt mis on ala pealt kumm ja alt selline poroloon oli üleni märg. Põhimõtteliselt terve auto põhi oli vett täis... vee tekke põhjuseks taga istujate jalgade all olev vee ära voolu augud.
vana omanik oli põhja veidi mõlki saanud ja vesi sealt enam ei jooksnud kusagile vaid aina juurde.
Vaadake enda matid ka üle, sest sealt võib teil niiskuse korral tekkida elektri jamade anomaalia :)
Mul oli sama jama,autoga kraavis käidud ja põhja alt kummipunn kadunud ja mürasummutusmatt vett silmini täis imenud.Teine jama oli selles,et eelmine klaaasivahetaja oli kehva tööd teinud ja kunde pool alumine klaasi serv liimist lahti ja sadas vihma sisse. :evil:
Jospa kirjutas:Tim jagab piiti päris korralikult nende vaakumite pealt, aita mind ka.
Selle koha pealt ei oska aidata.Olen tähele pannud,et erinevate aastakäikude omega b´del on see õhusuunamise sümboolika erinev.Nt.´94a.masinal on õhu suunamiseks esiklaasile vaja nupp paremale alla keerata aga mingi ´96+a.(vist)peab nupp üleval keskel asendis olema.Vanas foorumis oli see nupu-voolikute "skeem"olemas,silmselt oled juba korduvalt asja kontrollinud.
Iseasi,kuskohast see susin tuleb,kui vastava vaakumklapi membraan läbi,siis armatuur maha ja uus asemele...ka võib miskine kolmik vaakumvoolikute vahel lekkida jne.
Ei hakka mina armatuuri maha võtma, see susin ei ole kogu aeg, ainult siis kui keerad õhusuunamis nuppu, naljakas on see, et puhur töötab täis võimsusel ( aste 4 ) aga keskelt puhub normaalselt ja paremalt ka aga vasakult nõrgalt, juu siis mingi klapp ei sulgu, vahel on selline tunne, et...#?**=)(/&&¤%&¤/&%#" :evil: , vaatan uuesti need torud üle ja kui ei aita siis las ku...... olla. mingi päeva ma ei viitsi küll stressirohkeks teha ja armatuuri maha võtta ning teine et kokku panna. palju see niiskusekogumis kotike maksab, mõtlesin korra et viskan polstri alla neid samu kuulikesi, mis on seal kingakarbis aga nii oleks ka nõme.
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas mardus72 »

Jospa kirjutas:
Tim kirjutas:
chjan kirjutas:Lahendus matt mis on ala pealt kumm ja alt selline poroloon oli üleni märg. Põhimõtteliselt terve auto põhi oli vett täis... vee tekke põhjuseks taga istujate jalgade all olev vee ära voolu augud.
vana omanik oli põhja veidi mõlki saanud ja vesi sealt enam ei jooksnud kusagile vaid aina juurde.
Vaadake enda matid ka üle, sest sealt võib teil niiskuse korral tekkida elektri jamade anomaalia :)
Mul oli sama jama,autoga kraavis käidud ja põhja alt kummipunn kadunud ja mürasummutusmatt vett silmini täis imenud.Teine jama oli selles,et eelmine klaaasivahetaja oli kehva tööd teinud ja kunde pool alumine klaasi serv liimist lahti ja sadas vihma sisse. :evil:
Jospa kirjutas:Tim jagab piiti päris korralikult nende vaakumite pealt, aita mind ka.
Selle koha pealt ei oska aidata.Olen tähele pannud,et erinevate aastakäikude omega b´del on see õhusuunamise sümboolika erinev.Nt.´94a.masinal on õhu suunamiseks esiklaasile vaja nupp paremale alla keerata aga mingi ´96+a.(vist)peab nupp üleval keskel asendis olema.Vanas foorumis oli see nupu-voolikute "skeem"olemas,silmselt oled juba korduvalt asja kontrollinud.
Iseasi,kuskohast see susin tuleb,kui vastava vaakumklapi membraan läbi,siis armatuur maha ja uus asemele...ka võib miskine kolmik vaakumvoolikute vahel lekkida jne.
Ei hakka mina armatuuri maha võtma, see susin ei ole kogu aeg, ainult siis kui keerad õhusuunamis nuppu, naljakas on see, et puhur töötab täis võimsusel ( aste 4 ) aga keskelt puhub normaalselt ja paremalt ka aga vasakult nõrgalt, juu siis mingi klapp ei sulgu, vahel on selline tunne, et...#?**=)(/&&¤%&¤/&%#" :evil: , vaatan uuesti need torud üle ja kui ei aita siis las ku...... olla. mingi päeva ma ei viitsi küll stressirohkeks teha ja armatuuri maha võtta ning teine et kokku panna. palju see niiskusekogumis kotike maksab, mõtlesin korra et viskan polstri alla neid samu kuulikesi, mis on seal kingakarbis aga nii oleks ka nõme.
Vaata kõigepealt üle kapoti alt salongifiltri tagant,kas välisõhuklapp on ikka lahti,enne kui armatuuri lammutama hakkad.Põhiline kurjajuur peitub siiski seal,et see klapp jääb kinni
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Samas võid ka salongiradika torusid katsuda, et mis nagu üldse seal toimub, et kas korralik ringlus on.

Sul on seal veel aasadega traadid nuppude taga ja vaakumklappe igas suunas jagamas, et ma ei oska muud öelda, et kui head pusimist.
Kasutaja avatar
Jospa
Klubiliige
Postitusi: 3806
Liitunud: 31 Mai 2007 22:42
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas Jospa »

Tänud, kes viitsisid kaasa mõelda - välisõhuklapp töötab ilusasti, radika torud on kuumad , eks näha ole mis saab kindel on see et armatuuri maha ei hakka ma võtma. Las jääb see kellegile teisele klubilistest avastada, kellegi teise auto peal.
o:mega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas o:mega »

Nädalavahetusel sai omal ka villand higistest klaasidest. Kiskusin paremalt poolt lahti ja pilt, mis avanes oli etteaimatav. Servomootor tegi oma tööd ausalt. Aga puudu oli see nublakas mida lükata. Suht nõrgalt ehitatud see nurk seal. Helisummutus ja plekk on seal päris segavad detailid. Panin siis klapi täiesti suletud asendisse s.t. alla lõpuni välja ja nüüd tundub et klaasid ei higista enam. Nagunii pole kunagi aru saanud, milleks seda siseõhku hea oleks kasutada.
yro
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas yro »

o:mega kirjutas:... Nagunii pole kunagi aru saanud, milleks seda siseõhku hea oleks kasutada.
Diiselauto sappa sattudes olen mina küll kasutanud. Vähemalt ei kärva salongi ära.
arkst
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas arkst »

Mul ka udutavad. NImelt tankisin augustis kliima freooni täis ning kliima töötas. Millest võib viga olla, et enam ei tööta. Kliima on kõige parem talvel kasutamiseks, kuna see ajab salongist niiskuse välja, mis ongi peamiseks udutamise põhjuseks. Mul ei põlenud juhi poolne elektroonilise temp näiduk kliimal. Arvasin, et pirn on läbi. Nüüd, kus kliima läpetas töötamise, hakkas see tuli iseenesest põlema. Mingi kala on sisse jooksnud. Kus võiks viga otsida.
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas mardus72 »

arkst kirjutas:Mul ka udutavad. NImelt tankisin augustis kliima freooni täis ning kliima töötas. Millest võib viga olla, et enam ei tööta. Kliima on kõige parem talvel kasutamiseks, kuna see ajab salongist niiskuse välja, mis ongi peamiseks udutamise põhjuseks. Mul ei põlenud juhi poolne elektroonilise temp näiduk kliimal. Arvasin, et pirn on läbi. Nüüd, kus kliima läpetas töötamise, hakkas see tuli iseenesest põlema. Mingi kala on sisse jooksnud. Kus võiks viga otsida.
kliima lõpetab töötamise kuskil -5 kraadi juures,ehk siis lülitab kondipumba välja.Kui on välistempi andur vigane,ja ei näita õigeid andmeid,siis ka kliima ei pruugi töötada
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas kait »

Kirjutan siis ka natuke.

1. kui suvel ac välja lülitada siis peabki klaasid uduseks lööma, see on normaalne sest vesi hakkab ac radika pinnal õhku aurustuma. Mingit viga sellest ei ole ja vee äravool sellepärast umbes ei pruugi olla.

2. Ac-s ei kasutata freooni!

3. Umbes alla +5 kraadi lükkab ac kompressori tagant ära. See on selline juhtimisloogika. Alati on võimalus, et ac on külmainest tühjaks jooksnud ja ei tööta sellepärast.

4. 1 põhjus, miks sõites, eriti just maanteel, talvel klaasid uduseks lööb on see, et klaasi pinda jahutatakse intensiivsemalt ja klaasi temperatuur langeb, seega tekib ka kondensatsioon kergemini.
arkst
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Jälle need udused aknad

Postitus Postitas arkst »

Kas tahate väita, et talvel ei ole võimalik kliimat tööle saada. Hmm. Teistel markidel on küll võimalik. Kus tuleb siis see teade ka, et talvel lase vahel kliima kompressoril töötada. Kuidas ma saan seda lasta töötada, kui see ei hakanud mul isegi 10 kraadi juures oktoobris tööle. Lasin kontrollida augustis kogu kliima süsteemi, ning vaakum toimis. Muidu poleks lastudki külmainet sisse. Samas, kui oktoobris olid aknad udused, siis ac sisse panemisel kadus kiirelt udu klaasidelt kogu salongist.
Vasta