mure soojaga

Interjööri & Eksterjööri puudutavad postitused
kaupok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

mure soojaga

Postitus Postitas kaupok »

mureks selline probleem et juhipoolt ei tule aknale ja jalgadele sooja, kõrvalistujapoolele tuli, kuidagi nõrgalt ka tuleb seda õhku sealt üldse, pesin just äsja ka radikad "omastarust" läbi, kas on kuskil soojaõhukraanid või on selle vaakumiga jama seal, sellega mis klappe reguleerib.
auto on 95 aasta omega caravan, 2.0 100kw manuaal
meeleldi võtaks abi vastu
haier
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: mure soojaga

Postitus Postitas haier »

Mismoodi see pesemine välja nägi? Vaakumvoolikud ikka kinni kõik korralikult?
kaupok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: mure soojaga

Postitus Postitas kaupok »

pesin läbi mõlemad radikad äädikalahusega, salongiradikal tuli see läbi nii üht kui teist pidi, vb sai midagi valesti tehtud, kas see mõjutab seda et üheltpoolt tuleb ja teiselt mitte? vaakum voolikud pead ei anna et kõik kinni, kuna pole vaadand sinna armatuuri alla, kuid paistab et nuppu keerates töötavad klapid/suunajad
kaupok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: mure soojaga

Postitus Postitas kaupok »

aga küsimus siis selle kohta, kui ma pesin seda läbi, on õige et kui ühest torust valan sisse ja siis tuleb teisest välja, siis ta läbi käib sealt radikast?, ei tea kas tervest radikast just, aga käis läbi kuskilt.
haier
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: mure soojaga

Postitus Postitas haier »

Kaua sa loputasid? Ma enda oma solgutasin mingi tund aega, või isegi rohkem, ennem kui puhas oli. Ja veenduma peaks ka ikka, et ringlus oleks terves radikas, ja kõigis radika torudes.
kaupok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: mure soojaga

Postitus Postitas kaupok »

selles asi et ma ei võtnud seda maha, tegin kapotialt seda
kas selline võimalus on ka et ei toimeta enam vaakumi najal toimiv klapp mis sooja juhib??? kus see klapp on?
sooja tuleb näole mõlemapoolele, jalad ja klaasid on juhil külmad
haier
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: mure soojaga

Postitus Postitas haier »

Kahtlen, et kapoti alt selle korralikult puhtaks üldse saab. Klappide kohta kahjuks ei oska öelda. Kui puhub soe näkku, siis peaks ka soe puhuma aknale ja jalgadele, kui suunamisklapid korralikult liiguvad.
kaupok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: mure soojaga

Postitus Postitas kaupok »

kui aega tekib siis võtan selle salongist maha ja loputan korralikult, kuid huvitas just see kas mingi klapp on seal salongis ennem radikat, mis mõjutab sooja liikumist sinna. ega muidu ei saa teada kui ise vast maha ei võta.
on kellegil esinenud samasuguseid sümptomeid, et poole soe ja pool külm. ja mis selle vastu aitas???
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: mure soojaga

Postitus Postitas Tim »

haier kirjutas: Kui puhub soe näkku, siis peaks ka soe puhuma aknale ja jalgadele, kui suunamisklapid korralikult liiguvad.
Seda arvan minagi,kui juba mingis asendis sooja puhub(kas on ikka KUUM õhk?)siis viga vaakumiga juhitavates suunamisklappides.
Kas salongi radikal on mõlemad torud umb.ühtemoodi kuumad?

Minu masinal nt.on viimasel ajal esinenud selline asi,et kiirendamisel kaob ainult jalgadele suunatud õhuvool praktiliselt ära.Kui autol hoog juba üleval,siis taastub ka jalgadele suunatud õhuvool.
Huvitav on see,et kiirendamisel peaks ju vaakum niigi suurenema.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
kaupok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: mure soojaga

Postitus Postitas kaupok »

kuuma ei tule, kui pesin radikaid läbi siis sõitsin vahepeal golfiga, sealt tuli kuuma, mul ei anna nagu kuuma välja, ütleme nii et soe kõrvalistujapoolt ja õrnalt leige, mitte väga külm- juhipoolt.
torud proovin katsuda omme üle, kui ulatab kuidagi sina vahele
kapoti alt parandasin täna ka ühe vaakumvooliku ühenduse teibiga ära, ei saand aru et paremaks oleks läind, see on seal süütemooduli kõrval mul, must karbike, kuhu läeb sisse kaks plastikvoolikut ja üks pistik. ühel oli ühendusekummil pragu sees, lappisin ära- mille jaoks see üldse seal on, mõjutab see seda klappide kupatust üldse?
kaupok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: mure soojaga

Postitus Postitas kaupok »

Uurisin salongi seda klappi mis regullib sise ja välis õhku, seal filtri juures. Hoob töötab vaakumiga, kuid klapp oli täitsa all ja üles ei tulnud. Äär oli seal korpusetaga kinni, tõmbasin selle üles, praegu on kinnises asendis, tagasi eriti ei taht minna lahti, arvatavasti mingi asi paigast ära. Selle pean vist kindalaeka eemaldamisega korda ajama, siis pääsen ligi.
Muidu proovisin koha peal, tühikäigul, ootasin et temperatuur tõuseks kõrgemaks, näitekst 90 kraadinii jõudis siis tuli soojemat, kui 92 jõudis tuli veel paremat:D Hoides pöördeid 1500 kuni 2000 peal siis andis kohe kuuma.Samas, kui temperatuur püsiks sõites ka sellel tasemel siis oleks arvestatav soojus olemas. Sõites langeb selle kriipsuni mis on 90 allpool, ma ei tea kas see on siis 85 või 87.5 kraadi
Juhipoolt tuleb õhku natuke lahjemalt, see tähendab nõrgemalt!!!
Kuhu on maetud see koer, kes viib sõidu ajal temperatuuri alla? Kas termostraat on siis 88 kraadi oma? Sinna on eelmise omaniku poolt vist uus pantud. Miks ta kohapeal ei ole sellel tasemel? Peab vist papijupi ette panema esimesele radikale prooviks. Siin kui tuiskas üks reede siis sõidu ajal oli temp sinna 90 kanti peaaegu. 10km oli sõitu, eks tuiskas radiaarori vahed kinni.

Jagage aga arvamusi.

Muudetud lugejasõbralikumaks!!!
Viimati muutis kaupok, 13 Dets 2011 23:45, muudetud 1 kord kokku.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: mure soojaga

Postitus Postitas Tim »

See,et temp.ei püsi koguaeg 90´c peal on üldiselt termostaadi viga.Tee kõigepealt see asi korda,siis alles salongiradika kallale.

Siseõhu ringluse klapp peabki norm.asendis olema alumises asendis aga see,et ta sul nupuvajutuse peale ei toimi nii nagu vaja on on natuke pahasti.Eriti jamaks läheb siis kui see klapp kinnisesse asendisse jääb,siis on sul klaasid udused ja aslongis pole värsket õhku.
Siin teemaarendus siseõhu klapi toimimise kohta(lehekülje lõpus). forum/viewtopic.php?f=15&t=157&hilit=j% ... d&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
kaupok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: mure soojaga

Postitus Postitas kaupok »

seljuhul peaks ma panema veidi kangema termostraadi arvatavasti? kellegil pole mingit kasutatud odavamalt anda, poes kallis hetkel mu jaoks, seda ei saa see kuu küll lubada endale.
kas papitükk poleks ajutine lahendus sellise asja vasta,
aga kas termostraat ei peaks ka siis kohapealkäies jahutusvedelikku läbi juhtima selle temperatuuri juures millele ta tehtud on, nt 88 ma tean on mingid?
omme teen papiproovika, pool radikat kinni ja eks näis, ventikad hakkavad 95peal jahutama ja jahutavad 90ni ära
o:mega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: mure soojaga

Postitus Postitas o:mega »

Ole hea inimene kaupok! Loe ja jäta ühe vanamehe jutt meelde. Esiteks! Ära ise mõtle välja viise, kuidas autot remontida (mitte parandada). Selleks on mõned päris targad inimesed väga palju vaeva näinud. Teiseks! Kui foorumist nõu küsid ja seda ka saad, siis mille pagana pärast sa seda küsid kui ei talita selle järgi. Kolmandaks! Kui sul raha kohe üldse ei ole siis vaheta see olemasolev auto millegi sellise vastu, millest sul jõud üle käib. Miks pead tervele maailmale teada andma, et vaene oled ja ei jõua isegi 10€ termostaati osta. Ja veel üks asi. Kasuta kirjavahemärke ja suuri algustähti. Teise klassi Eesti keeles õpetatakse seda. Üsna raske on aru saada mida tahad öelda. Tänan tähelepanu eest!
kaupok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: mure soojaga

Postitus Postitas kaupok »

o:mega kirjutas:Ole hea inimene kaupok! Loe ja jäta ühe vanamehe jutt meelde. Esiteks! Ära ise mõtle välja viise, kuidas autot remontida (mitte parandada). Selleks on mõned päris targad inimesed väga palju vaeva näinud. Teiseks! Kui foorumist nõu küsid ja seda ka saad, siis mille pagana pärast sa seda küsid kui ei talita selle järgi. Kolmandaks! Kui sul raha kohe üldse ei ole siis vaheta see olemasolev auto millegi sellise vastu, millest sul jõud üle käib. Miks pead tervele maailmale teada andma, et vaene oled ja ei jõua isegi 10€ termostaati osta. Ja veel üks asi. Kasuta kirjavahemärke ja suuri algustähti. Teise klassi Eesti keeles õpetatakse seda. Üsna raske on aru saada mida tahad öelda. Tänan tähelepanu eest!
Palun südamest vabandust et uurin teiste arvamust ja tahan teada mis asjast arvatakse.
Mina parandan oma autot sellises järjekorras ja sellisel viisil nagu heaks arvan. Kui ei ole hetkel raha, et osta siis ei ole, pole ju raske aru saada. Ostan siis kui saan. Parandan siis kui saan. Vähemalt on mingi idee antud ,samas ei julge öeldagi et aega pole ka hetkel, ei tea mis sellest veel arvad? Ma ei saa aru miks peab ilkuma hakkama.
Kust selle termostraadi veel 10 euroga saab, huvitav?
Ära solvu Lp. vanamees, kuid leian et see oli teist nõme sekkumine. Ja mis see nüüd andis, oled endaga rahul? Või rikkusin ma mingeid reegleid või seadusi? Pean kooli minema? Tasuvama töökoha otsima? Kuna sulle ei sobi minu meetodid. Minu jaoks on see foorum koht kust saada nõu, ideid, abi ja näpunäiteid. Sinu jaoks on see terve maailm, nagu sa väidad. Elus on muid asjugi kui omega, raha kulub ka lastele ja elamisele, mitte ,et olen vaene ja pean auto ära vahetama kui ei jõua ülalpidada. Ole moderaator või ole kapten Trumm, mul ükskõik, nutma ei hakka kui saan siin foorumis mingi karistuse enese õigustamise eest. Õeldakse, et küsija suupihta ei lööda, siin seda keegi siiski teeb.
Tänan siitpoolt ka tähelepanu eest!
Vasta