Salongipuhur ei tööta juhi pool

Elektroonika jamab - anna teada
Vasta
tfw
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 14 Veebr 2015 23:44
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Salongipuhur ei tööta juhi pool

Postitus Postitas tfw »

Tere sõbrad.

Pöördun teie poole oma murega (eriti talvisel ajal on see suureks probleemiks :D ).

Nimelt puhub minu autos esiklaasile juhi poolt ainult külm õhk. Kõrvalistuja pool on korras nii, et igasugused soojendusradikad jne võib välistada.

Olen teadlik, et Omegal kontrollib kogu seda puhurimajandust mingisugune vaakumsüsteem ja tõenäoliselt peitub viga seal.

Põhjus miks ma selle teema aga tõstatasin on see, et ma tahaksin teada kuidas seda parandada saaks? Kas ma pean terve armatuurlaua välja võtma, et ligi pääseda või piisab kõigest kaitsme välja vahetamisest vms? Tunnistan, et olen täielik võhik sellel alal :)
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Salongipuhur ei tööta juhi pool

Postitus Postitas raudpats0 »

fl puhul servomooorid kah võivad otsas olla. pre fl tavaliselt vaakumipuudus või servod otsas.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
tfw
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 14 Veebr 2015 23:44
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Salongipuhur ei tööta juhi pool

Postitus Postitas tfw »

Mul on pre-face (95. aasta oma). Mis seda vaakumipuudust põhjustab? Kuidas ma saaksin servomootorit vahetada? Mis selleks teha tuleks?

Pole enne Omegat niimoodi teadlikult lammutanud kahjuks, et tunneks seda süsteemi seal... Olen lihtsalt tuimalt tükkideks hakkinud ja siis ei olegi tähele pannud, mis elu seal armatuurlaua all käib :D
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2716
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Salongipuhur ei tööta juhi pool

Postitus Postitas Martin »

95 on pliidinuppudega ventilatsioon, ehk siis taga on ainult vaakum voolikud. Vaakumvoolikud võivad mõrades olla kõige tõenäolisemalt. Lisaks võib mõra kaudu sisse tõmmata õhuniiskust, mis praeguste külmadega ära jäätub. Võib jäätuda ka vaakumite juhtnupp või kraanide süsteem. Servomootoreid selle aja isenditel minu meelest üldse polnud.
kas vaakumite puhul mingit hoovastiku ka oli, seda ma ei mäleta, aga hoovastike süsteemi puhul võib hoovastik ise ka ära laguneda. Kliiimaautomaatiku puhul on paaril korral juhtunud, et hoovastik vajab veidi kokku pressimist, sest laguneb pidevalt laiali.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Salongipuhur ei tööta juhi pool

Postitus Postitas raudpats0 »

Martink91 kirjutas: 25 Jaan 2018 06:08 95 on pliidinuppudega ventilatsioon, ehk siis taga on ainult vaakum voolikud. Vaakumvoolikud võivad mõrades olla kõige tõenäolisemalt. Lisaks võib mõra kaudu sisse tõmmata õhuniiskust, mis praeguste külmadega ära jäätub. Võib jäätuda ka vaakumite juhtnupp või kraanide süsteem. Servomootoreid selle aja isenditel minu meelest üldse polnud.
kas vaakumite puhul mingit hoovastiku ka oli, seda ma ei mäleta, aga hoovastike süsteemi puhul võib hoovastik ise ka ära laguneda. Kliiimaautomaatiku puhul on paaril korral juhtunud, et hoovastik vajab veidi kokku pressimist, sest laguneb pidevalt laiali.
Kliimaga on servod ka.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
Kasutaja avatar
Martin
Klubiliige
Postitusi: 2716
Liitunud: 24 Dets 2012 14:00
Auto: 3.5 Bi-turbo+1,8 Omega A+1.9TDi Saab 95+Kawasaki ER-6n
Asukoht: Keila/Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Salongipuhur ei tööta juhi pool

Postitus Postitas Martin »

95 ei olnud kliimat veel miniteada. Ära aja konditsioneeri ja kliimat segamini.
53917831 Diagnost
võtmed viewtopic.php?f=23&t=13081
varuosad viewtopic.php?f=23&t=15038
tööriistad viewtopic.php?f=49&t=13534
guits
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: 18 Okt 2006 16:07
Auto: Cadillac Catera 3,0 155kw 97a, datsunnissan patrol 2,8 gr
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda
Kontakt:

Re: Salongipuhur ei tööta juhi pool

Postitus Postitas guits »

mu dti sama pull juhipoole aint külma :?:
tfw
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 14 Veebr 2015 23:44
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Salongipuhur ei tööta juhi pool

Postitus Postitas tfw »

Nii - alles nüüd talve lõpus sain mahti probleemiga sügavamalt tegeleda. Ja lahendus oli tegelikult üsnagi kerge - lihtsalt pidi ühte hoovastikku liigutama. Juurdepääs sellele tundub olevat sarnane sellele, kui tahta vahetada salongi soojendusradikat - sisselõige tuleb teha suht sama koha juurde (muidugi peegelpildis sellega ehk siis juhi jalgade juurest):
https://www.upload.ee/image/8278959/kau ... esized.jpg

Seal tuleb liigutada pildil äramärgitud "kangi" noole suunas. See hoovastik töllerdas mul seal üsna vabalt - korras asja puhul peaks see olema aga suht tugevalt kinni. Tõenäoliselt on seda hoovastikku liigutav elektrimootor kutu (EHK SIIS TEGELIKU PARANDUSE JAOKS EI PIISA VAID HOOVASTIKU LIIGUTAMISEST MAX SOOJUSE ASENDISSE, VAID TULEKS ÄRA VAHETADA IKKAGI SEE MOOTOR VÕI KONTROLLIDA VÄHEMALT SEDA KAS MOOTOR SAAB VOOLU KÄTTE! see hoovastiku liigutamine on rohkem hädaabinõu külmaks ajaks :) ).
https://www.upload.ee/image/8278974/kyl ... mments.jpg

Tegelikult liigub see "kang" veel natukene edasi, kuid kuna see töllerdab seal vabalt, siis viimasesse asendisse ta ise pidama ei jää. Selleks ma panin porolooni tüki selle hoovastiku pulga vahele (pole pildil näha), et seda ära fikseerida. Kindlasti saaks teha seal ka mingit omaloomingut nipukatega vms, aga porolonitükk oli mul kohe käepärast võtta. Pildil näidatud asendis puhub muidugi juba arvestatavat sooja, nii et kui suurt leiutamisesoovi pole siis peaks sellest juba piisama:
https://www.upload.ee/image/8278998/soe ... mments.jpg

Pilte ei saanud kahjuks korralikult üleslaadida, sest "Sinu pildid võivad olla maksimaalselt 800 pikslit kõrged." (tegelikud mõõtmed pildil on laius 800 ja kõrgus 450 - ehk siis on see veateade topelt retarded, sest isegi laius vastaks nõutud suurusele rääkimata kõrgusest :D )
guits
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: 18 Okt 2006 16:07
Auto: Cadillac Catera 3,0 155kw 97a, datsunnissan patrol 2,8 gr
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda
Kontakt:

Re: Salongipuhur ei tööta juhi pool

Postitus Postitas guits »

sinna muudmoodi ei pääse ligi, kui kirvega :roll:
tfw
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 14 Veebr 2015 23:44
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Salongipuhur ei tööta juhi pool

Postitus Postitas tfw »

Nii robustselt sa muidugi hakkima ei pea nagu minul seda tehtud on. Üsna korraliku tulemuse saab sedaviisi, kui talitad selles teemas näidatud meetodil: http://omegaclub.org/viewtopic.php?f=33&t=1275

Esimesel postitusel on siis hea kasutaja "eedu32" piltidel näidanud, kuidas saaks seda teha.
Alaripri
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 28 Veebr 2013 18:08
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Salongipuhur ei tööta juhi pool

Postitus Postitas Alaripri »

Kas sama kohapeal asub ka fl kliimal see kang?
Alaripri
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 28 Veebr 2013 18:08
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Salongipuhur ei tööta juhi pool

Postitus Postitas Alaripri »

Ei oska keegi öelda? Fl versioonil jama, et ei puhu juhi pool üldse sooja, ei jalgadele, ei keskele ega aknale. Teisel pool kõik ok.
Alaripri
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 28 Veebr 2013 18:08
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Salongipuhur ei tööta juhi pool

Postitus Postitas Alaripri »

Väike uuendus. Jälgisin seda õpetust : https://www.omegaowners.com/forum/index ... c=122571.0

Oli minulgi see hoob lahti tulnud pesast, lisaksin omaltpoolt veel niipalju, et mootorit ei pea laiali võtma, saab selle hoova ka käsitsi kobades kinni tagasi. Panin kinni tagasi aga miskipärast mul see mootor ise ei tööta. Lükkasin käsitsi hoova alla ja hetkel puhub ainult sooja. Kokku pannes ei saanud seal ka nagu midagi valesti teha...
guits
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: 18 Okt 2006 16:07
Auto: Cadillac Catera 3,0 155kw 97a, datsunnissan patrol 2,8 gr
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda
Kontakt:

Re: Salongipuhur ei tööta juhi pool

Postitus Postitas guits »

krt, cateral mul sama jama, et ei puhu
Vasta