Õõtshoova asendiandur xenon tulede jaoks

Elektroonika jamab - anna teada
Vasta
Jyrka
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Õõtshoova asendiandur xenon tulede jaoks

Postitus Postitas Jyrka »

Terv,

Kuna Vectraklubis on orig xeno süsteemidega PUPU, siis küsin teie käest :D

...nimelt said hangitud orig xenon tuled. Teatavasti on nendel tulesisesed steppermootorid tulede reguleerimisks. Kuna õõtsa asendiandurid on ka Omegate seas uskumatult defitsiitsed tükid ja uusi ostma ma kindlasti ei hakka, siis küsiksin, kas keegi teist on selle asendianduri tööpõhimõttega tuttav?

Haynes manuaal mind targemaks ei tee ega guugel pole ka seni toitnud. Vectra B asendiandurid on kolme juhtmega. Julgen pimesi oletada, et üks on 12V, teine on ground, aga mis impulsid/pinged seal kolmandas küll liikuda võiksid?

Minu idee on imiteerida asendiandurite signaali, et vähemalt saaks ise salongist tulesid reguleerida.. Seega.. kui kellelgi on midagi tarka sekka öelda, siis andke palun tuld :)
olzz
Huviline
Postitusi: 114
Liitunud: 15 Jaan 2006 17:22
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Õõtshoova asendiandur xenon tulede jaoks

Postitus Postitas olzz »

Jyrka.

Säästa enda ja teiste juhtide närve. Xenon, isetehtud reguleerimine--need asjad ei käi kokku. Kui käid ringrajal s6itmas v6i ehitad näituse tarbeks autot, siis muret pole.

Iga kord pimedal ajal vannun, kui keegi insener on ehitanud endale ise xenonid ja need 6000K valgusvihud häirivad meeletult vastutulijaid.

Soovitan kontakti v6tta leedust varuosade importijatega. Foorumis on nii mõnigi mees väitnud, et saab leedust toodud OEM varuosi poolmuidu :)
Kui rahaga kitsas, siis keera tuled norm asendisse TÜV punktis ja keera sisse Nightbreaker pirnid.


//Olzz
Jyrka
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Õõtshoova asendiandur xenon tulede jaoks

Postitus Postitas Jyrka »

Just selliseid postitusi ma kartsingi...

Vastavate õõtshoobade + asendiandurite hankimine oleks ilmselgelt parim lahendus, kuid mispärast peaks korrektselt reguleeritud tuled pimestama? Valgus on lõigatud perfektse joonega ning nii palju on mul silma küll, et taibata, kusmaalt on valgusvihk kaasliiklejaid häiriv.

Auto on suvises vedrustusseades ülijäik - õõtsade liikumine kere suhtes on minimaalne. See kahandab veelgi orig süsteemi otstarbekust.

Niisiis, olgu selle teema põhirõhk asendiandurite tööpõhimõttes mitte selles, miks peaks/võiks minema originaalsüsteemi teed. Olgu lisatud, et teemakohase auto väljalaskedaatumid on sellised, mis automaatset kõrgusreguleeringusüsteemi kasutama ei kohusta.
Kasutaja avatar
reims86
Huviline
Postitusi: 1107
Liitunud: 26 Jaan 2009 11:05
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Õõtshoova asendiandur xenon tulede jaoks

Postitus Postitas reims86 »

Endale käib see samuti tõsislet pinda, et a-la miks sa seda teed no krt mind ei huvita kah tihti mismõttega, samuti lihtsalt tahaks teada kuidas on parem seda teha :)

Aga teemasse, et sul praegult on tavalised laternad ees, mida saad salongist regullida? Ja xenod mis ette tulevad on D2S seljuhul laternataga on kõrgus reg mootor, mis sobib ka xenon laternale taha ja salongist krudimine säilib ju seljuhul, et mina läheneks selle nurgaalt :)
Omega FL 2,5 TDI 2002, Navara D40 2010a 8) , Audi A4 2,5TDI 1999a,
Jyrka
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Õõtshoova asendiandur xenon tulede jaoks

Postitus Postitas Jyrka »

No deal!

hetkel on järgipistetav 3 juhtmega regulaatormootor, kuid xeno tulel on integreeritud 4 juhtmega steppermootor, mida niisama lihtsalt tööle ei saa. Seepärast ma sooviksingi ära kasutada orig kontrollereid ja neile asendianduri signaali imiteerida.

Variant oleks tulede korpustesse augud lõigata ja stepperid tavaliste regulaatoritega asendada, aga need tuled on way liiga väärtuslikud, et neile nuga sisse lüüa :roll:
ahti22
Huviline
Postitusi: 909
Liitunud: 17 Okt 2010 13:34
Asukoht: Türi
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Õõtshoova asendiandur xenon tulede jaoks

Postitus Postitas ahti22 »

Pilt
Ehk on sellest joonisest abi.
http://www.google.ee/imgres?start=99&hl ... s:100,i:37" onclick="window.open(this.href);return false;
See muidugi vectra b xenoni skeem
Jyrka
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Õõtshoova asendiandur xenon tulede jaoks

Postitus Postitas Jyrka »

tänud.. Haynes´is on sama info olemas :P https://dl.dropbox.com/u/11874369/vecu/ ... C_0514.jpg

ma lootsin just selle peale, et keegi on ehk selle asendianduri hingeeluga lähemalt tuttav :P
ahti22
Huviline
Postitusi: 909
Liitunud: 17 Okt 2010 13:34
Asukoht: Türi
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Õõtshoova asendiandur xenon tulede jaoks

Postitus Postitas ahti22 »

http://askpete-hella.com/tag/xenon/" onclick="window.open(this.href);return false;
siin ka mingit juttu
Kasutaja avatar
offkicker
Huviline
Postitusi: 145
Liitunud: 03 Juun 2011 16:01
Asukoht: Põlva/Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Õõtshoova asendiandur xenon tulede jaoks

Postitus Postitas offkicker »

olzz, närvi ajavad need inimesed kes tavalisele reflektoriga tulele keeravad xenoni külge...see pimestab jubedalt, selle eest võiks ja peaks iga policeman kohe korduvale saatma (paraku nad seda eriti ei tee)
korras ja reguleeritud luuptuledega ei ole mingit probleemi

mul endal on tehase xenon ja see andur õõtsa küljes on katki...ei leia kuskilt uut (või kasutatud)
Ω 2.2 DTI 2000a / Ω 2.5 TD 1999a / Ω 3.0 1998a / Ω 2.5 DTI 2003a / A6 1.9tdi / A6 quattro 2.5tdi / Insignia 2.0 CDTI 2009a
M: 2.0DTI ja 2.5DTI osadeks
Kasutaja avatar
Tomzz
Administraator
Postitusi: 2266
Liitunud: 24 Jaan 2010 12:13
Auto: Ainult head autod😎
Asukoht: P.ä.r.n.U
Tänanud: 91 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Õõtshoova asendiandur xenon tulede jaoks

Postitus Postitas Tomzz »

Oleks samuti huvitatud kus neid jullasid saab :)
Old Opels Never Die,They Just Go FASTER!
Y32SE + LSD manu/3,2 ATM /3.0 manu
Ketas007
Klubiliige
Postitusi: 303
Liitunud: 27 Okt 2006 08:13
Asukoht: kaugel tallinnast 30km
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Õõtshoova asendiandur xenon tulede jaoks

Postitus Postitas Ketas007 »

offkicker kirjutas:olzz, närvi ajavad need inimesed kes tavalisele reflektoriga tulele keeravad xenoni külge...see pimestab jubedalt, selle eest võiks ja peaks iga policeman kohe korduvale saatma (paraku nad seda eriti ei tee)
korras ja reguleeritud luuptuledega ei ole mingit probleemi

mul endal on tehase xenon ja see andur õõtsa küljes on katki...ei leia kuskilt uut (või kasutatud)
defka mul on aga ei müü :twisted:
omega caravan MV6 97a 3.0l 155kw
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Õõtshoova asendiandur xenon tulede jaoks

Postitus Postitas kait »

Mis jutt see nüüd on, et pole saada?? Kas siis margiesindus enam ei paku neid?? :roll:
Jyrka
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Õõtshoova asendiandur xenon tulede jaoks

Postitus Postitas Jyrka »

Taskukohane hind on märksõnaks... Esindus pakub ikka.
Jyrka
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Õõtshoova asendiandur xenon tulede jaoks

Postitus Postitas Jyrka »

Taskukohane hind on märksõnaks... Esindus pakub ikka.
Vasta