K: Haiuim

Heli ja videotehnikaga puudutavad postitused
Vagabond
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K: Haiuim

Postitus Postitas Vagabond »

Tekib küsimus et mida see haiuim endast siis kujutab? Olen kuulnud et BMW peal on see telefoni jaoks, GPS jne. Aga kas sellised ka autoraadiot toetavad? Probleem endal selline et garaažist välja tagurdades kus oli väga madal lagi murdsin auto antenni ära, antenn ise küll jäi terveks kuid pesa puruks ja pole seda antenni enam kuhugi panna. Nüüd kus raadiot mängib ainult linnades sees sooviks midagi ikkagi peale hakkata sellega ja jäid silma need nii öelda uimed ja mõtlesin et kui see raadiot peaks toetama siis miks paigalda uus pikk ja inetu antenn kui saab sellega läbi.
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Haiuim

Postitus Postitas kait »

Väga lihtne-haiuim on veel inetum :D (kui pole tehase poolt paigaldatud lisaga)
Vagabond
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Haiuim

Postitus Postitas Vagabond »

kait kirjutas:Väga lihtne-haiuim on veel inetum :D (kui pole tehase poolt paigaldatud lisaga)
Selge :)
Vagabond
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Haiuim

Postitus Postitas Vagabond »

Ehk tuleb kellegilt veidi sisukamat ja täpsemat vastust? :)
Andreas0110
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Haiuim

Postitus Postitas Andreas0110 »

Et ei peaks panema miskit hiuime vms kere külge, siis paiguta kuskile raaadio sisevõiemndi või kuidas iganes seda nimetatakse. Näiteks minu omegal on tagaaknalaua katte all selline karp, et ühtegi antenni ega asja ei ole.
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Haiuim

Postitus Postitas kait »

Andreas0110 kirjutas:Näiteks minu omegal on tagaaknalaua katte all selline karp, et ühtegi antenni ega asja ei ole.

Et selles suhtes sa nüüd eksid väheke. See "karp" võimaldab tagaklaasi soojenduse elementi antennina kasutada.
Oomiposs
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Haiuim

Postitus Postitas Oomiposs »

Nägin Viljandis ühte haiuimega omegat. Sedaan oli ja seisis ükskord seal turuhoone parklas kus sularahaautomaat on. Ei ütleks, et ei sobinud.....
Q-tok
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Haiuim

Postitus Postitas Q-tok »

Kellele ema, kellele tütar.. ! :)

Kuid minu isiklik arvamus on selline, et üldiselt on Omegale see haiuim rõve ;)
Andreas0110
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Haiuim

Postitus Postitas Andreas0110 »

kait kirjutas:
Andreas0110 kirjutas:Näiteks minu omegal on tagaaknalaua katte all selline karp, et ühtegi antenni ega asja ei ole.

Et selles suhtes sa nüüd eksid väheke. See "karp" võimaldab tagaklaasi soojenduse elementi antennina kasutada.
Ahsoo, siis liiga keerukaks läheks universaalile see ehitus ja aretus. Ma pole sellesse süvenend eriti :wink: .

Võimalus oleks ka mingi kaabel katusepolstri vahele nügida, et levi ikka parandab arvatavasti.
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Haiuim

Postitus Postitas kait »

Andreas0110 kirjutas:
kait kirjutas:
Andreas0110 kirjutas:Näiteks minu omegal on tagaaknalaua katte all selline karp, et ühtegi antenni ega asja ei ole.

Et selles suhtes sa nüüd eksid väheke. See "karp" võimaldab tagaklaasi soojenduse elementi antennina kasutada.
Ahsoo, siis liiga keerukaks läheks universaalile see ehitus ja aretus. Ma pole sellesse süvenend eriti :wink: .

Võimalus oleks ka mingi kaabel katusepolstri vahele nügida, et levi ikka parandab arvatavasti.

:roll:
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Haiuim

Postitus Postitas Tim »

Andreas0110 kirjutas:Ahsoo, siis liiga keerukaks läheks universaalile see ehitus ja aretus
Universaalil(minuteada siis vanematel masinatel)on tagaluugi sees antenni võimendi ja antenniks on klaasisoojendus.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Andreas0110
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Haiuim

Postitus Postitas Andreas0110 »

Aga kas "haiuim" üldse raadio levi püüab?
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 403
Liitunud: 08 Mai 2006 10:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Haiuim

Postitus Postitas kait »

Andreas0110 kirjutas:Aga kas "haiuim" üldse raadio levi püüab?

Antenni võib sisse ehitada mis tahes asja sisse.

Aga fakt on see, et väikese antenniga head signaali ei saa.
Vagabond
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Haiuim

Postitus Postitas Vagabond »

Leidsin uime Ladu24'st ja näidud sellel on siis: "Capacity 80 pF + 10% --- FM Gain 12 dB --- AM Gain 15 db" Endale isiklikult ei ütle need näidud midagi aga ehk on kedagi kes oskaks öelda on need enam vähem vms? Momendil pole üldse antenni ja raadiot mängib ainult kodulinnas ja ainult Skyplus seega abiks on kõik :D
Oomiposs
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Haiuim

Postitus Postitas Oomiposs »

Vagabond kirjutas:Leidsin uime Ladu24'st ja näidud sellel on siis: "Capacity 80 pF + 10% --- FM Gain 12 dB --- AM Gain 15 db" Endale isiklikult ei ütle need näidud midagi aga ehk on kedagi kes oskaks öelda on need enam vähem vms? Momendil pole üldse antenni ja raadiot mängib ainult kodulinnas ja ainult Skyplus seega abiks on kõik :D
Teretulemast klubisse, mul mängib viljandivahel skyplusi ja see ka kõik. Antenn on järgi ühendatud ja viib karpi tagaklaasi ülemise keskmise kohani. Seega ühinen leviprobleemiga... :lol:
Vasta