Roolivõimu õli

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
taifunk
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas taifunk »

Kui ma ei ole täielikult kindel mis õli mul roolivõimus on, mis oleks kõige ohutum variant juurde lisada?
Või teha üldsegi roolivõimu õli vahetus? Koduste vahenditega, ilma tõstukita teostatav?
Kasutaja avatar
reims86
Huviline
Postitusi: 1107
Liitunud: 26 Jaan 2009 11:05
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas reims86 »

Kõigepealt tee kindlaks roolivõimu õli värvus (valge/punane) ja seejärel ei tohiks tänapäeval rolli määrata muud midagi sest lihtsalt üks natukene kvaliteetsem kui teine:D
grimreaper
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas grimreaper »

Kumb on kvaliteetsem? Andestust, et niilolli küsimust küsin, aga olen kohanud ainult punast värvi roolivõimu õlisi.
Kasutaja avatar
reims86
Huviline
Postitusi: 1107
Liitunud: 26 Jaan 2009 11:05
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas reims86 »

Tähendab, et punast ja valget omavahel ei tohi segada kuid no mida suurem +nr seal seda suurema kvaliteediga peaks olema
Kasutaja avatar
Omega 978
Huviline
Postitusi: 522
Liitunud: 09 Sept 2008 16:54
Asukoht: Tallinn/Anija
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas Omega 978 »

Roolivõimu õli peab olema roosakas punane,kui juba tumedam tuleb seda vahetada!!! :wink:
arska
Huviline
Postitusi: 1640
Liitunud: 23 Sept 2009 18:02
Asukoht: seal kus jope ripub +358400617139
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas arska »

rooli v6imu ju käib dextron kaks v6i isegi v6ib panna kolme see uuem ja vedelam!
Image
Kasutaja avatar
raudpats0
Huviline
Postitusi: 2462
Liitunud: 19 Sept 2007 18:59
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas raudpats0 »

Omega3 kirjutas:Kui roolivõimendil karbil tihend läbi siis kui suureks võib selle remont kuluneda ja kui suur raha tuleks välja käia uue karbi soetamisel+vahetus?
kõik oleneb kohast kus võimu lased teha.kuna on vaja suurt tõmmitsat pendli ära saamiseks siis võib mõnes nurgataguses kohas kalliks minna.ise tehes kui tead mida teha siis mõned tunnid.plus varuosade toomine poest.tõmmits maksab poes ca 300 eeku ja tolmukate ning tihend ca 75 eeku.ja veel liiter õli mille hinda ma ei mäleta.
119BDD-110kw automaat caravan 2002
106 kw manuaal sedaan 2003 2*
1998cm³ 96kw manuaal 5 ust luukpära 2003 seljakott
tel: 58162851
juxsu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas juxsu »

Ei hakka uut teemat tegema, kuna probleem ka roolivõimuga. Nimelt see lakkas töötamast. Kohapeal on täiesti võimatu keerata ja sõidu ajal ka, kui kiirus aeglane, on päris tükk tegemist. Õli on sees ja kaitse on terve. Milles veel võib asi olla?
raimo
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Roolivõimu õli

Postitus Postitas raimo »

mul oli nimelt selline probleem et autol sai moori vahetus tehtud ja hakkas roolikarbist õli lekkima , just sealt alt lati juurest , nüüd olen koguaeg juurde valanud , ja jookseb päris kiirelt välja , kas on mingi remontimis võimalus või tuleb karp vahetada. Kui suur töö võib olla roolikarbi vahetus? Äkki on kusagilt mingi õpetus??
Vasta