K: 2001a omega 2.2 106kw ei võta silindreid järgi

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
Vasta
jumpsik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K: 2001a omega 2.2 106kw ei võta silindreid järgi

Postitus Postitas jumpsik »

Jutt siis selline. Sain auto jutujärgi et immo viga ja ei kävitu, arvuti immo viga ei näidanud. Vahetasin ära gaasisiibri ja nuka anduri, sain auto käima aga puterdas. Testisime pihusteid ja vahetasime ühes ka kaks pihustit ära, sain auto korralikult käima kuid järgmine hommik kui tahtsin sõitu minna käivitus natuke pikalt ja kui külma mootoriga gaasi anda suri välja. Uuesti käivitades lasin mootoril naca tiksuda ja siis sai juba normaalselt liikuda, kui uuesti maha jahtus ei käinud enam ei soojalt ega külmalt. Kontrollisime süütekassetti ja säde oli olemas, kontrollisime pihusteid ja käiates pihustas korralikult, panime rihma uuesti paika arvates et märgid valed kuid ikka puterdab. Pmst sümtomid nüüd sellised et käima minnes on korraks kõik 4 pütti järel aga paari sekundiga kaovad 2 esimest ära testisime nii et võtsime nende silindrite pihustite juhtmed maha ja mootoritöö ei muutunud, vahetasime küünlad kontrollisime juhtmed ja pistikud kuid kõik on OK. Eelmine omanik oli jutu järgi juba süütekassetti vahetanud kuid kui arvuti lõpuks saime järgi pandud näitab viga 1 ja 4 ignition missfire, siit ka soov teada mida uuesti proovida või on mingid tüüpvead sellel autol, plaan hakata juba uut süütekassetti vahetama ja vb. ka aju kuid tänu immole tuleb aju ju progeda ka :S või on kellelgi veel mingeid häid ideid millest kinni võtta, tahaks auto liikuma juba saada :)
Omega-98a
Huviline
Postitusi: 174
Liitunud: 29 Sept 2009 00:18
Auto: Peugeot 307 1.6l 80kw; Citroen C4 GP 1.6HDi 80kw
Asukoht: Ääsmäe (Saue vald)
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: K: 2001a omega 2.2 106kw ei võta silindreid järgi

Postitus Postitas Omega-98a »

Helistasid mulle aga ei jõudnud kahjuks täna varem koju.

Omal on kogemus kus 2.6 v6 andis viga ignition missfire ja proovisin ka teist moodulit aga tegelt oli viga selles, et hammakas oli paigast. Nagu aru sain, siis sul see kontrollitud aga see viga tähendab, et lihtsalt ei toimu põlemist silindris korralikult. See immo teema on sul küll imelik, minu teada omega fl ilma immota pole ning kuidas see nii on tehtud, et sul ei toimi immo, seda ei oska öelda. See immo probleem võib ka aju kahjustada kui see kuidagi imelikult on ühendatud.

Võibolla on kellegil kogemust omega fl ilma immota.
GM Tech2 & Lexia 3-ga seadmetega diagnostika ja programmeerimise võimalus.

Tel nr. 58 147 316
jumpsik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: 2001a omega 2.2 106kw ei võta silindreid järgi

Postitus Postitas jumpsik »

No immo viga oli teise mehe jutt, immo töötab korralikult, aga hammaka koha pealt mõtled sa millist hammakat, sisselas, väljalase või vända oma, panin need märkide järgi paika ja kuna hammakad käivad kiiluga võlli otsa siis ei saa ju nad oma asendit ise muuta väga :S
Omega-98a
Huviline
Postitusi: 174
Liitunud: 29 Sept 2009 00:18
Auto: Peugeot 307 1.6l 80kw; Citroen C4 GP 1.6HDi 80kw
Asukoht: Ääsmäe (Saue vald)
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: K: 2001a omega 2.2 106kw ei võta silindreid järgi

Postitus Postitas Omega-98a »

kui kõik märgid olid ilusti paigas, pingutus õige, siis saab välistada hammaka. sul tuleks ära mõõta kuidagi kas sellel ajal kui mootor kaotab osa silindreid ära, tuleb ajust signaal pihustite peal olevatesse pistikutesse. kuidas seda teha ma täpselt ei oskagi öelda kohe.

sellega saab kindlaks teha kas aju annab alati signaali pihustile või mitte, äkki on olemas kütte ja säde aga kompressioon on liiga madal. See muidugi täiesti uupi pakkumine praegu.

nädalavahetusel saaksin tulla ja pilgu peale heita vajadusel ka, helistage sellisel juhul mulle reede õhtul ja leppime kokku siis.
GM Tech2 & Lexia 3-ga seadmetega diagnostika ja programmeerimise võimalus.

Tel nr. 58 147 316
jumpsik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: 2001a omega 2.2 106kw ei võta silindreid järgi

Postitus Postitas jumpsik »

no ma olen vaba alles pühap. üks asi jäi mainimata, olgugi et arvuti näitas misfire 1 ja 4 silinder, kuid kui hakata töötava mootoriga pihustijuhtmeid välja tõmbama siis 2 ja 1 pihusti juhtme eemaldamisega ei muutunud mootori töös mitte midagi.
Omega-98a
Huviline
Postitusi: 174
Liitunud: 29 Sept 2009 00:18
Auto: Peugeot 307 1.6l 80kw; Citroen C4 GP 1.6HDi 80kw
Asukoht: Ääsmäe (Saue vald)
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: K: 2001a omega 2.2 106kw ei võta silindreid järgi

Postitus Postitas Omega-98a »

Helista pühapäeval mulle, tulen hüppan läbi ning vaatan kas tekkib mingeid mõtteid.
GM Tech2 & Lexia 3-ga seadmetega diagnostika ja programmeerimise võimalus.

Tel nr. 58 147 316
Vasta