Omega 2,6 ei käivitu

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Suht kahtlane jutt.

10 sekundiga lööb silindrid kõik nii täis, et kompressioon kadus lihtsalt?Sellest ma saan aru, et R6 puhul kui mõni silinder tugevalt vahele jätab ja siis midagi taolist.

Sa keerad süüte sisse, mootor käivitub ja pihustid löövad ja keerad süüte välja pihustid lõpetavad töö.

Lahendus siis sinu proleemile.Süüteküünlad maha, pihustite pealt toide, küte ära, annad starterit 20 sek , küünlad peale , toide järgi ja asi korras?

Kui masina uuesti käima saad mõõda silindrites kompressiooni a eelnevalt võta küttepumba kaitse välja.



Muide, kaua seinud masinatel on teinekord mõistlik süüteküünlad maha võtta ja õli silindritesse tilgutada, et õlikile peal kompressiiooni üles saada ja lihtsam käivitada nii.Eriti kui puudub starter.
karlerik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas karlerik »

No vot ei tea, nii ta juhtus. Tilgutati õli ja käima ta jälle saadi.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas Tim »

karlerik kirjutas:No vot ei tea, nii ta juhtus. Tilgutati õli ja käima ta jälle saadi.
:shock:
No täitsa uskumatu :roll: Kompresioon lahkub omavoliliselt silindritest ja mõned tilgad õli(nagu oleks kompresiooni ennast tilgutanud sinna) ja masin käib nagu vaja...

Et kui midagigi masinal viga-kohe kompressiooni tuvastama :lol:
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Tim aga jõud tuleb ikkagi põlemiskambrist mitte kuskilt mujalt ja tasuks sinna sisse ju ka vaadata , mis toimub.

Aga õli tilgtamine nii olulisel määral nüüd küll ei toimi, et eelnevalt see mootor töö peaks lõpetama.Siis peab ikka väga hõre juba see teema olema.
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas eedu32 »

karlerik kirjutas:Niisiis, kompressiooni ei olnud. Kõigile nüüd teadmiseks, et ei maksa autot 10 sekundiks käima panna. Nimelt bensiini kogus sai hetkeliselt nii suur ja jäi osaliselt siis ka põlemiskambrisse. See pesi silindri seintelt(rõngastelt) õli maha ja kompressioon kadus.

MESSASJA
ultimaco
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas ultimaco »

eedu32 kirjutas:
karlerik kirjutas:Niisiis, kompressiooni ei olnud. Kõigile nüüd teadmiseks, et ei maksa autot 10 sekundiks käima panna. Nimelt bensiini kogus sai hetkeliselt nii suur ja jäi osaliselt siis ka põlemiskambrisse. See pesi silindri seintelt(rõngastelt) õli maha ja kompressioon kadus.

MESSASJA
mul igatahes juhe koos sellest mina ei saa aru kuid tahaks aru saada ... loodame et saad auto ikka tööle aga starter veab mootorit ringi , vaata yldse kas silindrid liiguvad yles alla? ja vaata kas mootorit käiates ylemine nukk liigub ringi seda saab teha klapikambrikaant maha võttes... või siis viimane varjant võiks olla et kas rõngad läbi või mõni klapp kinni kiilunud
karlerik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas karlerik »

Alustan algusest sest tundub, et mu lugu on arusaamatuks jäänud.

- Käivitasin auto, veel siis kui probleeme ei esinenud.
- Sõitsin ca. 3m tagurpidi ja 3m edasi, külma mootoriga. Siis süüde välja ja seisma.
- Ca. 5 tunni pärast kui abikaasa proovis sõitma minna ei läind auto käima.
- Süüdet keerates käis selline sirr, mootor käis nii lõtva ringi, et kahtlustasin esimesena starteri tõmberelee viga. Kostus nagu ainult starteri ringi pöörlemise hääl.
- Otsustasin viia auto remonti, kus öeldi, et auto mootor käib ringi kui süüdet keerata aga kompressioon puudub. Järeldus: starter korras!
- Pandi uued Iridium küünlad aga ikka ei midagi.
- Kuna nad olid kuulnud sarnast probleemi BMW V12 mootoritega, kus kompressioon on kadunud, siis oli selge, et ka minul on bensiin silindriseinad õlist puhtaks pestnud. Õli pidavat olema nn. tihendiks.
- Edasi tilgutati, pihustati õli(krt. seda teab kuidas) silindritesse ja lõpuks kui komressioon tagasi tuli, siis köhis end käima.

Nüüd on uued Iriidium küünlad ja autoga tänase päeva juba linnas probleemideta ringi sõitnud.
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas eedu32 »

Ehk ütled meile ka kus nii hea auto-teenindus paikneb. Endalgi vahel ületamatuid probleeme.
ultimaco
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas ultimaco »

kuskil naljarubriiki pole?
randoska
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas randoska »

põlemis kambris pole õli ju, ja kui olex lähex vist 100km 1l õli ma arvan....
Minupoolne arvamus et õlirõngad kinni lihtsalt.
Kas auto suitseb ka pööret peal hoides?
karlerik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas karlerik »

Mis te tahate öelda, et ma olen haledalt petta saanud? Metsikut õlikulu pole ma küll täheldanud. Kõrgel ma pöördeid hoidma peaks ja kaua? Õlirõngad kinni- kui 0,75 l 15000km peale kulub, kas siis on põhjust muretsemiseks? Umbes niipalju teda kulus eelmine õlivahetus välba jooksul.
randoska
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas randoska »

lihtsalt tuurita ja vaata kas suitseb
karlerik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas karlerik »

Ei tule sumpast midagi kahtlast. Täitsa puhas ja vineta. Minupoolest võib selle teema lõpetatuks kuulutada. Kui keegi siit sai midagi siis sai ja kui ei usu, siis oma asi :D .
ultimaco
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas ultimaco »

kahtlane seda peaks uurima .... aga sellist asja pole mina kyll veel elusees kuulnud et tilgutad õli ja siis kompressioon kohe on olemas...
Kasutaja avatar
reims86
Huviline
Postitusi: 1107
Liitunud: 26 Jaan 2009 11:05
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas reims86 »

Kõige kahtlasem on see, et kõik silindrid korraga jäid nn kuivale. Mina arvan, et see oli lihtsalt juhus, et samal ajal hakkas popsud sisse tulema. Samahästi võisid hüdrotõukurid jääda kuivale. Igatahes üsna haruldane effekt juhtus selle isendiga.
Omega FL 2,5 TDI 2002, Navara D40 2010a 8) , Audi A4 2,5TDI 1999a,
Vasta