Omega 2,6 ei käivitu

Kaasa arvatud kütusekulu ja muu tehniline jutt
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Kontakt:

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas eedu32 »

Kahjuks on ka tunne et miskit on valesti ..vähemasti viga on tuvastamatta ja tundub et see võib tagasi tulla ka. Eriti kohviks aetud masinatega tehakse küll nii et natuke õli ja siis võimalik käima saada . Oma poolne pakkumine on selline et mingil põhjusel jooksid õlitõukurid täis ja siis on klapid lahti ja ei ole kompresooni ja käima ei lähe .Kas siis on seos õlipumba ülesurve klapiga või mingi muu anomaaliaga seda enam ölda ei oska.
karlerik

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas karlerik »

Eks ma hoia silma peal ja kõrvad kikkis, et kas hakkab midagi veel temaga juhtuma. Hetkel-ptui-ptui töötab kõik laitmatult on ergas jne.
risto
Huviline
Postitusi: 458
Liitunud: 28 Dets 2008 20:09
Asukoht: tartu/turku

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas risto »

proovisin naise 2,6 v6 omegaga ka..sõitsin külma mootoriga 10 m ja jätsin seisma..mõne tunni pärast panin käima ja tõepoolest üks silinder ei käinud u 10 sek.. :roll:
Aga üks kohalik soomlane ütles,et bens peseb klapisääre tihendid ja siis aurustub ja tihendid on kuivad ning kompresioon ongi kadunud..õli tilgutamine toob surved tagasi...sellist survete kadumist pidavat juhtuma suurte läbisõitudega mootoritel...meie autol ainult 145000km kellal.
eedu32
Huviline
Postitusi: 310
Liitunud: 29 Nov 2007 22:43
Asukoht: Lõuna-eesti
Kontakt:

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas eedu32 »

Vahva..paremaks aina läheb. Mis asja on klapisääre tihendil kompresooniga. Kui klapisääre tihend läbi on või kui või mida iganes siis jookseb klapi peale õli juba ise siis pole enam miskit tilgutada vaja.
karlerik

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas karlerik »

Risto... päris julge oled, mina enam ei julge. Mul kelladel 166000.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas Tim »

Niii....aina paremaks läheb jahh...
Mul oli selline juhus,vahetasin õlipumba(foorumist saadud,öeldi et korras asi on... :evil: )õlipump aga ei arendanud sellist survetki,et tõukurid jäid kuivale ja kalapid ei avananudki.Peale uue pumba paigaldust nats käiamist ja siis tõukurite lõginal sain mootori tööle ja lühikese aja jooksul oli tõukurilõgin kadunud-õlisurved ok.

Selle 10m külmäkäivituse katse teen läbi ja annan teada!Minu masinal mootor ok ja sportlik huvi on juba selle teemaga seoses. :lol:
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
GCC

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas GCC »

Teeme ühe asja selgeks... õlil pole mingisugust seost kompresooniga! Samuti jätke igasugused hüdrotõukurid rahule need põhjustavad mittekäivitumist vaid siis kui need ise lahti võtta ja liiga õli täis panna.
ultimaco

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas ultimaco »

asi kisub juba offtopicuks :D vist peaks uue teema tegema parem :D
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu

Re: Omega 2,6 ei käivitu

Postitus Postitas Tim »

Tim kirjutas:Selle 10m külmäkäivituse katse teen läbi ja annan teada!Minu masinal mootor ok ja sportlik huvi on juba selle teemaga seoses. :lol:
Lõpuks avanes nv.see katse mingil määral ellu viia.Mootor töötas heal juhul 15sek.(lisaõhu pump kah sealjuures!) Ja siis umb.2h hiljem(oli vaja poodi minna...)masin käivitus nagu ikka poolest pöördest....ja sõidab siiamaani nii nagu vaja. :wink:
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Vasta