K: Xenon

Siia kogunevad õpetused/juhised omegate kohta. Nii ka võõrkeelsed
vernikuku
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K: Xenon

Postitus Postitas vernikuku »

Tere,

tekkis selline huvi xenonite vastu ja sellega paar küsimust.

Kui mul on autol tuledel HR tähis kas siis ma võin paigaldada xenoni pirnid koos kaablite, ballastiteda nii H1 kui ka H7 pirnid. Kas see on seadustega lubatud ja kas selle pärast ei tule probleeme sinise mundrikanjatega. Olen näinud naabri Omegat ja tal on minu meelest mingid xenonit meenutavad tuled ees. Ja kas see vahetus on suur töö, ma mõtlen kogu see ballastitega ja muude asjadega möllamine. Ja kas seda on ikka võimalik ise koduste vahenditega kodus teha.

Lugupidamisega


Uku
Priidik
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Xenon

Postitus Postitas Priidik »

vernikuku kirjutas:Tere,

tekkis selline huvi xenonite vastu ja sellega paar küsimust.

Kui mul on autol tuledel HR tähis kas siis ma võin paigaldada xenoni pirnid koos kaablite, ballastiteda nii H1 kui ka H7 pirnid. Kas see on seadustega lubatud ja kas selle pärast ei tule probleeme sinise mundrikanjatega. Olen näinud naabri Omegat ja tal on minu meelest mingid xenonit meenutavad tuled ees. Ja kas see vahetus on suur töö, ma mõtlen kogu see ballastitega ja muude asjadega möllamine. Ja kas seda on ikka võimalik ise koduste vahenditega kodus teha.

Lugupidamisega


Uku
Tegelikult seadusejärgi ei tohi olla xenon tulesid,kui neid pole tehasepoolt paigaltatud.Ise paigaltasin omale xenonid nii lähi kui kaugtuledesse ,4300K ehk siis kõige parema valgustuvusega,sellised mahedad:DÕhesõnaga ööst sai päev:D:DPaigaltus on väga lihtne,komplektiga kaasa tuleb eestikeelne juhend kus kõik täpselt kirjas kus ja mis.Sõitsin umbes aasta nendega ja politseiga probleeme ei tulnud,ainuke koht kus võib tulla on ülevaatusel,siis mõistlikum tavapirnide vastu ära vahetada.Maroli.ee - sealt saab hea hinnaga xenon komplekte seotada.
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Xenon

Postitus Postitas Tim »

Tuledel peab olema dc tähis,seda pidiavat politsei/ÜV kõigepealt kontrollima.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
vernikuku
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Xenon

Postitus Postitas vernikuku »

Keegi oskab äkki öelda palju see trahv võib ka olla kui sõidad xenonitega.
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: K: Xenon

Postitus Postitas mardus72 »

ja kindlasti mis peavad olema,et asi oleks seaduslik on tulede automaatreguleering ja tuledepesurid
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
vernikuku
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Xenon

Postitus Postitas vernikuku »

mardus72 kirjutas:ja kindlasti mis peavad olema,et asi oleks seaduslik on tulede automaatreguleering ja tuledepesurid

miks kindlasti tulede pesur peab olema
meduus
Huviline
Postitusi: 530
Liitunud: 23 Sept 2009 15:59
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Xenon

Postitus Postitas meduus »

Minu oomil kah xenon 4300k tuled ees koos luupidega reguleerisin natuke madalamale kui peab ja siiani pole jamasid olnud.
Sõidukite kliima/ konditsioneeri täitmine ja kontroll Tallinnas.

56997null0seitse
Kasutaja avatar
mardus72
Klubiliige
Postitusi: 1184
Liitunud: 16 Apr 2007 12:57
Auto: volvo v60cc
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: K: Xenon

Postitus Postitas mardus72 »

vernikuku kirjutas:
mardus72 kirjutas:ja kindlasti mis peavad olema,et asi oleks seaduslik on tulede automaatreguleering ja tuledepesurid

miks kindlasti tulede pesur peab olema
sest nii on liiklusseaduses kirjas.
Eks see ole vast seepärast nõutud,et hid xenonide valgustugevus on suurem kui tavatulel ja valguse murdumisel läbi määrdunud tuleklaasi võib ikkagi pimestada vastusõitvaid.
Kui probleemi saab lahendada,siis pole mõtet muretseda.Kui mitte,siis mis seal enam muretseda;)
Image
vernikuku
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Xenon

Postitus Postitas vernikuku »

mardus72 kirjutas:
vernikuku kirjutas:
mardus72 kirjutas:ja kindlasti mis peavad olema,et asi oleks seaduslik on tulede automaatreguleering ja tuledepesurid

miks kindlasti tulede pesur peab olema
sest nii on liiklusseaduses kirjas.
Eks see ole vast seepärast nõutud,et hid xenonide valgustugevus on suurem kui tavatulel ja valguse murdumisel läbi määrdunud tuleklaasi võib ikkagi pimestada vastusõitvaid.

Tänud selge
vernikuku
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Xenon

Postitus Postitas vernikuku »

Ega kellegil pole pilti tava tulede ja xenon 4300k tulede näitabuse värdlus pilti.
sipelga14
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 21 Jaan 2010 09:54
Asukoht: Viljandi linn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Xenon

Postitus Postitas sipelga14 »

tere,ei hakka uut teemat tegema ja küsiks ära,et mis pirnid on omegal pooltulede sees.autol on ees depo luubid ja auto ise 96a.nimelt plaanis omal ka panna pooltuledesse xenonid.
Sülearvutite remont ja hooldus.
Sõiduautode diagnostika.
NB.Mind saab kätte ainult helistades.56975144
o:mega
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Xenon

Postitus Postitas o:mega »

Suure tõenäosusega on Depo luupides lähitule pirn H1 ja pikal tulel H7. Niipalju veel, et kui praeguste ilmadega halogeen ei valgusta siis xenon veel vähem (seda siis tänu Depo reflektorite ebamäärusele).
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Xenon

Postitus Postitas Tim »

sipelga14 kirjutas:tere,ei hakka uut teemat tegema ja küsiks ära,et mis pirnid on omegal pooltulede sees.autol on ees depo luubid ja auto ise 96a.nimelt plaanis omal ka panna pooltuledesse xenonid.
Üldiselt jahh h1 nagu O:mega mainis ...aga jahh :lol: kas on raske korra tule küljest kummikate eemaldada ja kontrollida.Eriti kui hakkad uusi pirne ostma.
Vähemalt mina kontrolliksin kindluse mõttes asja üle.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Xenon

Postitus Postitas Tim »

o:mega kirjutas: Niipalju veel, et kui praeguste ilmadega halogeen ei valgusta siis xenon veel vähem (seda siis tänu Depo reflektorite ebamäärusele).
Mismoodi siis nõrgema valgustugevusega halogeen siis paremini valgustab?Et xenoni valgus hajub veelgi rohkem kehva reflektori pärast?
Valgus ju peegeldub ühtemoodi,iseasi jahh kudas reflektor ja lääts seda suunama on seatud.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
Kasutaja avatar
Marcouver
Huviline
Postitusi: 1007
Liitunud: 02 Mär 2009 16:26
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Xenon

Postitus Postitas Marcouver »

mardus72 kirjutas:
vernikuku kirjutas:
mardus72 kirjutas:ja kindlasti mis peavad olema,et asi oleks seaduslik on tulede automaatreguleering ja tuledepesurid

miks kindlasti tulede pesur peab olema
sest nii on liiklusseaduses kirjas.
Eks see ole vast seepärast nõutud,et hid xenonide valgustugevus on suurem kui tavatulel ja valguse murdumisel läbi määrdunud tuleklaasi võib ikkagi pimestada vastusõitvaid.
Mina aga küsisin pollarilt, et miks mõningatel bemmirisudel on ees sinised silmad, kui neil pole ees pesureid. Ütlesin, et need peavad ka olema. Siis pollar ütles: EI PEA.. ma usun et siin on suur lahkarvamus, tahaks seda liiklusseaduse punkti näha. Teinekord on hea vastu sülitada ja neil suu kinni panna, kui see jutt vastab tõele, et peab olema. (olen kuulnud, et uuematel ei pea olema, vanematel peab, aga mis vahe küll sellel on?) Seletage, samahästi oleksin võinud siis enda omegal pesurid üldse külge panemata jätta. Tema ütles, et tähis loeb, kui see olemas siis kõik OK ülejäänud kama kas on või pole....niii oli selle jutt, aga seda ühe suust ei tasu ka uskuda, kuna ega nad ise ka päris hästi midagi ei tea, kuigi nad on selle tööga seotud igapäevaselt.
Mida rohkem uurid ja küsid neilt, seda närvilisemaks ja ebakindlamaks nad lähevad, vähemalt minul juhtus niimodi.
Irmscher Omega 3.0 MV6
Ostan:
*Tagumist soojendusega nahkistet
*FL el. klapitavaid küljepeegleid
*Tagumist käetuge topsihoidjaga
Vasta