jahutus vedelik kaob :(

Kõik asjad mis on seotud mootoritega nii diisel kui bensiin ja gaas.
mariom
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: jahutus vedelik kaob :(

Postitus Postitas mariom »

Mul autol ka tosool jubedalt kaob, algul arvasin et termostaat läbi aga see on korras. Sümptomid viitavad kõik kolmikkraanile... tuleb seda nüüd vahetama hakata.
Pilt

kas see õige asi? siit läheb ainult 2 vooliku läbi ju?
mariom
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: jahutus vedelik kaob :(

Postitus Postitas mariom »

Kas diislil on üldse seda kolmikkraani??? noh spetsialistid kus olete nüüd???
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: jahutus vedelik kaob :(

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Omega, millel on soendusradikas on ka see klapp.Mõtle loogiliselt.See on nn soenduskraan
mariom
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: jahutus vedelik kaob :(

Postitus Postitas mariom »

aga miks mul ainult 2 voolikut sinna sisse läheb?
Tim
Huviline
Postitusi: 2594
Liitunud: 26 Nov 2008 21:57
Asukoht: Muhu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: jahutus vedelik kaob :(

Postitus Postitas Tim »

Omega Sport Packet kirjutas:Omega, millel on soendusradikas on ka see klapp.Mõtle loogiliselt.See on nn soenduskraan
Mul ´94a. masin ilma kliimasüsteemita.Ei ole mingit kolmikkraani mul seal.See pigem kliimasüsteemidega masinatel.
Tagavedu,kindel edu!
107kw caravan.Man+LSD
mariom
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: jahutus vedelik kaob :(

Postitus Postitas mariom »

krt see kraan tundub korras olevat. st sealt ei näe kül mingit leket... imelik kui väikseid sõite teha siis ei kao see kuskile aga kui läheb pikemaks sõiduks ja mootor mingi 95 kraadi läheb siis nagu kaoks järsku ära see vedelik kuhugi:S ja salongis veits nagu tosooli haisu ka tunda...võib ka selline variant olla et kuskilt voolik katki ja kui tosool ringi käima hakkab mingi temperatuuri peal siis lihtsalt jookseb välja sealt?
mariom
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: jahutus vedelik kaob :(

Postitus Postitas mariom »

ei oska siis keegi mingit nõu anda? ei oska enam kuskilt otsida ja ei taha kõike ka lahti kakkuda :?
Kasutaja avatar
siidisaba
Klubiliige
Postitusi: 1063
Liitunud: 13 Jaan 2009 18:56
Auto: Opel
Asukoht: Soome
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 0

Re: jahutus vedelik kaob :(

Postitus Postitas siidisaba »

Ma ei oska muud öelda kui, et mul on sama probleem :lol: Kuskilt ei leki kah aga ometigi kaob :D
Keep going- everything you need will come to you at the perfect time ;)
guits
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: 18 Okt 2006 16:07
Auto: Cadillac Catera 3,0 155kw 97a, datsunnissan patrol 2,8 gr
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda
Kontakt:

Re: jahutus vedelik kaob :(

Postitus Postitas guits »

minu oomegal oli tihend öhtal, kihutas köik läbi sumpsi välja, kuni leidis löpuks tee karterisse! :twisted: 2,2 106kw
mariom
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: jahutus vedelik kaob :(

Postitus Postitas mariom »

Nüüd ilmad külmad ja viga nagu iseenesest kadunud:D eile proovisin lasin 4ndaga 170ga temp tõusis 95ni aga jahutusvedelik ei kadunud mitte kuhugi...Sumpsist pole võimalik et nii ära kadus ju? see oli mingi minutite küsimus kui paar liitrit kadus...
mariom
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: jahutus vedelik kaob :(

Postitus Postitas mariom »

jahutsvedelikku läheb ikka nädalas mingi 5 liitrit :cry: aga märkasin et kui paned puhuri akna peale siis ei tule sealt eriti mitte midagi...õrnalt puhub ainult...kas need asjad võivad olla seotud kuidagi?
Kasutaja avatar
Tomzz
Administraator
Postitusi: 2264
Liitunud: 24 Jaan 2010 12:13
Auto: Ainult head autod😎
Asukoht: P.ä.r.n.U
Tänanud: 91 korda
Tänatud: 78 korda

Re: jahutus vedelik kaob :(

Postitus Postitas Tomzz »

nii mul samamure jahtusvedeliku joob ..ja leket kusagil märganud pole, milles nüüd asi võib olla? Kas see kolmikraan seal karup***es ? :?
Old Opels Never Die,They Just Go FASTER!
Y32SE + LSD manu/3,2 ATM /3.0 manu
Kasutaja avatar
Tomzz
Administraator
Postitusi: 2264
Liitunud: 24 Jaan 2010 12:13
Auto: Ainult head autod😎
Asukoht: P.ä.r.n.U
Tänanud: 91 korda
Tänatud: 78 korda

Re: jahutus vedelik kaob :(

Postitus Postitas Tomzz »

tegu v6 3,0 mootoriga
Old Opels Never Die,They Just Go FASTER!
Y32SE + LSD manu/3,2 ATM /3.0 manu
Kasutaja avatar
mugavus
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 29 Dets 2009 13:36
Asukoht: rakvere
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: jahutus vedelik kaob :(

Postitus Postitas mugavus »

..ka minu oomegal jahutuswedeliku lekkeid esinenud.. põjused on olnud: katkine kolmikkraan.. tilkus küll auto alla, just pikema wahemaa läbimisel.. wiga sai likwideeritud kolmikkraani wahetusega.. jahutusradika ülemisse wanni oli tekkinud pragu.. sai seda pragu sis tinutuskolwiga silutud aga lõplik leke peatus jahutusradika wahetusega.. ..a oomegal oli katki soendusradikas, wiga tuli ilmsiks sellest, et esiklaas läks soenduswentika sisselülitamisel uduseks, murdsin päris tükkaega pead mis selle uduse klaasi põhjustada wõiks.. kuidagi juhtus ni, et sõrme üle klaasi wedades pistsin näpu suhu ja maitsesin.. se oli magus.. sai sis bensukast jahutuswedeliku lekkepeatajat ostetud ja enne pikema wahemaa läbimist se süsteemi walatud.. sajakilomeetri läbimisel ei olnud wel juhtunud mittemidagi.. klaas udune mis udune.. küll oli aga klaas selge koju tagasi sõites.. salongi soojawarustus sellest nagu eriti ei muutunud, niiet, sõitsin mina sellega wel aastakese ja ka uus omanik sellekohta mulle mingeid märkusi ei esitanud.. minuarust soendusradika lekkele on wägaraske pihta muidu saadagi.. kaob se wedelik kuhugi polstrisse..
Ära osta omale autot,mida sa lükata ei jaksa! -Al Bundy - Ameerika perepea.
Omega Sport Packet
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 07 Apr 2009 20:32
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: jahutus vedelik kaob :(

Postitus Postitas Omega Sport Packet »

Selline hapukas hais sees ja kui jalamatte kergitad siis suht märg.Kipub sinna kõrvalistuja jala alla jooksma ja klaasid udused, eriti kui nupp klaasi peal ja luuki ei ava siis kakub õhku mujalt kust saab....See selleks.

Pole oluline mitu toru sisse läheb peaasi, et korras ta oleks.Samas lugesin, et Tim kirjutab temal polegi seda kraani.See kolmikkraani jama võib väga kalliks maksma minna kui temp andur villast viskab ja temp.näidik jahutusvedeliku, tasemeandur oma tööd ka ei tee.

Mitte keegi ei keela seda kraani asendada mõne teise masina töökindlama kraani vastu, torude läbimõõdud sama ja kui vaakumiga juhitav ja suunad samad siis miks mitte.
Vasta